Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért olyan nehéz egy tanárnak...

Miért olyan nehéz egy tanárnak megadni a jobb jegyet?

Figyelt kérdés

Azt kell tudni rólam, hogy nem vagyok jó reál tantárgyakban, de ettől függetlenül szeretem őket.

11edikes vagyok. Itt már fontosak a pontok a tovább tanuláshoz.

Fizikából leszek 4es, és matekból 3,4re állok, mert egy tz-t meg kellett írnom lázasan a suliban, fel sem fogtam mit csinálok. Természetesen 1es lett és az húzza le az átlagom. Na most van olyan ismerősöm aki 3,5re megkapja a jobb jegyet matekból. Ez idegesít. Meg el is viselnem, ha tudnám, hogy nem vagyok képes 4esre, de félévkor is négyes voltam, és a tanár itt bunkozik, hogy ő ugyan nem adja meg a jobb jegyet, nem kell lázasan suliba jönni. A problémám az, hogy tudja a 4essel lennék elégedett, de direkt nem akarja megadni, ez neki miért jó??



2020. jún. 11. 16:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%
Ilyenkor azt is szokták nézni, hogy milyen jegyekből tevődik össze az a 3,4-es átlag. Pl van pár ötösöd meg négyesed meg egyesed, akkor valószínű lefelé fogják húzni, mivel elég szélsőséges jegyeid vannak. De ha az összes jegyed hármas meg négyes, csak eggyel több hármasod van, akkor lehet megadják a jobbat, mivel a kettő közt mozogsz. Tudom, hogy köcsögök, mivel én most végeztem, eddig mindig lefelé húztak, de most utolsó évben évvégén mindent felfele húztak. Az felvételi pontszámításnál úgyis mindenki az érettségi duplázását számítja, szóval szard le a jegyeket. Nekem sem számított sokat.
2020. jún. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
48%
Szabály. 3,51 felett van 4es, az alatt 3mas. 3,5re sem lenne szabad megadni, de az a tanár jóindulatán múlik. Viszont a 3,4 már tényleg nem 4es
2020. jún. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
3,4-nél kerekítés szerint még lefelé kell húzni, 3,5-től már felfelé. Nekem volt tanárom, aki szigorúan nézte. Más kérdés, hogy engedhetne valahogyan javítani, bár matek nem tipikusan az a tárgy, amiből kiad egy házidogát vagy projektmunkát.
2020. jún. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsók, a kerekítést már rég egyik tanár sem nézi. Van, akinél 4,3-ra ötöst kaptam, de van akinél meg 4,7-re négyest, szóval felesleges ezzel jönni. Kérdezőnek meg, azt kifelejtettem, hogy lehet az órai munkát is nézik. Néha én ezért voltam le vagy felkerekítve (attól függ melyik tárgyat nézzük), mert valahol folyton jelentkeztem, valahol meg megsem szólaltam, ilyenkor azt is figyelik hogy mennyire vagy aktív.
2020. jún. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondtam, hogy volt olyan tanárom, aki nézte, nem pedig azt, hogy minden tanár így tesz.
2020. jún. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
32%
Az iskola házirendje szabályozza, hogy milyen átlagra hanyast lehet adni.
2020. jún. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a házirendben megvan adva konkrétan, hogy mennyitől lehet megadni a jobb jegyet. Pl a négyes esetében: 3,6-tól adható és 3,75-től kötelező megadnia. Vannak azért olyan tanárok akik jobb jegyet adnak a diákoknak 2(-3-4).5 felett, mert látja, hogy dolgozik és küzd érte.

Lehet nálatok is ilyen a helyzet, de emellett a 2-es válaszoló jól mondja, a 3,4 már tényleg nem négyes(3,5-ös átlagot se találom négyesnek, de azért az egy fokkal jobb ennél). Ezért nem kell szívatásnak/bunkózásnak találni, mert nem adta meg ennyire.

2020. jún. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Amit előttem már leírtak, azon kívül szokott lenni még egy tényező: mégpedig az, hogy a félévet képest javuló, vagy romló tendenciát mutattál.

Mondjuk 3,4-re szerintem nagyon ritka az a tanár, aki megadja a 4-est.

De 3,5-nél például van, aki nézi külön az első félévet is.

Tehát, ha félévkor csak hármas voltál, de belehúztál, és azt vitted fel 3,5-re, akkor megadja a négyest, fordítva nem.

Viszont ennyi erővel: ha rendesen tanul valaki, nem egy témazárón múlik a jegy. És igen, ha beteg vagy, maradj otthon, és ennyi!

2020. jún. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
Meg aztán a tanárnak az a feladata, hogy értékelje az éves munkádat. Egy 3,4-es átlag még bőven közepes. Hiába csak egy tizedről van szó a 3,5-höz képest, a 3,5 se egy biztos négyes, csak az éppen belefér kategória az is. Valahol meg kell húzni a határt. Ennyi erővel a 3,3 is sírhatna, ha neked megadnák a négyest. A romló tendencia a jegyeknél már önmagában elég szokott amúgy is lenni, hogy ne a jobb jegyet kapd meg.
2020. jún. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Utsó, olyan ismerősöm is van aki 3,37re kap 4est. Vicc.

Szerintem engem nem bír ez a tanár, mert ha kérdez állandóan én válaszolok, a többi hülye meg nem mer. Sajnálom, hogy ha ezzel idegesítem, de én nem leszek az az ember aki kussol, nárki bármit mond...

Meg tényeg ezen kivul mindenbol 5 vagyok, csak fizika 4. Igazán lehetne elnéző kicsit.

2020. jún. 11. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!