Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » P-érték számítása szórásból?...

P-érték számítása szórásból? De így hogyan? Tudnátok segíteni ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ezt a kérést kaptam egy tanáromtól (egyetem viszont egyáltalán nem ehhez kapcsolódó szak, pusztán a diplomamunka miatt kell). Röviden leírva:


Van egy teszt melynek során 6 személyt vizsgálnak, az első mérés után a szórás 14,02 lett a második mérés után 13,71, ebből adjam meg a p-értéket. Van pár problémám ezzel kapcsolatban:

1. Ehhez t-próbát alkalmazzak? Ha igen, melyiket?

2. A szórás csak 1 adatból áll, így hogyan számoljam?

Csak megjegyzésként írom: tudom, hogy 6 esetszám nem igazán releváns de ezt engedjük el.


Hogyan oldjam ezt meg? Nincs több adatom, ugye a 6 embernek van egyenként egy eredménye ebből lett a szórás kiszámolva, arra gondoltam, hogy azokat az eredményeket használom a p-érték meghatározásához csak így, nem a szórásra vonatkozva kapom meg. Jól gondolom ezt?



2020. máj. 12. 15:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Kerdes, milyen teszt p-ertekere gondolsz? Ha csak a ket szorast tudod, akkor lehet azt akarod tesztepni, hogy a ket populacio amibol a ket minta szarmazik egyenlo szorasu-e

[link]

2020. máj. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem adta meg konkrétan milyen teszt p-értékére gondolt. Ennyit írt a tanár: "A szórás alapján az "A" tesztnél, jelentős változás nem történt-> ezt honnan tudja? Adja meg a p-értéket."


Utánanézek az F-próbának, köszönöm, hogy elküldted!

2020. máj. 12. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!