Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik a nehezebb a Kalkulus...

Melyik a nehezebb a Kalkulus vagy a Diszkrét matek?

Figyelt kérdés

Idén megyek infos egyetemre. Emelt matekon tanultunk derivalni, integralni, ami ugye a kalkulushoz tartozik, ez viszonylag jobban megy már.

Viszont diszkrét matekhoz lövésem sincs milyen lehet(matrixok, logika, komplex szamok)


Ti melyiket éreztétek, könnyebbnek/nehezebbnek?



2020. máj. 11. 08:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

Gimiben bem volt diszkret matematika? Komplex szamok se? Kisee fura...


A differencial- es integralszamitas delutani babazsur a diszkret matekhoz kepest, vert fogsz izzadni az elso felevben, barmelyik egyetemrol van is szo. Nem viccelek.

2020. máj. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

*nem

*kisse

2020. máj. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonymousreview60 ***** válasza:
90%

Volt BME fizikus, végzett vagyok.

A mátrixok az lineáris algebra, viszonylag egyszerű. A komplex számok a lineáris algebrában és a komplex analízisben jönnek elő. Ezek is nehezebbek mint a szokásos kalkulus, de kézzelfoghatóak.

Ezzel szemben a diszkrét matematika ( [link] ágaiból a logika, de főleg a topológia és a számelmélet nagyon elvont valami, sokszor az volt az érzésem, hogy az a valami a másvalaminek az izéje, ennyit fogtam fel. Szerintem ez lesz rémisztően agyfacsaró varázstani szenvedés.

2020. máj. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a dimat sokkal jobban ment és könnyebbnek találtam, mint az analízist (3 félév kalkulus helyett lehetett választani 2 félév analt).
2020. máj. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1# Úgy mondod mintha teljesen általános lenne gimiben tanulni az egyetemi anyagot.

Aki akarja az ugyis megcsinalja, nem kell ezt olyan elérhetetlennek mondani.


Köszi az infókat majd még nyáron rágyúrok kicsit ne ott lepődjek meg:)

2020. máj. 11. 12:07
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Kerdezo igy mondom, hogy en gimiben kokemeny matekos osztalyban, amugy a tananyag reszekent tanultam komplex szamokat, differencial- es integralszamitast is (ebbol szerencsere vagy epp nem szerencsere keveset), sot, diszkret matekot is halmazelmelettel meg minden sz*rral. Ehhez kepest vert izzadtam elso felevben, es alig mentem at a matek szigorlaton 3. felevben.


Ugy latszik azota sokat romlott a kozoktatas, mert ez 25 eve volt...

2020. máj. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6# Nyilván én nem éltem át. Nem jártam végig az egyetemet így nem tudom megmondani a tutit. Csak azt nem értem, ha tényleg gimiben olyan kőkemény matek volt diszkrét matekkal stb. Akkor hogy lehet, hogy egyetemen mégis szenvedés volt az anyag.

Mondom lehet csak én nem értem ezt mert tesi tagozatra járok, matek faktal, semmi extra. De nem tűnik olyan elérhetetlennek, ha mar a kalkulus megy, csak fog menni a diszkret matek is sok gyakorlassal. Szerintem, de szívesen meghallgatok minden véleményt.

2020. máj. 11. 16:40
 8/11 anonim ***** válasza:
20%

Tesi tagozatrol, matekfakttal info szakra? Azt nevezem, ez bator vallalas am!


Lehet a fizikanak is nekifekudni, mert az lesz a masik amivel mar a felvetelin elverzel. Es hiaba nem tetszik a valasz, az info szakok hirhedten kemenyek, foleg az elso 1-2 felevben. Lehet itt kifogasokat keresni hogy jooo, de biztos nem minden gimi olyan eros - nem is jutnak be onnan az emberek, csak ha plusz felkeszitore, szakkorre, kitudjamire jarnak mellette. Te a tesi tagozatoddal inkabb edzesre jarsz szerintem.

2020. máj. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A diszkrét matematika egy "egyveleg", lényegében minden, ami nem folytonos matek, vagyis ami nem függvényanalízis. Hogy ebben neked mi lesz a nehéz, azt csak te tudod megmondani.


Én 8 éven át oktattam diszkrét matekot egyetemen, és tapasztalatom szerint a kombinatorika tett be sok embernek, és sokan a komplex számokat sem értették, mert nem volt kialakult képük a kétdimenziós vektorokról sem - ugyanis a komplex számokat kvázi vektorokként is fel lehet fogni, ami különösen szorzáskor és osztáskor, vagy fázist is hordozó fizikai mennyiségek ábrázolásakor előnyös. De persze a gráfelmélet és az absztrakt algebra is nehéz volt sokaknak, mert nem olyan szemléletes, mint nyilak a térben.


De minden azon múlik, hogy milyen jó az absztrakciós készséged, illetve ezt hogyan tudod annak alapján az évek során fejleszteni, hogy látod, hogy a tantárgyakat milyen szinten tanítják és kérik számon. Ne csak az anyagot tanuld meg, hanem azt is figyeld meg, hogy hogyan megy egy bizonyítás, és azok során hogyan használják fel a szükséges fogalmakat, definíciókat.


Infós egyetemen sem az analízis, sem a diszkrét matek nem olyan szintű, mint egy matematikus vagy akár fizikus szakon (ez utóbbit végeztem én anno), ergo nem megtanulhatatlan olyasvalakinek, aki nem fizikusnak vagy matematikusnak készül, csak a szaktárgyak megértéséhez szükséges tudást kell elsajátítania.

2020. máj. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem diszkrét matek egyszerűbben ment, mint bármelyik kalkulus. Kalkulus egyébként nem nehéz, viszont k**va sok gyakorlást igényel ha magabiztos tudást szeretnél benne. Diszkrét matek viszont csak egy magasabb szintű absztrakt gondolkodást igényel és a szabályok megértését (ami a hard része az egésznek, mert tényleg elvont dolog).

Szóval ha jó az absztrakt gondolkodásod és megtudsz érteni dolgokat részeltesen viszonylag gyorsan, akkor diszkrét matek nem lesz nehéz. Én tényleg többet szenvedtem kalkulussal, mert minden nap gyakoroltam rá (persze a lehető legjobb átlagra hajtottam ösztöndíj miatt, de akkor is sokat kellett vele szenvednem).

2020. máj. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!