Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, ti is azt...

Egyetemisták, ti is azt tapasztaltátok, hogy ha az utolsó három napban írj.átok meg a házi dolgozatokat, akkor sokkal kevesebb időráfordítással majdnem ugyanolyan jó dolgozatot írtok?

Figyelt kérdés
Plusz találós kérdés, mi volt a GYK problémája az írjátok szóval?
2020. jún. 1. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Nekem ez csak így megy. Nem feltétlenül lesz jobb, mintha mondjuk dupla annyi időt fordítottam volna rá, viszont én másképp nem is tudok beadandót írni. Max. annyi, hogy előbb elkezdek forrást gyűjteni és olvasni, de magát a beadandót 90%-ban az utolsó napon írom meg egyszerre. Oké, néha máshogyan osztom be az időm (pl. most a távoktatásban irdatlan mennyiséget kellett írni, így volt amit megírtam előre), de a lényeg az, hogy én csak úgy tudom megcsinálni ezeket, ha nekiállok és akkor egy svunggal be is fejezem. Van olyan szaktársam (és a tanárok is szokták ajánlani), aki pl. beosztja, hogy most ír egy kicsit, majd folytatja később, újra előveszi, átolvassa stb., de nekem ez nem megy. Én így elveszítem a lelkesedésem, nem értem, új ötleteim lesznek, nem tudom követni az előző gondolatmenetet, összezavar stb., emiatt én mindig egyszerre csinálom az egészet.
2020. jún. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Változó. Eleinte így volt, később, hogy "rászoktam" erre a halogatásra, egyre kevésbé. Utólag mindig korholltam magam, hogy nem előbb kezdtem el.
2020. jún. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én pedig most vagyok az előbb elkezdés fázisában, de tudom magamról, hogy nem fogom megcsinálni. Ráér az, helyette nézhetek sorozatokat, kicsit izgalmasabb.
2020. jún. 2. 02:19
 4/8 A kérdező kommentje:
De lehet, hogy csak azért, mert tudat alatt érzem, hogy semmi értelme annak, amit csinálok. Annyi minden hasznosabbat lehetne csinálni tizenx oldal írogatása helyett (amit úgyis legfeljebb egyszer elolvas egy tanár, majd többet senki nem néz rá).
2020. jún. 2. 02:26
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok pszichológus...De elégedett vagy a szakoddal? A kiábrándulás könnyen elveszi a motivációt. Onnan már könnyű lejtmenetbe kerülni, és csak bukdácsolni diplomáig, szóval ezzel kezdened kéne szerintem valamit.

Pontosan ismerem az érzést, amikor írsz két sort, és "jutalmul", hogy ennyit is haladtál, megnézel egy részt a kedvenc sorozatodból (amiből minimum 3 rész lesz...)

Egyébként erősen oktató függő, hogy mennyire olvassa el a beadott szövegeket. Akin látszik, hogy szereti a szakmáját, az nem csak szívesen olvassa, de egyenesen örül, ha egy jó dolgozatot ad be valaki.


Ezeket a kérdéseket is ajánlom akkor figyelmedbe, témába vágnak:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..

2020. jún. 2. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg egyébként csalóka, ha még messzinek tűnik az időpont, teljesen abban a hitben ringathatja ilyenkor magát az ember, hogy időmilliomos...aztán hirtelen már csak 1 hét van a határidőig...3 nap...haladék kérés az oktatótól... :D
2020. jún. 2. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy csak nehezen tudok nyomás alatt dolgozni, meg jobban is szeretek több nap kevesebbet foglalkozni vele.

Ezért abszolút nem igaz rám a fenti. :)

2020. jún. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Szeretem viszonylag gyorsan megcsinálni korán, bár nem adom be idő előtt, örülök, hogy már megvan, "egy gonddal kevesebb". Viszont azért, mert korán elkezdem, nem foglalkozom vele "túl sokat". Gyorsan lezavarom és annyi.
2020. jún. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!