Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miből lenne érdemes érettségiz...

Miből lenne érdemes érettségiznem?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem, a választott emeltem a földrajz volt, 54% lett, s már ugyebár plusz pont is jár érte. Én elégedett vagyok, tekintve, hogy nem erőltettem meg magam. A többi közép is körülbelül így sikerült. Viszont szeretnék valamelyik tárgyból ősszel középszintűt tenni, ami kicsit hasonlít a földrajzra. Biológia mennyire ésszerű választás? Elég 3.5 hónap intenzív tanulással?
2020. jún. 23. 18:48
 1/8 anonim válasza:
76%
Bioszból most kimaradt ha jól tudom egy év. Nézd meg az előző érettségiket. Ha tanultál az előző években, akkor 3,5 hónappal reális.
2020. jún. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakra akarsz jarni ? Csak akkor jár a plusz 50pont ha követelmény a földrajz. Célszerű tehat olyan tárgyat választanod ismét ami szintén követelmény és jol tudsz belőle teljesiteni.
2020. jún. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél tanulni? Ettől függ az egész. Ez a felvis dokumentum leírja, hogy milyen érettségit fogadnak el az adott szakon: [link]


Ahogy a kettes mondja, csak akkor jár az +50 pont, ha követelményt

2020. jún. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mindenképpen a földrajz irányába mennék. De fogalmam sincs melyik szak lenne célszerű. Sima földrajzzal állítólag semmire nem lehet menni.
2020. jún. 23. 20:56
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


Itt ki tudod keresni az adott szakokhoz tartozó információkat. Pl mennyi az átlag bruttó kereset, milyen munkakörben dolgoznak a legtöbben az adott diplomával stb.. Ezt az oldalt külön erre hozták létre :) Ha a földrajzzal akarsz tovább menni akkor keresd ki az ahhoz kapcsolodó szakokat és nézd meg ezen az oldalon a diplomán túli kilátásokat :)


#3

2020. jún. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tehát igen, mindenképp olyan szakra mennék, ahol követelmény a földrajz emelt, vagy elfogadják választhatóként. Nekem földtudományi mondjuk szimpatikus. Csak hogy most bioszból, kémiából, vagy esetleg fizikából menjek-e el középszintű érettségizni, nem tudom.
2020. jún. 23. 21:04
 7/8 A kérdező kommentje:
Illetve ott van még a földrajz-biosz tanári is, de 54%-os emelttel inkább nem próbálkozom. :)
2020. jún. 23. 21:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Én földtudományira jelentkeztem földrajz emeltel és kémia középpel.

Attól függ melyik irányba szeretnél földtudományon belül elmélyülni. Ha csillagászat vagy meterológia, akkor fizika pl. Biológia az nem annyira kell, akkor már jobban a kémia.

2020. jún. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!