Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem el a tanulást...

Hogyan kezdjem el a tanulást emelt matekra?

Figyelt kérdés

középszintű matekból értettségiztem idén, de mivel még irtakozáskor nem tudtam, hogy hol szeretnék továbbtanulni, nem jelöltem be egy egyetemet sem, és nem is tettem emeltet semmiből.

pár hete döntöttem el, hogy hová szeretnék menni, ehhez meg kell emelt matek. a középszintűm 89% lett, nyilván lehetett volna jobb is, de azon kívül, hogy gyakorlásként megoldottam kb 4 feladatsort, nem csináltam semmit.

a közép mateket mindig is egy nagy mesének tartottam, józan paraszti ésszel meg lehet oldani, ezért soha nem is kellett "mateket tanuljak".

most meg nem tudom hova tenni az emelt mateket... nem tudom hogy kell ezt a tárgyat tanulni.

októberben szeretnék emeltezni, mert szerintem addigra meg tudom tanulni egy 85-90%-ra, csak foggalmam sincs hogyan. Megvan az összes mozaikos tankönyvem + feladatgyűjtemény. A könnyebb feladatokhoz nincs kedvem, a nehezebbekhez meg nem tudom milyen előzetes tudásra lenne szükségem...



2020. máj. 19. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

[link]


Innen letölthető a tankönyv a vészhelyzet miatt ingyenesen. Ezt kell először megtanulni. Ha az megy, utána kellene a korábbi évek feladatsorait megoldani és megtanulni.

2020. máj. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha van lehetőséged érdemes elmenni magántanárhoz. Amikor én jártam az első 1-2 óra arról szólt, hogyan, mi és miért kell. Tanár nélkül akarsz eljutni emelt szintre, akkor nagyon sokat kell gyakorolnod(napi 3-4 órát minimum), ha 85-90%-ra akarod. Emellett át kellene nézned a követelményeket, azok sokat segítenek, hogy pontosan mit kérnek. Egy dolog biztos, hogy sokkal több elméletet kell tudnod, mint középszinten, hogy megtudjad oldani nehezebb feladatokat. Mivel írtad, hogy megvannak a könyveid hozzá, akkor érdemes már ma elkezdened a tanulást.


Ha csak szimplán középszintű matekot tanultál, semmi emelt nem volt eddig. Akkor nagyon bele kell húznod 5 hónap rövid idő felkészülni erre szerintem. Én két évig jártam emelt matekra heti 2-3 órában + otthon tanultam a suli mellett heti 10 órát, hogy maximálisan fel legyek készülve az érettségire.

2020. máj. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi a könyvajánlást, 1es!


9-10-ben tanultam emeltebb szinten mateket, aztán sulit váltottam, és a 2. osztályom már nem volt olyan profilú...


akkor szerintem a matektanár lesz a megoldás. nem akarok elcsúszni, nem csak egy egyszerű(bb) középszintű valamiről van szó, a felvételim függ tőle.

köszi 2-es! :)

2020. máj. 19. 16:12
 4/7 anonim ***** válasza:
15%

"a közép mateket mindig is egy nagy mesének tartottam"


Az emelt szint is az. Ne mondd már, hogy az a tíznél nem több tétel amit tanítanak és amit matematikusról neveztek el az sok. 98 százalékában masszívan ókori matematika.

2020. máj. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
megoldottam az idei emelt tételt "puskázás" nélkül... Sokkal kevesebb volt az olyan feladat, ami CSAK emelt szinten előforduló tananyag előzetes tudását igényli, mint amire előre számítottam. Sokkal inkább a középszintű anyag feltúrbózása, az biztos, hogy sokkal jobban meggondolkodtatott. Ha részpontokat nem számolok oda ahová elkezdtem írni, de nem tudtam befejezni/hibásan számítottam, akkor is 65-70 pont megvan a 115. (tehát bőven a fele megvan, és én ezt sikerként könyvelem el).
2020. máj. 23. 14:10
 6/7 A kérdező kommentje:
*115-ből
2020. máj. 23. 14:11
 7/7 anonim ***** válasza:
44%

Jó eredmény elsőre. Próbáld meg az előző éveket is. Én úgy érzem, hogy az idei közismereti érettségiket szánt szándékkal könnyítették, így nem ad teljesen pontos képet a feladatokról és nehézségükről.


#2

2020. máj. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!