Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogy tanultok egyetemen?

Ti hogy tanultok egyetemen?

Figyelt kérdés

Elég nehéz szakra járok, most kezdem majd a 3.évemet. Nagyon húzós lesz az órarendem, emellett járok majd szakmai gyakorlatra és még melóznom is kéne részmunkaidőben. Úgy fog kinézni egy hetem, hogy hétfőtől csütörtökig reggel 7kor kell indulnom és este 7re vagy fél9-re fogok hazaérni. Pénteken is 7kor indulok majd de előre larhatóan csak délelőtt leszek bent az egyetemen, délután dolgozni szeretnék és az egyik hétvégi napon is dolgoznék.

Eddig elég lazán kezeltem a dolgokat, az előadásokon legtöbbször bent voltam, zh-k előtt elolvastam az anyagot, illetve vizsgák előtt egyszer áttanultam az egészet. Ez eddig mindíg elég volt bár nem túl hatékony a módszer mert rengeteget felejtettem. A gyakorlatokra pedig mindíg aznap reggel készültem fel.

Most viszont sokkal nehezebb tárgyak jönnek, ezeket rendesen tudni kell, folyamatosan tanulnom kéne.

Viszont ebben nincs túl sok tapasztalatom. Ezért örülnék, ha leírnátok nekem, hogy ti milyen módszerrel tanultok, készültök a vizsgákra, zhk-ra, gyakorlatokra. Pl ki szeretném próbalni, hogy előadás előtt már átolvasom az anyagot, vagy előadás után újraírom a jegyzeteimet szépen rendezetten, csak ez nyilván mind időbe telik és nem biztos,hogy megéri rááldozni, helyette pl tanulhatnék is. Szóval bármilyen ötletnek, tippnek, módszernek és személyes tapasztalatnak örülnék.



2018. júl. 30. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:
1%
Szerinted az lesz jó szakember, aki átmegy a vizsgákon? Ebből a hullámokban magolásból milyen tudás lesz egyetem végére? Nem fogsz tudni hozzászólni semmihez diploma után 2 hónappal, ha nem veszed komolyabban a tanulást! A papír csak egy dolog. Az interjún feltesznek 2 kérdést és aztán csak megy majd a néma bambulás.
2018. júl. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerinted miért kértem tanácsot? És bár ez sem ide tartozik de pl most is tanulok, ismétlem a régi anyagokat.
2018. júl. 30. 12:19
 3/4 A kérdező kommentje:
Az inerjúról csak annyit, hogy már most megvan a leendő munkahelyem és a szakmai gyakorlaton 1000x többet tanultam eddig mint az egyetemen. Nem is értem, hogy miért nem teszik kötelezővé.
2018. júl. 30. 12:21
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jegyzeteléssel sokkal jobban megmarad az anyag, néha úgy is szoktam, hogy hangosan kimondom, amit épp írok. Mindig csak egy anyagrészt veszek át vagy írok le (ha nagyon kell, mert csak így értem meg), utána többször elolvasom, egyszer hangosan is, majd utána kezdek el memorizálni. Magolni nem érdemes, sokkal fontosabb az, hogy megértsd, miről van szó. Csak a fontos kulcsszavakat/szakkifejezéseket tudd pontosan, a többi lehet "rizsa", csak tudd, hogy miről beszélsz. Nézz utána, hogy az elmélet hogyan valósul meg a gyakorlatban, hiszen ez a fontos, hogy a gyakorlati alkalmazását is tudd. Élesben pedig sokat fog segíteni, ha már tényleg csinálod és nemcsak az elméletet kell nyomni.


Megkérdezhetem, milyen szak?

2018. júl. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!