Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miből érdemes érettségizni ha...

Miből érdemes érettségizni ha a későbbiekben őslénytant szeretnék tanulni?

Figyelt kérdés
Az odáig megvan, hogy geológián belül lehet szakosodni, de miből érdemes érettségizni? Erről nem nagyon találtam infót (jelenleg egyébként egy szakközépben rohadok, szlovákiában, nem tudom, ez számít-e)
2018. máj. 19. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Földtudomány vagy biológia szakra érdemes menni. A magyar dinoszaurusz ásatásokon bioszos és a földtudományos hallgatók is vannak.

Paleontológiára földtudományon belül tudsz szakosodni (geológia ---> paleontológia). De biológia szakkal is el lehet indulni.


Szerintem matek, kémia és biosz érettségikkel érdemes. Kettőt kell választani. De a fizika is hasznos a földtudomány szakon.

Bioszon a kémia nagyon hangsúlyos.

2018. máj. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2018. máj. 19. 19:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Biosz, földrajz, esetleg kémia. Szerintem emelt sem ártana, illetve nyelvtudás, hogy a szakirodalomhoz könnyebben hozzáférhess majd.
2018. máj. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!