Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, ti csaltok...

Egyetemisták, ti csaltok online vizsgákon?

Figyelt kérdés

A csoportomból csak nekem nincs meg egy nehéz tárgyból a vizsga, szerintetek a többiek csaltak, vagy csak én vagyok ilyen hülye? :D Sokaknak elsőre sikerült...

Eddig nem is gondoltam rá, hogy csaljak, mert a kamerát be kell kapcsolni.


2020. jún. 3. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Persze hogy csal mindenki amikor csak lehet. Ez így megy.
2020. jún. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

2 egyetemet végeztem el, sosem csaltam. Se online se máshogy.

Persze, sajnos nem a többséghez tartoztam az elveimmel ...

2020. jún. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
1 trukk: 2 monitor 2 billentyuzet eger , a monitor tukrozve legyen . Ahol te ulsz ott nincs bedugva a billentyu, a masik oldlan igen, ott ul a haver egy laptoppal es potyogi a valaszokat (te meg ugy csinalsz mintha dolgoznal )
2020. jún. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Igen. Sőt volt több olyan vizsga is ahol megmondták hogy akármilyen segédeszközt lehet használni, hiszen tudták hogy amúgy sem tudnák ellenőrizni. Nálunk sehol sem kellett kamera, gondoljunk bele hogy milyen szoftver, hálózat bírja el ha több 100 ember kamerázza magát, meg ki lenne az aki ellenőrizné. Persze ettől még készülök a vizsgákra ahogy kell, de jól jön ha meg lehet keresni a jegyzetben a dolgokat. Nem online vizsgán még csak nem is próbálkoztam soha ilyennel, de ez egy más helyzet.
2020. jún. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Én általánosban csaltam utoljára, gimiben és az egyetemen soha nem is gondoltam rá, nem írtam puskát, meg sem próbáltam, szóval tényleg semmit. Eddig :D Most is készültem, írtam jegyzetet, mindent elolvastam, tanultam stb., de voltak olyan feladatok pl. fogalommagyarázat, ahol szó szerint kell megadni a választ és kb. kimásolod a ppt-ből és utána most tanuld meg, majd másold be... én ezeket a dolgokat most bevallom, hogy szimplán átmásoltam, ahogy van. Viszont a tanáraink többsége nálunk is inkább arra törekedett, hogy ne lehessen csalni és olyan feladatokat adtak, ami mondjuk kreatívabb vagy meg kell vele dolgozni és nem lehet csak úgy kilesni a füzetből/netről (pl. kifejtős szubjektív válaszok, beadandók, gyakorlati feladatlapok) és sokan év közben is adtak olyan feladatokat, amikhez bármit használhattunk.
2020. jún. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Csalásnak nem nevezném, mivel egyetlen egy ZH-n, vizsgán se mondták, hogy nem lehet segédeszközt használni. Mindig tisztességesen készülök, megtanulom, de most volt, hogy belenéztem a saját jegyzetembe, esetleg ha valami szó szerint kellett, akkor a pdf-ben megkerestem. Szóbeli vizsgán, vagy úgy, hogy más személlyel, programmal csináljam nem csaltam. Nálunk is a legtöbb helyen igyekeztek, hogy egy átfogóbb képet kérjenek vissza, de volt ahol irreális mélységben és időkorláttal kellett dolgozni,szerintem nincs olyan, aki ne nézett volna bele ebbe abba. Ezek megváltozott körülmények most, én nem érzem csalásnak, többet tanultam összességében és meg is értettem az anyagot. A rendes rendszerben az oktatásban eddig eltöltött 14 évem alatt soha nem próbálkoztam puskázással.
2020. jún. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Végül nekem is meglett a vizsga tegnap. :)

Nem akartam kockáztatni a puskázással, mert kamerát és hangot is kell kapcsolni vizsgaírásnál, és állítólag az egyetem az IP címünk alapján le tudja kérni a vizsga idejére az internetaktivitásunkat... Legalábbis a rektori határozatban ez állt.

2020. jún. 5. 22:53
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Na szuper, ügyes vagy, gratulálok! ☺️
2020. jún. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!