Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosnak vagy jogásznak...

Orvosnak vagy jogásznak nagyobb a tekintélye?

Figyelt kérdés

2020. jún. 28. 19:39
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Orvoshiányban hol van munkanélküli orvos? A jogászoknál nehezebb, minden második ember jogásznak meg közgazdásznak megy
2020. jún. 28. 21:58
 12/23 anonim ***** válasza:
71%

Akkor legyél orvos.

Jó jogászokból mindig hiány van, de én csak annak ajánlom a jogi egyetemet, aki valóban ezt akarja csinálni, és nemcsak a dr kell neki a neve elé..

2020. jún. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
64%
Akkor minek tetted fel a kérdést, ha úgy is jobban tudod? Menj akkor orvosnak ebbe a nagyon jó magyar egészségügybe, aztán majd meglátod a betegek is hogy fognak hozzád állni!
2020. jún. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
41%
Munkanélküli orvos tényleg nincs, csak cefet rosszul vannak megfizetve, ezért egyszerre több munkahelyen dolgoznak az ügyeletek mellett.
2020. jún. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
69%

Orvosként válaszolok, jogászokról nem tudok nyilatkozni.

Sajnos az a fajta tekintély, ami mondjuk volt 30-40 évvel ezelőttig teljes mértékben eltűnt. A mellettem lévő rendelőben egy 75 éves háziorvos dolgozik, ő mesélt, hogy mikor pályafutását kezdte, az emberek élére vasalt inggel mentek hozzá, nem úgy, mint most, hogy beugranak 2 trágyázás között, örülhet, ha az elmúlt 1 hétben tisztálkodott valamikor. Ugyanilyeneket mesél nagypapám is. A mai napig, ha visszamegy abba a faluba, ahol általános orvosként dolgozott (akkoriban nem háziorvos volt a titulus és jóval több is volt a feladata, boncolástól kezdve szülések levezetésén keresztül mindent IS végzett), megsüvegelik és Doktor Úrnak hívják. Ehhez képest, ami velem van: nem a kezelőorvosuknak tekintenek, hanem vmiféle haverinának. Egy kezemen meg tudom számolni azoknak a férfiaknak a számát, akik engem nem egyből letegeznek, hanem a napszakban megfelelően köszönnek, esetleg úgy, hogy kezi csókolom. Holott nem csak ott ciki a dolog, hogy én mégis csak a kezelőorvosa vagyok, de nő is és tudjuk, férfi nőt nem tegezhet le. De hát ott állok fiatalon, mosolygósan, nem nagyon tudnak hova tenni, gyakran le is nővérkéznek, mire szólok, hogy én most a kezelőorvosa leszek (volt már, hogy láttam a csalódottságot a szemekben). A 6 általánost végzett Mari néni is simán kispajtásoz, mert annyira emlékezteted a 5 éves, bilibe kakáló kisunokájára. Átlag Gizihez te, mint rezidens, szakorvos-jelölt, frissen szakvizsgázott egyén (pláne, ha nő vagy) nem nyúlhatsz, őt csak a Professzor Úr vizsgálhatja meg és műtheti. Nagyok gyakori, hogy mire hazaérek egy rendelésből, facebookon már be vagyok jelölve, ahol a keresztnevemen szólítva, lesziázva írogatják, hogy "még mindig fáj egy kicsit, mit csináljak", vagy bármi. Semmi elnézést a zavarásért, vagy bocs, hogy itt zaklatlak.

Azt hiszem egy kicsit negatívabb oldaláról mutattam be ezt az egészet, de ezt azért tettem, mert bőven őszülő halántékú leszel, mire vmennyire respektálni fognak. Ezért ne válaszd ezt a munkát, ezt csak és kizárólag hivatástudatból lehet végezni, ha képes vagy arra, hogy maximum egy kicsit morgolódsz, hogy Orsós Jani a 6 elemijével mit bratyizik veled, de ezen túl kell lépni, mert többet fogsz így, ilyen körülmények között dolgozni, mint sem úgy, hogy esetleg úgy kommunikálnak veled, ahogy 2 felnőtt ember között illik (mert amúgy nekem ez a bajom, nem az, hogy én vagyok itt a nagy doktor, hanem hogy felnőtt emberek vagyunk, így szól az illem, nem beszélve arról, hogy ez a tegeződés felhívás haverkodásra, amit én nem szeretnék, facebookon is mindig azok jelölgetnek be, akik a legnagyobb lelki nyugalommal letegeztek és a keresztnevemen szólítottak).

2020. jún. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
67%

15: Nem hinném, hogy ez az általános.

Én 22 éve járok felnőtt háziorvoshoz, ez alatt 2-höz jártam. Egyiknél se volt szokás a tegezés. Senki sem tegezi őket. Az egyik nő volt, a másik férfi.

Szakrendelésen, kórházban sem hallottam senkit sem, hogy letegezte volna az orvost. Csak akkor hogy ha ismerőse.

Viszont betegként velem is előfordult, hogy az akkor életemben először látott orvos letegezett, pedig férfi volt, én nő, és sokszor fiatalabbak is nálam :D

Szóval van mindenféle eset. Nem kell általánosítani.

2020. jún. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Én se hallottam sehol tegezést, pedig rendszeresen járok orvoshoz
2020. jún. 29. 09:55
 18/23 anonim válasza:

És általában hol a tekintély mostanában?

Tegezés:

a Telenor és a Vodafone elég régóta tegez engem...

2021. jan. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:

Mi miatt mozdultál rá külön erre a tekintély dologra?

Miért kötöd ennyire a szakképzettséghez?

Van olyan ismerősöm, aki vízvezetékszerelő egészen komoly tekintélye van...

Miért?

1. Profi a szakmájában

2. A viselkedése miatt.

__Mert abban IS profi..!

2021. jan. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Azért még mindig nem emlegetném egy lapon az életmentést a vízvezeték-szereléssel...
2021. jan. 4. 14:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!