Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a tanárok...

Mit csináljak, ha a tanárok mindenre ráhúzzák, hogy "mert te csendes vagy"?

Figyelt kérdés
Már elegem van ebből, hogy mindig mindenre ez a válasz. Eleve úgy állnak hozzám, hogy én úgyis csendes vagyok és majd nem fogok megszólalni, majd csak úgy elleszek magamban, biztosan nem is érdekel az egész, biztosan elég a minimum is, nem akarok dolgozni a jó jegyért stb., stb., holott nem így van. Órán csomószer engem fel sem szólítanak, kihagynak vagy utólag vágják hozzám, hogy "mert te ilyen csendes vagy". Valóban nem vagyok a beszédes típus, aki aktívan részt vesz az órákon (egyébként a többség szintén nem az, a legtöbben semmit nem csinálnak soha vagy mex olyanokat szólnak közbe, hogy "igen", "értem" és hasonlók...), de minden feladatot meg szoktam csinálni, teljesítem a követelményeket, tanulok és készülök az órákra. Ugyanakkor mindezt nem veszik figyelembe és egyre többször az értékeléstől teljesen függetlenül rosszabb jegyet kapok, mert "nem lenne fair a többiekkel szemben, ha neked is ötöst adnék" vagy hasonlók. Most is kaptam egy négyest egy tárgyból, amiből a pontjaim alapján ötöst érdemeltem volna (le voltak írva az értékelés szempontjai is, az összes pontom és így ez alapján tudom) és mikor ezt szóvá tettem, akkor annyit mondott a tanár, hogy sajnos az órai munkám miatt nem tud ötöst adni és nem beszéltem eleget...miközben sehol nincsen feltüntetve szempontként az órai munka és az egész csoportban mindenki más ötöst kapott rajtam kívül, holott közülük is csak két ember vett részt aktívan az órákon. Vagy voltak olyanok is, akik be sem jártak az órákra és meg sem csinálták a feladatokat, mégis ötöst kaptam, míg én nem. Szóval nem csak egy vagy két ilyen eset történt, emiatt már kezd belőle elegem lenni, hogy ennyire igazságtalanok. Viszont nem tudom mit csináljak ezzel.
2020. máj. 7. 17:05
 1/2 anonim ***** válasza:
95%

Jézusom,ez nagyon gáz részükről. Én sem szólaltam meg soha az órákon,de ugyanígy tanultam és mégse vették bele az órait. Szerintem mindenképp panasszal kéne fordulni az igazgatóhoz,én nem hagynám. Akkor vagy tüntessék fel,vagy egyenlően kezeljenek a többivel.

Ha panaszt teszel én ilyenkor mindig azt mondom,hogy veszteni nem vesztessz semmit,mert ha akkor is ez lenne,akkor ugyanott vagy,de megpróbáltad. Egyébként szülőt is bele kéne vonni,mert arra a nagy főnök jobban felfigyel,mintha egy diáknak lenne problémája. (Mondjuk nálunk több szülő panasza se volt elég,hogy elküldje a suli legszarabb tanárát)

2020. máj. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ja, igen, azt elfelejtettem jelezni, hogy egyetemről van szó. Úgyhogy itt semmi olyasmi nem játszik, hogy panaszt teszek, szülő stb., max. a tanárral lehet beszélni, de 90%-ban semmi eredménye nincsen.
2020. máj. 7. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!