Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lenne pár kérdésem az egyetemi...

Lenne pár kérdésem az egyetemi oktatásról, amit nem teljesen értek, főleg a végzettséggel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Tehát hogy is van egy az osztott képzés? Leírom amit tudok, mert én még a hagyományos rendszerben érettségiztem, ahol külön volt érettségi és felvételi is. Az egyetemeken osztatlan képzés volt akkor,ahol csak egyetemi diplomát lehetett szerezni, a főiskolákon meg főiskolait.


Én biológiára mennék, de először ugye a Bsc-t kapnám meg 3 év után. Na most ez főiskolainak felel meg, még akkor is, ha egyetemen végzem,ugye? Mindegy akkor ilyen szempontból,hogy mondjuk az Eszterházy Károly Főiskolán végzem el vagy mondjuk a Szegedi Egyetemen (nem nívósság szempontjából)? Mind a kettő 3 éves amúgy. Ugyanolyan szintű végzettség? A mesterképzés számít csak egyeteminek?


Remélem értitek a kérdéseimet.



2016. febr. 10. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Alapszak van és mesterszak. Nem feleltethető meg igazából főiskolai és egyetemi végzettségnek a kettő.

Nem értem, hogy nívósságon kívül mi különbség lehetne két ugyanazon szak alapszakja közt.

2016. febr. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, ugyanaz a hivatalos szakképesítés megnevezése alapképzés esetén: biológus; mesterképzés esetén okleveles biológus. Még annyi különbség is van, hogy egy alapképzéssel többféle mesterképzésre mehetsz. Mondjuk biológiáról ellehet menni biomérnököknek vagy környezetmérnöknek is is, legfeljebb néhány plusz tárgyat el kell végezni még a mesterképzés tantervén felül, ha felvesznek.
2016. febr. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm!
2016. febr. 10. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!