Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha én érettségi után két évet...

Ha én érettségi után két évet maradok suliba, az első éven nem voltam kolis, de a második éven az akarok lenni az lehetséges? Illetve kell az ilyenért fizetni?

Figyelt kérdés

2020. jún. 15. 17:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mi honnan tudjuk? Kérdezd meg az iskolát!
2020. jún. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy mertem kérdezni.
2020. jún. 16. 22:01
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kérdés a probléma, sokkal inkább annak helye a probléma. Van iskola ahol kell érte fizetni, hogy ott legyél, vagy kauciót kell fizetni, stb, van, ahol nem. Honnan kéne azt tudnunk, hogy a te iskolád melyiket preferálja? Meg honnan kéne tudnunk, ha te esetleg valamiért kedvezményezett lennél (több gyerek a családban, vagy betegség, hátrányos helyzet, HHH, mittomén) Kérdezd meg az iskolát vagy valamelyik kollégistát. Ne legyél ennyire életképtelen.
2020. jún. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló egy totálisan jogerős választ adott a kérdésedre, és én is egy összeszedett, egyértelmű választ adtam arra, hogy miért ott kellene érdeklődnöd. Ha te így reagálsz, nálad borulhatott ki a bili. Gondolom anyuciék megtiltották, hogy sokáig maradj fent éjszaka és megharagudtál rájuk :/ Van egy olyan dolog is, hogy iskola pszichológus, ajánlom figyelmedbe! :)
2020. jún. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Általában lehet bármikor koliba menni. Nekem volt olyan osztálytársam aki év közben költözött be koliba mert nem volt már kedve csomót buszozni. Fizetős is mindegyik általában, azt hogy mennyit kell fizetni, attól tudod meg akinél a kolit kell igényelni. Ezt az árat befolyásolja hogy kérsz e ottani kaját vagy nem, illetve van e valami szociális kedvezményed stb. De valószínű hogy valamennyit kell majd fizetni.

Előttem szólóknak. Attól mert ti valamit nem tudtok attól nem kell lehordani a kérdezőt. Nem tudod, akkor görgess tovább.

2020. jún. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Előttem szólónak:

A kérdező valami elképesztően szánalmas módon reagál a válaszomra, amit a moderátorok töröltek is.

Ha nem tudod mit írt előtte, nem kell okoskodni, csak görgess tovább.

2020. jún. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
#6 os. Jogos, valóban nem láttam. Abban lehet igazad van. Nem okoskodok. De pont erről a "hangnemről" beszélek. Viszont nem rád gondoltam konkrétan. Hanem pl első hozzászóló. Ha nem tud valamit attól még nem kell beszólni. Vagy miért kell olyat írni neki hogy életképtelen? Ha valaki nem tud valamire használható választ adni akkor lépjen tovább. Mondjuk semmi közöm hozzá igaz. Csak nem értem attól mert anonim a legtöbb ember, miért kell gonosznak és passzivagresszívnak lenni egymással. Vissza felé se esne jól senkinek ha kérdezne valamit és elküldenék a picsába.
2020. jún. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Megértem a problémád, de nem azért aggresszív itt (is) mindenki, mert anonim. Szerintem erre te magad is rájössz, mikor ezt olvasod.

Az, hogy én azt írom neki, ne legyen életképtelen, csak egy felhívás arra, hogy ne mindent a neten kérdezgessen, úgy, hogy semmi infót nem mond az iskoláról/koliról, az ottlévőkkel való viszonyról, tehát semmi használható információt nem ad.

Az viszont, hogy ő azt modnja, "fordulj fel", azaz a másik halálát kívánja (ahogy a moderátor is törölte a válaszát, amiben ezt írta) mert ő nem képes józanésszel értelmezni amit mások mondanak neki, na az nem oké. Ő kérdez valamit, bármiféle kézzel fogható információ nélkül, és még neki áll fentebb? Rendben, hát legyen.

Az országban 1118 középiskola van. Minden középiskolának vagy van kollégiuma, vagy nincs. Ezutóbbi ritka, de van rá példa. Ezen felül, vannak más jellegű kollégiumok is, amik nem kifejezetten egy adott iskolához kötődnek. Számoljunk most úgy, hogy legalább egy kollégium van mindegyikre, tehát legalább 1, maximumnak lőjjünk be 4 kollégiumot egy középiskola környékén. 1118 középiskolára tehát az országban minimum 1118 kollégium van az országban, ezeknek egy része fizetős, másik része ingyenes, harmadik része olyan ahova csak X átlag felettiek juthatnak be. Ne szedjünk össze többet, hajtsunk a minimumra. Tehát, 1 iskolára 1 kollégium jusson, ami 3 féle lehet. A kérdező nemhogy várost nem írt, mert azzal csak tizen akárhányra szűkítené le ezt a számot (maximum), még megyét, sőt, országrészt sem írt. Így minimum 1118, maximum 3354 kollégium jöhet szóba, amik szintén 3 félék lehetnek.

Így valóban egyszerűbb nekünk választ adni a kérdésére, mint a kérdezőnek bemenni az iskolatitkárhoz és megkérdezni, hogy a kollégium ingyenes-e, vagy fizetős, vagy esetleg megérdeklődni egy kollégista osztálytársától (ha van, ha nincs), a kollégiumigazgatótól/kollégiumvezetőtől.

És persze, az értelmes válasz elfogadása, feldolgozása, megértése helyett egyszerűbb azt írni a válaszolóknak, hogy "forduljanak fel". De persze az én hibám, elnézést kérek, hogy logikusan tudok gondolkodni (és szivesen a kis 'research'-ért is az iskolákat/kollégiumokat nézve).

2020. jún. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7 Én volnék a #1. "Viszont nem rád gondoltam konkrétan. Hanem pl első hozzászóló. Ha nem tud valamit attól még nem kell beszólni. Vagy miért kell olyat írni neki hogy életképtelen? Ha valaki nem tud valamire használható választ adni akkor lépjen tovább." Nem írtam olyat a kérdezőnek, hogy életképtelen. Tudtam használható választ adni a kérdezőnek, azt, hogy kérdezze meg az iskolát. Ennél használhatóbb választ nem lehet adni erre a kérdésre. A te #5 válaszod nem jobb semmivel sem, mivel te is csak találgatni tudsz, mert nem tudhatod, hogy a kérdező iskolájában hogy megy ez (még ha legalább az adott iskolát leírta volna, akkor ugyan kis eséllyel, de jöhetett volna valaki, aki azzal iskolával pont képben van, de a kérdező ezt sem írta le).
2020. jún. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
((én vagyok a #3#4#6#8-as válaszoló btw. Szerintem te azt hitted hogy az első válaszoló írta neki, hogy életképtelen. Képbe hozlak: én tettem.
2020. jún. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!