Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok tanácsot adni?...

Tudnátok tanácsot adni? Esetleg egy kicsit biztatni? Esetleg járt már más is ebben a cipőben?

Figyelt kérdés
Orvosi egyetemre adtam be idén a jelentkezésemet, viszont sajnos nem sikerült. Néhány pont kellett volna csak, hogy bent legyek. Az emelt szintű kémia és az emelt szintű biológia érettségim is elég jól sikerült. Mindkettő 5-ös lett és a százalékos eredmények is jók voltak, csak a töri, a matek, meg a nyelv lehúzta a pontomat. Ezek sem sikerültek rosszul, 4-esre sikerültek, a magyar pedig 5-ösre. A gyógyszerész szak viszont sikerült, és el is kezdtem, viszont szeretném újból megpróbálni az orvosit, újra akarom írni az emelt kémiát és bioszt, csak olyan fura érzések kerítenek néha hatalmába. Egyszer nagyon azt érzem, hogy sikerülni fog, máskor pedig azt, hogy még rosszabb lesz, mint amilyen idén lett, mert az egyetemi teendők mellett nehéz készülni. Nyilván a gyógyszerész szakon tömény fizika, kémia, matek és sejtbiológia van első félévben, szóval sokszor elkeseredek. Ugyanakkor az eddig írt zh-im nagyon jók lettek ezen a szakon, ami csak ösztönöz, hogy az emelt érettségit is majd megoldom ilyen jól. Minden álmom, hogy orvos lehessek, és rengeteget vívódom, hogy mi lesz, ha amiatt nem fog sikerülni az emelt biosz és kémia, mert az egyetemen is sok a teendő. Viszont ezt sem akarom itt hagyni, mert ha mégsem sikerülne az orvosi, akkor is kell, hogy kezdjek valamit az életemmel, és azért mégiscsak ez a szak áll a legközelebb hozzá, első 2 évben még a tárgyak is hasonlóak. Szerintetek sikerülhet az egyetemi teendők mellett a két emelt? mert már megvan a jó alapom hozzá,,, tudnátok valamilyen tanácsot adni? annyit vívódom, egyszer azt érzem, hogy nagyon beleadok mindent és menni fog, máskor pedig kétkedek, túl kevésnek érzem magam hozzá :/ Köszönöm mindenki válaszát!

2014. nov. 4. 20:33
 1/6 anonim válasza:

Szia.

Először is mit jelent az,hogy az emeltjeid elég jók lettek. Százalékban kifejezve mennyi?

Tavaly engem sem vettek fel egyetemre,újraérettségiztem emelt kémiából és idén sikerült.

60% lett a bigyóm,79% a kémiám és a többi közepem mind 80% felett volt, össz-vissz 422 pontom lett.

Eléggé fel kell kötnöd a nadrágod, ha a két emeltből újra akarsz érettségizni gyógyszerészeti mellett. Nem azt mondom hogy lehetetlen,de nagyon elszántnak kell lenned és jól odatenni magad.

Nem lenne célszerűbb a középszintűeket feljebb hozni százalékban?

2014. nov. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Aa de ügyi vagy:o én még csak 9.-es vagyok de majd gyogyszerész szakra akarok menni de már előre félek.Szerintem nagyon ügyi emeltből ötösöket szerezni:D hajrá így tovább biztos menni fog:)
2014. nov. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon aranyos vagy! :) Neked is váljon valóra az álmod! :)
2014. nov. 6. 18:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincsmit és köszönöm:))
2014. nov. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha jól sikerültek az emeltjeid,akkor szerintem hagyd őket békén. ;) Inkább tegyél le egy v. két nyelvvizsgát,az kb. 40 plusz pont.
2014. nov. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nyelvvizsgáért nem kapnék többletpontot, mert maximum 100 pont lehet a többletpont és én a két emelt után ezt meg is kaptam. Legalább 45%-osnak kell lennie egy emeltnek, hogy járjon utána 50 pont.
2014. nov. 18. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!