Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak én tartom viccesnek,...

Csak én tartom viccesnek, hogy az alapján ítélik meg az embereket, hogy milyen iskolai végzettsége van?

Figyelt kérdés

Már többször előfordult, hogy azt hitték, egyetemista vagyok, amikor valójában még érettségim sincs. Viszont nagyon sokat olvasok, számos területen otthon vagyok, ezért a lexikális tudásom magasabb, mint az átlag embernek. Volt már azonban olyan (állásinterjún), hogy hülyének néztek, mert kiderült, hogy nincs érettségim.


Végül úgy döntöttem, befejezem az iskolát, az érettségit, és utána elmegyek egyetemre is. De valahol mégis keresrű szájízzel csinálom, mert részben a társadalmi elvárás miatt teszem. Az embereket nem az érdekli ugyanis, hogy miként tudom idézni Nietzsche-t, hanem az, hogy van-e papírom, mikor bizonyos esetekben diplomás emberek vannak olyan szinten, hogy hisznek a 6 napos teremtésben, és tagadják az evolúciót.


Szóval részben dacból fogom megcsinálni, méghozzá nem is akármilyen eredménnyel. Utána arra is gondoltam, hogy instagram élő adásban fogom darabokra tépni, hogy bebizonyítsam, hogy az egész szart sem ér.


2020. jún. 13. 16:42
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Mármint a diplomát fogom széttépni.
2020. jún. 13. 16:43
 2/32 anonim ***** válasza:
77%

Valamilyen szinten érthető, igazolni kell a tudást, mert ki fogja igazolni vagy mi fogja igazolni megszerezted? Ez mindennél így van, tanfolyam, iskola, továbbképzés, kell a "papír része". Ez az állásinterjús és hivatalos részére vonatkozik.

Az hogy mint személy, téged ez alapján ítélnek meg, az meg az ő veszteségük, de ugyanilyen diszkrimináció pl. a hajszín (szőkék).

Annyiban jogos, hogy aki megtudja az megcsinálja az érettségit és az egyetemet, sőt ha nem tudja is próbálkozik.


De azért meg ne csessz el éveket meg pénzt hogy most "jaj azért is lediplomázok", mert itt meg nem azt a nagy lexikális és érzelmi érettséget látom rajtad amit felvázoltál:)

2020. jún. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Ha nem diplomázok le, akkor komolyabb körökben rám se bagóznak. Ennyi. Ezért is lenne az nagy arculcsapás az ilyeneknek, ha én a nézeteim ellenére sokkal jobb eredménnyt érnék el a tanulásban, aztán mikor azt hiszik, hogy mintadiák vagyok, és elismerik, hogy okosabb vagyok váratlanul széttépem, felgyújtom az okmányaimat miközben rock zene szól a háttérbe.


Célom a polgárpukkasztás - ez tény.

2020. jún. 13. 17:01
 4/32 anonim ***** válasza:
96%

HA kicsit elgondolkodsz, akkor rájössz, papír nélkül nem tudja senki igazolni, mi mindent tud.

Csak bemondásra meg érthetö módon nem vesznek fel sehová, mert rengeteg embernek csak az önbizalma nagy, "mindenhez" ért, csak éppen semmit nem tud mégsem.

Úgy felvenni embereket, hogy nagy valószínüséggel tízböl egy lesz, aki tényleg tud is, nem csak azt mondja, igen nagy veszteség lenne idöben is meg pénzben is.

Emellett az, hogy valaki megszerez egy diplomát, bizonyítja, hogy tényleg befektetett egy csomó energiát abba a területbe, és megtanulta, ami szükséges ehhez.

Szóval nem vicces vagy nevetséges, hogy sok helyen kérik az érettségit vagy diplomát, autót sem vezethetsz csak arra, hogy "szerinted" jól tudsz vezetni, ahhoz is kell jogosítvány, ami szintén csak egy papír, mégis szükséges.


Az meg, hogy el akarsz végezni egy egyetemet, CSAK AZÉRT, hogy utána széttéphesd a diplomádat, nagyon gyerekes viselkedés, és ezért - jogosan - tart majd (ha tényleg megtennéd) igen ostoba embernek.

(Meg ettöl a végzettséged nem szünik meg, csak igazolni nem tudod!)

2020. jún. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

Tehát magyarul rájöttél arra amire eddig sokan mások, hogy muszáj ahhoz hogy el tudj ott és úgy helyezkedni ahogy elképzelted.


Támogatom az ötletet amúgy, a vicc részéről. De komolyan sajnálnám rá az időt és a pénzt hogy bosszúból csak.


Milyen szakon vagy?:)

2020. jún. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Egyébként nagyon szeretem a biológiát, különösen az evolúció témakörét. Az iskolában is regényeket írtam a dolgozatnál.


Ha mondjuk eljutnék egy biológia PhD-ig, és azt gyaláznám meg az instán, az nagyobb polgárpukkasztás lenne, nem?

2020. jún. 13. 17:05
 7/32 anonim ***** válasza:
96%

"Ezért is lenne az nagy arculcsapás az ilyeneknek, ha én a nézeteim ellenére sokkal jobb eredménnyt érnék el a tanulásban, aztán mikor azt hiszik, hogy mintadiák vagyok, és elismerik, hogy okosabb vagyok váratlanul széttépem, felgyújtom az okmányaimat miközben rock zene szól a háttérbe."


Ez nem NEKIK arculcsapás, hanem rád nézve bizonyíték arra, hogy hiába szereztél meg egy diplomát, attól még buta, primitív valaki vagy.


Meg akiket pukkasztani akarsz, azok garantántan negm fogják nézetegni az akciódat, vagy ha véletlen mégis, akkor csak lenéznek miatta.

2020. jún. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
96%
Bocs, de hány éves vagy? Mert a kérdésed meg a válaszaid alapján maximum 15-16 éves gyerek!
2020. jún. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem senkit nem érdekelne, mit csinálsz. Max röhögnének rajtad az emberek 1 percig, hogy ennyire kitolsz magaddal.
2020. jún. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

"Tehát magyarul rájöttél arra amire eddig sokan mások, hogy muszáj ahhoz hogy el tudj ott és úgy helyezkedni ahogy elképzelted."


Figyelj, C1-es német nyelvtudással már olyan munkák vannan Svájcban hogy csak na... Simán meg lehet élni, ha van egy eladóid, 3-szor többet kapsz, mint egy jogász. Erről ennyit.


A diploma - és annak meggyalázása - nálam inkább a viccről, a bosszúról szól, meg a frusztrációm kiéléséről.

2020. jún. 13. 17:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!