Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Leadjam, vagy mi?

Mit csináljak? Leadjam, vagy mi?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy fizika faktos vagyok és a tanárnőnk minden héten irat egy dolgozatot.

Viszont rájöttem, hogy már nem akarok a fizika irányába tovább menni, de várok szeptemberig, hogy leadhassam a faktot, mert már ezt az egy hónapot kibírom.

Az a gond, hogy nekem már kínszenvedés vele foglalkoznom, mert már nem érdekel, de a tanárnőnk dogát akar majd íratni (valami TZ szerűséget) év vége felé, és nem "akarok" rá tanulni, mert megutáltam ezt a tantárgyat, de másfelől azt se csinálhatom, hiszen 11-es vagyok és az év végi átlagom számít (bár ha pl. Bölcsészetre megyek tovább ott nem tudom, hogy mennyire nézik majd a fizika jegyemet :P)

Mit csináljak? (Persze "tanulok" ha kell, csak az a baj, hogy közben nagyon fogok szenvedni 😅😂)

Ti mit tennétek a helyemben?


2020. máj. 25. 08:12
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én a kémia fakttal voltam ugyanígy. 11-et végigszenvedtem, majd 12 félévkor leadtam, mert már gyomorgörcsöm volt a tudattól is, hogy be kell járnom. Hiába igyekeztem, nem tudtam normális jegyeket szerezni, mert a fakton elvárás volt az alap tudás, és erre építettek, viszont mivel mi egy másik tanárnőnél tanultunk, ez az alap eléggé hiányos volt. A faktos tanárnőt meg nem érdekelte különösebben, úgy tartotta az órákat, hogy az általa 9-től tanított osztály gyerekei vígan elvoltak, míg a mi csoportunk szépen lassan kihullott. Nem is érettségizett tőlünk senki kémiából, nem hogy emelt szinten, de közepen sem.

Én azért hagytam abba, mert nem akartam vele rontani az átlagomat még jobban. Meg tényleg, már rámentek az idegeim. Utólag visszagondolva sajnálom, hogy így alakult. Könnyebb lett volna az élet, ha normálisan megtanulhattam volna iskolai rendszerben a kémiát, de nem ilyen áron.

2020. máj. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!