Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most hogy túl vagyunk az...

Most hogy túl vagyunk az összes érettségin, hogy alakul a ponthatár az Orvosin?

Figyelt kérdés
Már túl vagyunk a kemia, biosz emelten is. Láttok rá esélyt hogy a szóbelik elmaradása miatt esetleg csökken a SOTE-n a ponthatár?

2020. máj. 14. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem nem lehet sem azt megjövendölni, hogy csökkennek, sem azt, hogy nőnek... egyáltalán nem egyértelmű, hogy a többségnek a szóbeli "segítség" lett volna, pláne biosznál, ahol a szóbeli témakörök gyakorlatilag egyenlőek "minden is kell" mondattal, nem hiszem, hogy konkrétan csökkenés várható...
2020. máj. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Mivel idén a biosz és kémia is alaphangon nehezebb volt, mint az elmúlt években, plusz szóbeli sincsen, én azt mondanám eléggé biztosan, hogy csökkenés lesz, vidéken legalábbis biztosan. A SOTE nal már más a helyzet, ott számottevő csökkenés nem lesz, max pár pont... vidéken, pl Pécsen lehet szerintem ilyen 413 korül is akár. ott csak tavaly volt 420 felett, mikor extrém sok jelentkező volt és érettségi is könnyebb volt jóval
2020. máj. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Ha figyelembe vesszük a 2015-ös ponthatárokat, mivel abban az évben a kémia nagyon nehéz volt, akkor vidéken lesz jelentős csökkenés. Míg Pesten vagy 7 ponttal ment lejjebb, a vidéki egyetemeknel mondjuk Debrecenben pedig vagy 17-tel. Az a baj, hogy ez tényleg megjósolhatatlan, szóval én már lelkileg készítem fel arra magamat, hogy ebben az évben se Pest, se egyik orvosi se fog összejönni, hanem újra kell próbálnom jövőre :c
2020. máj. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
2015-ben emelkedett Pesten a ponthatár 3 ponttal. Emellett a kémia tényleg (tanárok szerint is) szokatlanul nehéz volt.
2020. máj. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Reálisnak a tartok a vidéki egyetemeken egy 10-13 pontos csökkenést
2020. máj. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!