Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hülyeség lenne passziváltatni,...

Hülyeség lenne passziváltatni, ha ősztől is maradna a távoktatás?

Figyelt kérdés
Olyan szakra járok, aminek gyakorlatok nélkül semmi értelme, nem véletlenül nem indul levelezőn. Ha nem passziváltatnék, akkor csúszás nélkül fejezném be, ami még így is elég hosszú idő (és egyáltalán nem biztos, hogy két passzív félév után visszaállna legalább gyakorlatok tekintetében a normál oktatás). Online formában viszont feleslegesnek érzem az egészet. Egyrészt nulla gyakorlati tudást kapunk, másrészt szánalmas lenne odamenni egy munkahelyre úgy, hogy az utóbbi 3 évben a családomon kívül mással nem is beszéltem és a lakáson kívül legfeljebb boltban voltam, az adott szakmához semmi közöm nem volt.
2020. jún. 13. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ne passziváltass, őszintén úgyis majd a munkában tanulod meg a gyakorlati részt igazán. Tök felesleges lenne emiatt csúszni.
2020. jún. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Nem érnek annyit az iskolai gyakorlatok, hogy emiatt érdemes legyen halasztani, akármit is tanulsz. És értem ez alatt, hogy __akármit__ is tanulsz. Én mentőtisztire jártam, még ott sem ért annyit a gyakorlat, mint gondoltam, hogy fog. Sőt! Az összes osztályt végigjártam, mindenhol igyekeztem csinálni valamit, de kb. semmit se engedtek igazán. Akkor tanultam meg mindent, amikor magam mentem utána, hogy megtanuljam, és ennek semmi köze nem volt az iskolához. Nem hiszem, hogy ennél gyakorlatiasabb lenne az, amire te jársz. Szóval fejezd be!
2020. jún. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Orvosira járok, nekünk sem igazán engednek csinálni bármit is gyakorlatokon egy-két embert kivéve, de szerintem az is sokat jelent, ha csak simán ott vagyok és látok ezt-azt, még ha nem is én csinálom.
2020. jún. 13. 11:28
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Hát, bízzunk benne, hogy őszre rendesen újraindul az egyetem. Nekünk is jóval könnyebb távoktatásban csinálni, de borzalmas így, barátok nélkül egy szobában ülni, és hallgatni a tananyagot, olyan mint valami ócska online kurzus annak ellenére, hogy rettenetesen jól felkészült tanárok tartanak mindent (BME). Én nem hagynák ki egy félévet. Amúgy Debreceni orvosin újraindult az oktatás, gyakorlatokat is tartottak és a vizsga se online megy, gondolom az őszi félévet a többi egyetem is úgy kezdi majd el.
2020. jún. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nálunk az egész vizsgaidőszak online zajlik. Attól tartok, hogy ha rendesen is indulna a félév, akkor is két hét vagy néhány hónap múlva, ahogy esetleg beütnek egy újabb hullám első jelei szólnának, hogy akkor most húzás haza mindenkinek, jövő héttől online oktatás lesz. Felőlem az előadások mehetnének továbbra is online formában, csak a gyakorlatok és a vizsgák miatt zavar a helyzet. A vizsgákon kb kénytelen az ember puskázni, ha jó jegyet akar, mert a teszteknél olyan részletességgel kérdeznek rá a dolgokra, ahogy normálisan egy szóbelinél sosem tennék. A szóbeli vizsgákat pedig az oktatók sem veszik annyira komolyan, sokkal enyhébben osztályoznak, mint egyébként (ami persze szép dolog, csak nem ad reális képet a tudásunkról).
2020. jún. 13. 12:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Én semmiképpen nem passziváltatnék előre. Nem tudom, hogy nálatok mi a helyzet, de sok helyen lazítottak az utólagos passziválás feltételein, így ha elkezded a félévet, és közben derül ki, hogy távoktatás lesz, akkor simán passziváltathatod a már megkezdett félévedet.


Ha jól tudom, akkor az orvosi szakokon megtartják a gyakorlatokat valamikor augusztusban. Nyilván ez közel sem ideális, de talán megszerezheted a szükséges tudást.


Ahogy előttem is írták, az igazi gyakorlatot úgyis majd az első munkahelyeden szerzed majd meg, ebből a szempontból nem leszel annyira nagy hátrányban. Az évfolyamtársaid közül pedig mindenki úgy jár, mint te, és valószínűleg a munkaadód is tudni fogja majd, hogy ti egy "különleges" évfolyam vagytok. Én a magyar egészségügy helyzetét tekintve nem aggódnék, hogy ezért bárhol is elutasítanának...


Más területen, de oktatóként annyit tudok mondani a vizsgákkal kapcsolatban, hogy nagyon nehéz belőni most az elvárt szintet. Nyilván nem szeretnénk, ha megfelelő tudás nélkül teljesítené bárki a vizsgát, de azokkal sem szeretnénk kibabrálni, akik rendesen tanultak. Hidd el, ez nagyon nehéz - és mi is tudjuk, hogy nem reális a kép... Csak remélni tudjuk, hogy a hallgatók is...

2020. jún. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!