Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti tanultatok intenzíven az...

Ti tanultatok intenzíven az egyetem előtti nyáron? Hogy viseltétek az egyetemet?

Figyelt kérdés
Nem lenézésből mondom de a kérdésem olyanokhoz szól akik nehéz egyetemi szakon vannak, ahol sokan csúsznak esetleg buknak meg pl.: jogi, orvosi, mérnökik stb. (Tudom van még sok, de nem akarom mind leírni). Szóval nagyon úgy néz ki, hogy pótolnom kell eléggé sok tudást (egyetemi léptékkel annyira nem sok) valamint szeretnék előre is tanulni, hogy jobban bírjam. Kérdésem nem a tudáspótlást célozza, sokkal inkább az előretanulást. Tényleg azokat kérdem akik vért pisálnak egyetemen, mert ahhoz tudom viszonyítani magam (nem tartom magam különleges képességűnek, de nagyon eltökélt vagyok és szorgalmas)

2019. okt. 29. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgyis egyetemen dől el, hogy mennyire fogod bírni. Előre tanulni felesleges, még úgyse tudod, hogy milyen ritmust kell felvenni. Az utolsó gimis nyaradat a helyedben én pihenéssel tölteném.
2019. okt. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Biosz fizikával mennék orvosira és kb. 0 a kémiatudásom. Anatómiára meg szeretnék előretanulni valahogy.
2019. okt. 29. 16:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem ilyen szakon tanulok, de van pár ismerősöm és egyiktől sem hallottam hogy előre tanult volna. Az egyetlen ahol ilyenről hallottam, az a japán szak volt, de azt az iskola adta ki nekik feladatba, hogy tanulják megelőre az írásjeleket, és gondolom nem ilyen nehézségű szakra gondoltál.

Inkább amire készülj fel az az, hogy az egyetemen a csúszás és a bukás sem világ vége. Meg történhet, meg fog történni sok emberrel és sokszor még jobban is jársz vele. Senkit az égvilágon nem fog érdekelni, hogy melyik tárgyból mikor buktál meg, a diplomádon nem az fog szerepelni.

2019. okt. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Computer Science, Anglia. Igaz már 2. éves vagyok, de nem tanultam semmit az előtte lévő nyáron.

Nem voltak különösebb nagyobb gondjaim, elég jól sikerült az első és a második félév is.

2019. okt. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ötödéves orvosis vagyok, a kémiát minden további nélkül el fogod tudni sajátítani egyetemen. Az anatómiát meg hagyjad már 😀 magadtól úgyse fogod tudni, hogy mit kell, hogy kell.
2019. okt. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Orvosis vagyok. Első év előtt még nem kellett semmit tanulni, az első úgyis csak a beszokató félév. Másod-, harmadév előtt viszont már az évfolyamelsőink augusztusban nekiültek az anatnak, bikémnek, élettannak, és dolgozták kifele a tételeket. A legtöbb ember nem vallja be, hogy előre tanul, sokat tanul, alig alszik, hiszen egyrészt jobb színben tűnik fel, hogy márpedig ő mekkora egy zseni, másrészt pedig ha mégse sikerül valami, kisebbet koppan mások előtt.
2019. okt. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

Az előre tanulásnak még a képzés elején van értelme, olyan alapozó tárgyaknál, amelyek köztudottan nehezek és szükségesek, ill. a követelmények előre is láthatóak.

Pl. Mérnöki szakokon ilyen szokott lenni a matematika, ahol a 0.zh-ra már nyáron el lehet kezdeni készülni, vagy épp kalkulusra alapszinten megtanulni az integrál -és differenciálszámítást.


Aztán persze később is ki lehet tölteni a nyarakat hasznosan tanulással. Van aki nyelvvizsgára készül, mások szakosztályokban tevékenykednek, vagy épp az őszi Tudományos Diákköri Konferenciára készülnek. Aztán később jön a szakdolgozatkészítés bsc-n, msc-n meg a diplomamunka, ezekkel is lehet foglalkozni nyáron. Meg persze szimplán lehet gyakornokoskodni az utolsó félévben, ha úgy vesszük ott is sokat tanulhat/tapasztalhat a hallgató és anyagiakban is csordogál valami. Volt pl. rá példa, hogy valamit az ember sokkal jobban megért a munkahelyen (utólag) amit egyetemen évekig nem értett, mert az alkalmazás nem volt előtte.

2019. okt. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!