Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért olyan nehéz egy tanárnak...

Miért olyan nehéz egy tanárnak megadni a jobb jegyet?

Figyelt kérdés

Azt kell tudni rólam, hogy nem vagyok jó reál tantárgyakban, de ettől függetlenül szeretem őket.

11edikes vagyok. Itt már fontosak a pontok a tovább tanuláshoz.

Fizikából leszek 4es, és matekból 3,4re állok, mert egy tz-t meg kellett írnom lázasan a suliban, fel sem fogtam mit csinálok. Természetesen 1es lett és az húzza le az átlagom. Na most van olyan ismerősöm aki 3,5re megkapja a jobb jegyet matekból. Ez idegesít. Meg el is viselnem, ha tudnám, hogy nem vagyok képes 4esre, de félévkor is négyes voltam, és a tanár itt bunkozik, hogy ő ugyan nem adja meg a jobb jegyet, nem kell lázasan suliba jönni. A problémám az, hogy tudja a 4essel lennék elégedett, de direkt nem akarja megadni, ez neki miért jó??



2020. jún. 11. 16:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nem tudsz mit tenni a vége előtt 1 nappal már. Sajnálom, de el kell fogadnod. :(


Emellett meg mindenkinek van legalább egy olyan ismerőse akit könnyen átengedtek. Én most érettségiztem, de olyanokat is átengedtek akik érettségis tantárgyból 1.4-1.6-ra álltak. (Az volt az indok, hogy 6 hétig otthon kellett tanulni)


Ezek ellen nem tudunk semmit tenni. Mindig lesz legalább egy olyant aki átengedik/megkapja a jobb jegyet,míg lesz olyan is, mint aki a te esetedben van.


#7-es voltam

2020. jún. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
3,4 az egyértelműen 3-as sajnos. Ha neked ennnyire számít akkor előbb kellett volna gondolkodnod. Kértél plusz feladatot, vagy akármilyen lehetőséget, hogy javíts? Például hogy lefelelsz abból az anyagból amiből 1-est kaptál.
2020. jún. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ezt utáltam, hogy mindenből 5-ös, csak egyből rosszabb akkor azt is adjuk már meg neki, mert elrontja a bizonyítványát. Nem, kivételezés nincs, ha nem ütötted meg a biztos négyest, és az órai munkád se volt elég, akkor ez van. Még egyszer mondom, úgyse lesznek fontosak a jegyek, ha alapból is ügyes vagy, akkor gondolom az érettségid is jó lesz, és majd abból gyűjtesz több pontot. Úgyis könnyebb érettségin jól teljesíteni egyszer, mint 2 évig folyamatosan.
2020. jún. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Igazatok van igazából. Köszönöm a véleményeket!
2020. jún. 11. 19:21
 15/18 anonim ***** válasza:

Némelyik tanár megadja a jobb jegyet, némelyik nem. 2,35-ra megadta az egyik barátomnak a 3-as jegyet, míg egy másiknak a 2,5-ös átlagára nem adta meg a 3-as jegyet. Vicces. A házirendünkben méghozzá be van írva, hogy évvégén köteles 5 tizedre megadni a tanár a jobb jegyet.

Én is 11.-es vagyok, 4,6-re állok német nyelvből, a tanár mégsem adja meg az 5-öst. Méghozzá az osztályfőnökömről van szó. Jöhetek én neki panaszkodni a házirendre tamaszkodva, de a barátnőmet emiatt tavaky óta pikkel rá, és már csak azért sem adja meg neki soha a jobb jegyet. Nagyon gáz. Az ilyenek ne menjenek pedagógusnak. Hát nen az a dolguk, hogy segítség a diákokat? Szerintem az.

Tavaly a kémia tanárom sem adtam meg 4,7-re az 5-öst, pedig 100%-ig tisztában volt vele, hogy abból szeretnék érettségizni... és bizony számítanak a jegyek az utolsó években.

2020. jún. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Tavaly a kémia tanárom sem adtam meg 4,7-re az 5-öst, pedig 100%-ig tisztában volt vele, hogy abból szeretnék érettségizni... és bizony számítanak a jegyek az utolsó években."


Abból viszed a jegyed, amiből te akarod, nem muszáj abból vinni, amiből érettségizel is.

2020. jún. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ha korrekt lett volna, akkor feleltet ev vegen a jobb jegyert. De ez alapbol valoban 3-as.
2020. jún. 14. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Próbáljátok már meg a másik oldalról is nézni a helyzetet. A tanár tanít 50-100-200 gyereket, év végén mindegyiknek jegyet ad. Igazából ez úgy működik, hogy végignéz a naplón, hogy kinek milyen az átlaga, és az alapján automatikusan megadja a jegyeket és kész. Ha látnék egy 25 fős osztályban egy 3,4-es átlagot a hosszú sorban egy random név mellett, beírnám, hogy 3-as, és haladnék tovább. Nem fog mindenkinél külön-külön megállni és tötyörögni, hogy most te lázasan írtad az 1-est valamikor januárban, ezért tudnál jobbat is. Persze vannak gyerekek, akikre külön emlékszik (vagy mert nagyon szorgalmasak voltak, vagy mert nagyon lusták, hátráltatták az órát stb.), ilyen esetekben megáll és mérlegeli, hogy mi legyen. De azért minden egyes X.4-es átlagnál nem fog megállni mindenkinél azon elgondolkodni, hogy hónapokkal ezelőtt, ha nem lettél volna lázas, jobb jegyet kaptál volna.


Nem a tanárnak fontos a jobb jegy, hanem neked, ha tényleg annyira négyest szerettél volna kapni, akkor azóta teperhettél volna a jobb jegyért. Egyébként amikor tanár voltam, és az utolsó napokban jöttek oda sokan, hogy adjam meg a jobb jegyet, és hirtelen elkezdtek udvariasak, készségesek lenni, mindig elhajtottam az ilyeneket. Ez nem jófejség kérdése sem a gyerek részéről, sem az én részemről, ez, hogy te 3,4-re megkapd a négyest, annak a kérdése, hogy az órai munkád, a szorgalmad mennyire szolgált rá, és mennyit tettél azért a félév során, hogy megkaphasd a négyest. És ha a tanár úgy ítéli meg, hogy a teljesítményed, szorgalmad nem érdemel négyest, akkor így döntött és kész, ez nem az ő hibája, hanem a tiéd.


A többi jegyedhez meg a tanárnak semmi köze, nem értettem sohasem, hogy miért kéne, hogy érdekelje a matek tanárodat, hogy hányas voltál irodalomból és testnevelésből. Egyébként velem is előfordult, hogy az osztályfőnök jött oda azzal, hogy Pistike csak az én tantárgyamból áll 4,4-re, és adjam már meg az ötöst neki, hogy kitűnő legyen. Ilyenkor mindig azt mondtam, hogy csak úgy csettintésre én nem fogom megadni, ha ötöst akar, jelentkezzen valamilyen plus feladatért, szorgalmiért stb., amire ötöst kaphat, tehát tegyen érte valamit. Csak úgy nem adtam meg a jegyet, de a lehetőséget megadtam, innentől kezdve a gyereken múlik, hogy él-e vele. Nem a tanár adja a jegyet, hanem a gyerek érdemli ki, tehát rosszabb jegyért a tanárt hibáztatni ostobaság, ha jobb jegy kell, te tegyél érte, és ne a tanár jóindulatát becsméreld.

2020. jún. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!