Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A mostani COVID-19 időszakban...

A mostani COVID-19 időszakban hogyan lehet viszonylag jó közérzetem a vizsgaidőszakban, a záróvizsgakor és a szakdolgozat megvédésének időszakjában? 22/L

Figyelt kérdés

Erdélyben az oktatás online felületekre került és a vizsgákat is online platformokon oldják meg. A rendelkezések miatt, illetve a személyes egészségem megvédése érdekében sem találkozok az ismerőseimmel személyesen, illetve magánórákat is csak online felületeken tudok tartani. Már 2 hónapja folyik így az életem. Hiányzik az önálló, egyetemi életem és a szociális kapcsolatjaim, a mindennapos jövés-menés.

Nektek mik segítenek ebben az időszakban?



2020. máj. 15. 16:57
 1/2 anonim válasza:
Szia. Nekem is hasonló a helyzetem, szintén egyetemista vagyok. Nekem az segített, hogy kialakítottam egy rendszert a napomban. Időben kelek, délig eszek, edzek és fürdök, majd déltől elkezdem a tanulást, munkát. Így nagyon gyorsan telnek a napok, mint amikor iskolába is jártunk. Nekem főleg az edzés az, ami érzem, hogy erőt ad, és nem a "#healthylife" miatt csinálom elsősorban, hanem mert amúgy valami alapvető mozgás nélkül bedepiznék teljesen. Ezt sokszor megtapasztaltam már, például egy-egy vizsgaidőszakban, amikor pihenésképp szó szerint csak feküdtem egész nap. Ez szerintem az egész nap üléssel is ugyanígy lenne nálam. Úgyhogy én erre kezdtem figyelni, amikor elkezdődött az egész. :) Persze, az óráidtól függ, hogy hogyan tudod beosztani az időd, és elég klisés már ez a "legyen rendszer a napodban" dolog, ennek ellenére viszont tényleg hatékony és csak ajánlani tudom.
2020. máj. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a helyzetben vagyok, nekem is a rendszer segített. Normális időben kelek, reggeli közben olvasok, sorozatozok, aztán amíg meg nem éhezek tanulok, evés és pihi után újra tanulás estig, majd edzés, és pihi, ami sokszor rajzolás ami a hobbim, de igazából bármi ami jól esik. Így, hogy szakdogát írtam eddig, plusz ott voltak a sulis beadandók, illetve most kezdek tanulni a záróvizsgára, nekem csak úgy repülnek a napok. A barátaimmal online tartjuk a kapcsolatot, de már nagyon hiányoznak nekem is.

Plusz esténként néha jól esik egy kis otthoni wellness, nekem nagyon sokat tud dobni a közérzetemen meg a kedvemen :D

2020. máj. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!