Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak én tartom viccesnek,...

Csak én tartom viccesnek, hogy az alapján ítélik meg az embereket, hogy milyen iskolai végzettsége van?

Figyelt kérdés

Már többször előfordult, hogy azt hitték, egyetemista vagyok, amikor valójában még érettségim sincs. Viszont nagyon sokat olvasok, számos területen otthon vagyok, ezért a lexikális tudásom magasabb, mint az átlag embernek. Volt már azonban olyan (állásinterjún), hogy hülyének néztek, mert kiderült, hogy nincs érettségim.


Végül úgy döntöttem, befejezem az iskolát, az érettségit, és utána elmegyek egyetemre is. De valahol mégis keresrű szájízzel csinálom, mert részben a társadalmi elvárás miatt teszem. Az embereket nem az érdekli ugyanis, hogy miként tudom idézni Nietzsche-t, hanem az, hogy van-e papírom, mikor bizonyos esetekben diplomás emberek vannak olyan szinten, hogy hisznek a 6 napos teremtésben, és tagadják az evolúciót.


Szóval részben dacból fogom megcsinálni, méghozzá nem is akármilyen eredménnyel. Utána arra is gondoltam, hogy instagram élő adásban fogom darabokra tépni, hogy bebizonyítsam, hogy az egész szart sem ér.


2020. jún. 13. 16:42
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

"Kár, mert amúgy van abban sok minden, amit mondasz, csak a módszer és stílus, ahogy előadod mégis iskolázatlanságra utal."


Köszönöm, hogy elimered, hogy van, amiben igazam van, legalább részben. Azonban úgy vélem, hogy a nagyar oktatási rendszer nem befolyásolja senkinek a stílusát, mert a tanárok szarok. Azért mennek be, hogy leadják az anyagot, és megkapják a fizetést. Nézd meg a mai diákok hogy viselkednek.


A magyar oktatási rendszer nem olyan, mint amikor az ókori Görögországban Szókratész járta az iskolákat és beszélgetve, gondolkodni tanította a fiatalokat. Talán azért, mert a mindenkori hatalomnak (szerte a világban) nem érdeke, hogy gondolkodó emberek kerüljenek ki az iskolákból. Az az érdekük, hogy birkák legyenek az emberek. Elnézést, de így látom.


Szóval a stílusom marad ilyen.

2020. jún. 13. 18:57
 22/32 A kérdező kommentje:

#16


Ez elég szomorú! Neked minimum netto 4-500 000 Ft-os fizetés kellene.

2020. jún. 13. 18:59
 23/32 A kérdező kommentje:

"Szóval hogy ne nézzenek hülyének, az a nagy terved hogy mindenkinek nyíltan bemutatod, elég hülye vagy hozzá hogy direkt feleslegesen több évet elpazarolj az életedből? Zseniális :D"


Miért lenne pazarlás? Amúgy is sokat tanulok autodidakta módon. Most akkor egyúttal már elismerést kapok érte.


Másrészt, ez akkori terv, amikor rendbe tettem magam anyagilag.

2020. jún. 13. 19:04
 24/32 anonim ***** válasza:

"Miért lenne pazarlás? Amúgy is sokat tanulok autodidakta módon. Most akkor egyúttal már elismerést kapok érte."

Nem elismerést kapsz érte, hanem egy igazolást, hogy elsajátítottad a szükséges ismereteket.

Vagyis bármikor jönne jól hivatalos környezetben az elsajátított tudás, pl egy állás kapcsán, ha megsemmisítetted az igazolásod, akkor lényegében elpazaroltad a diploma megszerzéséte fordított időd.

Másképp, senkinek nem ártasz vele, csak saját magadnak.

2020. jún. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Mindenki hülye, hát te is lehetsz akkor szabadon paraszt? Ez a következtetésed? Akkor az üzenet nem ment át. Nem azzal vagy példamutató, hogy nincs diplomád és okos vagy, te is egy vagy azok közül, akiknek nincs diplomája és azt hiszik, hogy intelligensek. A valódi intelligencia a stíluson is látszik. Ahogy a "vicces" jelzőt kevered a "frusztrálttal", szintén sokat elmond. Te nem nevetsz ezen, hanem idegeskedsz rajta (vagy troll vagy és jöttél ventillálni, de akkor meg pszichológust javaslok inkább).
2020. jún. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

"A valódi intelligencia a stíluson is látszik. Ahogy a "vicces" jelzőt kevered a "frusztrálttal", szintén sokat elmond. Te nem nevetsz ezen, hanem idegeskedsz rajta (vagy troll vagy és jöttél ventillálni, de akkor meg pszichológust javaslok inkább)."


Nem keverek semmit. Amit mondtam, az számomra egyszerre vicces, és egy bizonyos módon kapcsolódik a frusztrációm levezetéséhez.


Az meg, hogy mennyire vagyok intelligens, majd kiderül abból, hogy mennyire tudom úgy kavarni a lapokat, hogy az életben megnyerjem a csatákat, és végül én jöjjek ki győztesen. Ha ez nem sikerül, csak egy vesztes leszek - és ezen még az sem változtat, ha esetleg iskolázott leszek.

2020. jún. 13. 20:09
 27/32 anonim ***** válasza:
Igen diplomás emberek hisznek a feltámadásban, és?
2020. jún. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Bocsi teremtésben, és akkor ez baj? Nem inkább a diplomás keresztényekre vagy dühös? Nem tudod ezt a kettőt összeegyeztetni, s ez idegesít. Attól még hogy valaki hivő lehet tanult ember, s nem bolond. Én is gyógyszerészetire járok, hívő vagyok, ez a kett}ő nem összegyeztethetelen(tudomány-hit).
2020. jún. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
A hívők hülyék. Isten valószínűleg nem létezik.
2020. jún. 15. 20:04
 30/32 anonim ***** válasza:
Hát ezért lehetsz, akkor ilyen rossz kedvű, mert ezt gondolod :) . Hidd el, jobb Istennel, mint nélküle/ellene. Érdekes, lehet véletlen (vagy nem :)?), de nemrég néztem evvel kapcsolatban egy elég érdekes filmet: A hit kérdése, láttad esetleg? Megnéznéd kérlek, mert pont erről szól, s a lány is biológus akar lenni, az evolúció kérdéséről szól.
2020. jún. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!