Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 1,5 hónap után már képtelen...

1,5 hónap után már képtelen vagyok tanulni, van valami hasznos tippetek államvizsga előtt?

Figyelt kérdés

1 hét múlva államvizsgázom, az elmúlt 1,5 hónapban folyamatosan tanultam, 4 hete pedig minden nap minimum 4-6 órát intenzíven tanulok. Fáj a derekam, a térdem, a hátam, egész nap az íróasztal előtt görnyedek. Úgy érzem idegileg kimerültem, pedig most jön még a neheze, a teljes átismétlés, majd 1 hét múlva a vizsga. Nem tudok aludni, pihenni, kattog az agyam állandóan, hogy mi lesz, ha nem sikerül. Amikor megpróbálok kikapcsolni picit, akkor is folyamatosan bűntudatom van, amiért éppen nem tanulok.


Van bármilyen hasznos tippetek, ami segíthet? Soha nem volt még ilyen, hogy ennyire fáradtnak éreztem volna magam, pedig volt már jó pár nehéz vizsgaidőszak, de ott rendszerint 2-3 hét alatt túl voltam az egészen.


2020. máj. 25. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Bevallom én még közel sem vagyok elsőévesként az államvizsgához, viszont annyit tudok ajánlani,hogy ne erőltesd. Ez kb. mindennel így van,de ha görcsösen akarsz valamit,akkor az ellenkezőjét fogod elérni. Persze a tanulást nem hagyhatod abba és nekem is iszonyat bűntudatom van,ha épp nem arra koncentrálok,de van amikor el kell engedned magad és azt gondolni, hogyha most tovább folytatom és agyalok ezen,akkor csak lestarpálom az agyam, a testem és emiatt nem fog jól sikerülni. Nem valószínű,hogy a vége előtt tudsz majd relaxálni, de muszáj lekötnöd mással a figyelmed,különben csak ártasz magadnak. Nézz egy jó filmet,menj el sétálni,hallgass zenét vagy csak szimplán aludj egyet. Ha ennyit tanultál már rá biztos nem fogod elszúrni. Sok sikert!
2020. máj. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ugyanez a helyzet velem is, nekem az segít ha fogom és elengedem egy egész napra. Eldöntöm h oké ma mást csinálok mert ha ülök felette és nem haladok az meg rosszabb mintha sorozatot nézek. Tudom h az van a fejedben h az utolsó heten mar nem engedhetem el egy napra, de ha nem így teszel akkor holnapra se leszel jobban tehát egyre több nap vész kárba
2020. máj. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!