Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Ti hogyan...

Egyetemisták! Ti hogyan jegyzeteltek?

Figyelt kérdés

Gondolom sok helyen sok előadás anyaga cakkom pakk fel van téve az internetre (pdf, ppt stb). Ezekből a tárgyakból ti jegyzeteltek órán, majd otthon nézitek át?

Van valami taktikátok? Most kezdtem, és néha úgy érzem írnom kell, néha pedig feleslegesnek érzem.



2016. szept. 29. 18:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Laptopot viszek, azzal simán megy a jegyzetelés. A letölthető anyagokat természetesen letöltöm. Szerintem ez tök piskóta, és még Tyrianozni is tudok mellette :D :P
2016. szept. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tantárgyfüggő (és előadófüggő is).

Alapból mindig nagyon szűkszavúan jegyzetelek (max. 2 A4-es oldal/90 perces előadás, de inkább 1 oldal)

Van, amikor úgy érzem, jó, ha a kulcsszavakat le is írom, nem azért, hogy tanuljak belőle, mert az órai jegyzetekbe szinte soha nem nézek bele utólag, csak szerintem jobban "bevésődik", ha le is írok ezt-azt.

Máskor meg úgy érzem, többet érek vele, ha maximálisan igyekszem a magyarázatra koncentrálni, és olykor van, hogy egyetlen szót sem írok le.


Vizsgákra a kiadott diákból és a kötelező irodalomból otthon, laptopra készített jegyzetből tanulok. Ezeket általában hétről-hétre rakom össze, és vizsga előtt még húzok belőle hogy tényleg csak a legfontosabb részek maradjanak benne.

2016. szept. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!