Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A továbbtanulásnál miért a...

A továbbtanulásnál miért a szülő donti el, hogy hol tanuljon tovább a gyerek?

Figyelt kérdés
Két nyolcadikas unokatestvérem sem mehet szeptembertől abba a gimnáziumba, ahová szerettek volna, mert a szüleik nem engedték. Miért nem dönthet a gyerek abban, hogy hol szeretne továbbtanulni?

2020. máj. 19. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Normális családok az ilyet megbeszélik.

Viszont a szülő beleegyezése azért kell hozzá, mert egy 14 éves korlátozottan cselekvőképes, kell a törvényes képviselőjének a hozzájárulása egy ilyen nagyobb volumenű kérdésben.

2020. máj. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy képzelem a szülők csak a gyerekek érdekeit nézik és azt akarják, hogy a jobb iskolába kerüljenek. A gyerek nem biztos, hogy jól fel tudja mérni a döntései, választásai következményeit, hisz csak 14 éves.
2020. máj. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A mai napig hálás vagyok szüleimnek, hogy rájuk hallgattam.
2020. máj. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én csak azt nem értem az egészben, hogy adott egy gyerek, aki egy számítógépzseni, és informatikai szakgimnáziumba szeretne menni, de a szülő "berakja" közgazdaságiba, mert szerinte az informatika kevésbé kifizetődő, mint a közgazdász szakma. A másik meg gimnáziumba szeretett volna menni, de a szülők meg telebeszélték e fejét, hogy szakmát kell tanulni és inkább rábeszélték arra, hogy egy szakmunkásképzőbe tanuljon szobafestőnek. Egyik szakmát sem nézem le, de ezek a gyerekek hogyan lesznek boldog felnőttek, ha már nem hagyják nekik, hogy azzal foglalkozzanak a jövőben, amivel szeretnének?
2020. máj. 21. 10:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez valóban nem hangzik jól...

#2

2020. máj. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szülő függő. Én anno jobban jártam volna, ha anyámra hallgatók.
2020. máj. 26. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ismerik a környéket és az alacsony színvonalú műszaki iskolába nem szivesi rakják be.
2022. jún. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!