Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elektróra épül a villamosmérnö...

Elektróra épül a villamosmérnöki szak?

Figyelt kérdés
Elektronikai alapismereteket tanulok suliban, de nem vagyok jó belőle, küzdök a kettesért.. A villamosmérnöki szak annyiban lenne jó, hogy van családtagom aki villanyszerelő mester, sokat tudna segíteni, de nem tudom mennyire épül elektróra ez az egész..
2010. nov. 10. 19:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Emellett fizikából és matekból se vagyok egy nagy lángész
2010. nov. 10. 19:26
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig ez nagyon matekos és fizikás szak.
2010. nov. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

a villanyszerelő NEM mérnök!


ha gyengélkedsz elektronika alapokból, ez jelzi, hogy baromira nem érdekel a teljes téma, akkor a villamosmérnöki szakon már az első hónapban felállsz, befejezed a tanulmányaidat.

2010. nov. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én se értettem a liciben az elektronikát, mégis elmentem mechatronikai mérnökire, ahol van elég sok elektrotechnika meg elektronika. Első évben a villamosságtan nagyon nehezen ment, amikor a tanár előszedte a Maxvell-egyenleteket. Kezdte a divirgenciát, rotációt, gradienst meg a sok-sok integrálást meg deriválást. A lényeg, hogy ezek csak a képletek megértéséhez meg levezetéséhez kellettek. A végén rájössz majd, hogy a sok blá blá 80 százaléka Kirchoff meg Ohm törvényei körül forognak. Persze még vannak más képletek is, de ez a három törvény meg az elektromosságtan logikája kell az elektronikához is. Ezek után majd rájössz, hogy az elektronika nem is olyan nehéz. Ha egy kicsit érdekel, akkor aprópénzért begyűjthetsz elektronikai cuccokat (dióda, tranzisztor...) és kísérletezhetsz.


Azt felejtsd el, hogy a villanyszerelő rokonod fog tudni neked segíteni. Ő csak egy szerelő, te majd tervezni fogsz integrált áramköröket. A villanyszerelő nem számol, te mint mérnök majd nagyon sokat fogsz számolni. Én csak mechatronikai mérnök leszek de már itt is elég sokat kell számoljunk elektronikából...s hát akkor te...


Szerintem ha érdekel akkor menj és próbálj szerencsét.

2010. nov. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 eszta41 válasza:

Ha már az alapok se mennek... még érettségizni se fogsz tudni belőle. A felvételi ponthatár is elég magasan van, nem valószínű, hogy kettes elég lenne. A villanyszerelő nem igazán fog tudni segíteni.

Egy kérdés: téged érdekel egyáltalán? Vagy valamelyik családtagod szeretne látni, mint villamosmérnök? Erre a kérdésre adott válaszod nagyon fontos. Ha Te akarod és érdekel ( csak még nehezen megy) akkor ha belehúzol biztos, hogy sikerülni fog megtanulni. De ha más akarja helyetted, akkor ne hagyd magad és keresd meg a hozzád közelálló területet, ahol tényleg nagyot alkothatsz!

2011. nov. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!