Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak én tartom viccesnek,...

Csak én tartom viccesnek, hogy az alapján ítélik meg az embereket, hogy milyen iskolai végzettsége van?

Figyelt kérdés

Már többször előfordult, hogy azt hitték, egyetemista vagyok, amikor valójában még érettségim sincs. Viszont nagyon sokat olvasok, számos területen otthon vagyok, ezért a lexikális tudásom magasabb, mint az átlag embernek. Volt már azonban olyan (állásinterjún), hogy hülyének néztek, mert kiderült, hogy nincs érettségim.


Végül úgy döntöttem, befejezem az iskolát, az érettségit, és utána elmegyek egyetemre is. De valahol mégis keresrű szájízzel csinálom, mert részben a társadalmi elvárás miatt teszem. Az embereket nem az érdekli ugyanis, hogy miként tudom idézni Nietzsche-t, hanem az, hogy van-e papírom, mikor bizonyos esetekben diplomás emberek vannak olyan szinten, hogy hisznek a 6 napos teremtésben, és tagadják az evolúciót.


Szóval részben dacból fogom megcsinálni, méghozzá nem is akármilyen eredménnyel. Utána arra is gondoltam, hogy instagram élő adásban fogom darabokra tépni, hogy bebizonyítsam, hogy az egész szart sem ér.


2020. jún. 13. 16:42
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

"Ez nem NEKIK arculcsapás, hanem rád nézve bizonyíték arra, hogy hiába szereztél meg egy diplomát, attól még buta, primitív valaki vagy"


Primitívnek tényleg primitív vagyok, de buta az nem.

2020. jún. 13. 17:12
 12/32 anonim ***** válasza:
97%
Én nem értelek kedves kérdező. Valóban intelligensnek tűnsz az itt olvasottak alapján, azonban nem értem, hogy miért nem csináltad meg az érettségit legalább, az ilyen embereknek kisujjból megvan. Persze nem tudhatom, mi akadályozott meg benne, nem is rám tartozik, de azt érdemes belátni, hogy a mai világban elég alap dolog. Mással nem igazán tudod igazolni a tudásod. És csupán azért néznek le, hogy nincs érettségid, mert a többség, akinek nem lett meg, valószínű nem a zsenik közé tartozik. Szerintem lazán meg tudnád csinálni, az egyetemet is! Viszont a polgárpukkasztásnak szánt részét nem értem. Én ha meglátnék valakit, aki széttépi azt, amiért évekig gürizett, akkor arra gondolnék, hogy valami nagyon nem okés vele.
2020. jún. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

A polgárpukkasztás résznek az a szimbolikus jelentése lesz, hogy nem kifejezetten iskolai tanintézmények tettek normális emberré, hanem magam voltam az, aki a műveltségem fejlesztése miatt emeltem le a könyvespolcról Darwint, Nietzsche-t vagy éppenséggel Brian Cox professzor könyveit. Nem ez a papír tett engem intelligenssé, hanem az, hogy autodidakta módon tanultam. Ettől függetlenül az egyetemet jobb eredménnyel végeztem el, már csak azért is, mert nekem nem voltak annyira új dolgok az Archaeopteryxről, meg a Tiktaalik fosszíliáról szóló egyetemi előadások...


Szóval mivel hivatalosan is okosabb vagyok, mivel megjelent XY professzor társszerzőjeként is egy cikkem, ezért ezt a papírt most széttépem, aztán felgyújtom - kb. ez lesz a szónoklatom. Majd bekapcsolom a rock zenét, és elkezdődik a "ceremónia".


Még valami: köszönöm a dicséretet 12-es...

2020. jún. 13. 17:32
 14/32 A kérdező kommentje:
Aztán visszamegyek külföldre eladónak, a fincsi kb. 3000 franos fizetésért...
2020. jún. 13. 17:33
 15/32 A kérdező kommentje:
*frankos
2020. jún. 13. 17:33
 16/32 anonim ***** válasza:

Diplomás vagyok, sokak szerint művelt. Két nyelven beszélek felsőfokon, másik két nyelvet pedig középfokon.


És amikor meghallják, hogy tanár vagyok, akkor úgy néznek rám, mint egy darab szarra. Mondjuk az állam megbecsülése is ennyi a nettó 140 ezres fizetésemmel.

2020. jún. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Én szívsebész vagyok, ugyan az érettségim sincs meg, de hidd el, mindent tudok, amit egy szívsebésznek tudnia kell. Bölcsőde óta orvosi könyveket olvasok, ismerek latin szavakat, youtubeon az összes erről szóló videót megnéztem. Láttam egy tutorialt az altatásról, szívátültetésről, műtéti eszközökről is. A pincémben komplett műtőt rendeztem be, ebayről az "eredeti" ár töredékéért rendelt, minőségi eszközökkel, a Szabóné Marika unokája néha átjön asszisztálni, mert orvosira készül.
2020. jún. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Szóval hogy ne nézzenek hülyének, az a nagy terved hogy mindenkinek nyíltan bemutatod, elég hülye vagy hozzá hogy direkt feleslegesen több évet elpazarolj az életedből? Zseniális :D


Na itt tűnik ki hogy tényleg maximum lexikális tudásod lehet, mert logika semmi sincs az elképzelésedben.

2020. jún. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Igen megítélik emberek a végzettségük alapján más embereket. Néha van alapja néha nem. De ez még nem is diplomán múlik tehát mehetnél te valamilyen bölcsész szakra és talán még jobban lenéznének a szerintük "büfészakos" diplomáddal mint valamilyen OKJ-s programozót akinek esetleg nincs diplomája pl. Általában aki értelmiségi körökből származik nem ez alapján ítél, mivel látja, hogy adott diplomás barátunk mennyire sík, nem is értem miért kell foglalkozni a véleményükkel. Valakiknek meg csak van egy random diplomája és azt hiszi ő a nagymenő. Próbálnak másokat lekicsinyíteni, hogy elhiggyék az ő véleményük ér bármit is.

De viselkedésük alapján is lehet csoportosítani az embereket és amit te készülsz csinálni az nem bántásból de nem utal egy értelmes viselkedésre. Inkább engedd el költözz külföldre szedd meg magad aztán hadd irigykedjenek.

2020. jún. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
97%
Szerinted ez egy hú, de nagy szám, a valóság meg az, hogy kb.senkit sem fog érdekelni, hogy megszerzed-e vagy sem, széttéped-e utána, vagy sem. Senkit se érdekel, rajtad és a közvetlen környezeteden kívül. Kár, mert amúgy van abban sok minden, amit mondasz, csak a módszer és stílus, ahogy előadod mégis iskolázatlanságra utal. Lehet, hogy ha tanulsz, változik a nézőpontod is. Jó lenne.
2020. jún. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!