Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kandó Kálmán Villamosmérnöki...

Kandó Kálmán Villamosmérnöki szak BMF?

Figyelt kérdés
Felvettek a a bmf-re, viszont, csak azért kerültem be mert alacsony volt a ponthatár.Kérdésem az lenne, hogy egy 3-as matek érettségivel és egy 4-es fizika évvégi gimis jeggyel labdába lehet-e egyáltalán rúgni, úgy, hogy nem nagyon szívügyem e két tárgy? További ha valaki tudná kb mennyibe kerülnének a könyvek és a jegyzetcsomag amire az első évben szükség van, megköszönném.
2010. júl. 29. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát közép matek, ráadásul hármas...Én ismerek több olyat, akinek 3-as lett, és biztos vagyok benne, hogy rövid időn belül páros lábbal rúgnák ki a matektudása miatt.

Vagy nagyon ráfekszel vagy esélyed se lesz...

Fizika 4-es még elmegy (bár arra is rá kell feküdni), de matek borzalmas, ráadásul pont az a szórótantárgy...

2010. júl. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Hát ez képessgéktől is függ! A barátom most 3.éves,elsőbe kellett csak pótokat csinálnia,azóta simán megy neki,pedig ő is hármas volt,ráadásul fizikából is. Mondjuk azért tanul is!!!Sok ikert hozzá mindenképpen.
2010. júl. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Miért jelentkeztél villamosmérnöknek, ha "nem szívügyed" a matek és a fizika?

A legfontosabb tárgy ezen a szakon a matek. Én is erre járok, és ha nem erősítesz bele, de nagyon durván, akkor ki fogsz hullani első félév végén.


Szerintem neked inkább valami OKJ-s technikusi kellett volna, nem főiskolai képzés.

2010. júl. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem be se iratkozz. Tapasztalat, pedig én ötös matek és ötös fizikával mentem. Hová jelentkeztél még? Mire nem vettek fel? Csak az állami féléveid pazarlod, a mérnöki szak, még kitűnő matekosoknak is nehéz és még ők is könnyen perkálhatnak, ha átcsúszank költségtérítésesre, pláne a villamosmérnöki, választhattál volna egyszerűbb mérnöki szakot is, villanyon+infón+gépészen szórják az embereket rendesen. Ha pl. jó vagy bioszból-kémiából, vegyészmérnöki, vagy biomérnöki jobb választás lett volna.
2010. júl. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja és ne az álláshirdetésekre alapozz, min. 2 nyelv nélkül, amit folyékonyan beszélsz esélyed sincs a mérnöki pályán, sokan ezért ülnek otthon, tapasztalat nélkül megint csak nehéz elhelyezkedni, ahová meg nem kell, ott meg ratyi a fizetés, nem éri meg ennyit szenvedni. És ha nem vagy nagyon jó a szakmádban, nem csinálod jól, megint csak a kutyának se kellesz. Ez hivatás.
2010. júl. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%
Írnak itt hülyeségeket. Semmit sem számít a középiskolai eredményed, csak az, amit itt produkálsz. Ez a matek teljesen más, mint amit korábban megszoktál, tanulni kell megállás nélkül, és menni fog. Sok ismerősöm végezte el a Kandót úgy, hogy középsuliban nem voltak olyan jó matekosok.
2010. júl. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Barátnőm 2-es matek érettségivel megy gazdasági szakra. Ettől még nem adja fel. Ha igazán akarod és szeretnéd azt a diplomát, szeretnél villamosmérnök lenni, menni fog.
2010. júl. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát,egy gazdasági szakot ne hasonlítgass egy műszakihoz, mert ég és föld, és valószínűleg ő is ki fog pottyanni, minden igyekezete ellenére, ugyanis a matek nem olyan, hogy 12évi lemaradást-igen , jól láttad, mert vannak, akik bár nem tudják azért vannak gondban, mert nem erősek az általános iskolai alapjaik-nem lehet "bemagolni" 1hónap alatt, mint a törit, bioszt stb.
2010. júl. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként hány pontod lett kedves kérdező és hova szerettél volna menni?
2010. júl. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!