Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha orvosira fogok járni akkor...

Ha orvosira fogok járni akkor lemondhatok az anyaságról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tetszik az orvosi pálya, viszont nem szeretnék karrierista lenni. Szeretnék családanya lenni, de attól félek ha az orvosira mennék ez nem jöhetne össze... Vagyis természetesen összejöhet, de nem sok esélyt látok rá. Hiszen ha családot szeretnék, kell hogy legyen majd egy párom. De az orvosi mellett hogyan találkozhatnék vele? Vagy hol?

Nem utolsó sorban ketyeg a biológiai óra. Jobbik esetben 6 év alatt elvégzem az orvosit, addigra 25 éves leszek, aztán jön a rezidensképzés, majd miután tényleg igazából dolgozok (remélhetőleg normális fizetéssel) addigra biztos 30 éven felül leszek.

Nektek mi a véleményetek erről?


Kérlek ne szóljatok le, de én tényleg tartok ettől.



2020. jún. 17. 22:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
99%

“De az orvosi mellett hogyan találkozhatnék vele? Vagy hol?“


Az egyetemen mondjuk.


“Nektek mi a véleményetek erről?”


Több doktornő is van a világon, és valószínű, hogy a többségük szült is. Nem összeegyeztethetetlen a család és az orvosi hivatás. Ma már amúgy is az az általános, hogy 30 körül szülnek a nők.

2020. jún. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is emiatt aggódtam, de rájöttem, hogy felesleges. Ezt akarom csinálni, és gyermeket is szeretnék. Lehet, hogy nem leszel kutató, de attól még lehetsz jó szakember. Nekem vannak ismerőseim akik, simán elmentek szülni még mielőtt szakorvosjelöltek lettek volna, sőt olyan is aki egyetem után egyből. Nyugalom, türelem.
2020. jún. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez megnyugtat van orvos ismerősöm két lány édesanyja, illetve tanulókat is ismerek, párkapcsolatban élnek már hosszú ideje, gyereket is terveznek attól hogy orvos egyikük. Simán lehet gyereked szoval ne aggódj hogy a karrierrel nem összeegyeztethető. Ha valaki akarja akkor hidd el megoldhato.
2020. jún. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Végzős vagyok, néhány évfolyamtársamnak már most van gyereke. Sok a komoly párkapcsolat, házasság, eljegyzett párok. A rezidens ismerőseim is megoldották a kérdést. :) Meg nem muszáj szakvizsga után szülni, meg lehet ám szakítani azt a rezidensképzést! Elég nagy közhely, de kb. mindent meg lehet oldani, egy támogató pár kell szerintem. Meg ugye a háziorvoslás például családbarátabb szakterület, mint a traumatológia, ilyesmit is érdemes megfontolni majd, mikor rezidensnek jelentkezel.
2020. jún. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Közel olyan nehéz szakra jártam, mint az orvosi, ugyanúgy volt szabadidőm, mint mindenki másnak. Legtöbbször orvosisokkal bulizunk, egyáltalán nem kell 0-24-ben tanulni, be is csavarodnál
2020. jún. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

Neki 7 gyermeke van...


[link]

2020. jún. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
Ismerek olyan orvosnőt, aki az egyetem alatt szült három gyereket...
2020. jún. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
94%

A kettő nem zárja ki egymást.

Szakvizsga előtt is vállalhatsz gyereket. Később leszel szakorvos, na és?

2020. jún. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%

Én is orvostanhallgató vagyok és szeretnék anya lenni még 30 éves korom előtt. Olyan felé szeretnék majd specializálódni,ami család barátabb. Pl.:szemorvos,radiológus,laboratóriumi diagnosztikai szakorvos(az utóbbi kettő nagyon vonzó számomra)

Tehát ne aggódj ezen! :)

2020. jún. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%
Az anyaság, gyerekek simán vállalhatók fiatalon végzett orvosként is. Akár rögtön az egyetem után is vállalhatsz mondjuk két gyereket, s csak akkor kezded el a munkát, amikor a kisebbik óvodába kerül. Ekkor leszel nagyjából 30 éves, de még bőven időben leszel ahhoz, hogy szép pályát fuss be. Az egyetlen hátrány, hogy a szakvizsga vagy szakvizsgák letétele emiatt csúszik. De nagyon sokan szakvizsgáznak az orvosok körében még 40 évesen is, emiatt tehát nem fogsz kilógni a sorból.
2020. jún. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!