Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozat védéskor reflektá...

Szakdolgozat védéskor reflektálnom kell majd a bíráló kritikáira, milyen hozzáállással tegyem?

Figyelt kérdés
Tehát van egy megfogalmazott kritika, amiben tudom hogy igaza van, és azt is hogy miért. Szerintetek próbáljak meg mentegetőzni és elhárítani, vagy beismerjem a hibát és indokoljam meg? Vagy indoklás nem is kell mert nem tartozik rájuk? A pozitív visszajelzést megköszönjem? Amiben nem érzem hogy igaza lenne, azt hogyan jelezzem tisztelettel?
2020. jún. 29. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Elmomdok egy példát:

Két proscesszor prgramozásánál mindkét esetben "program mutató" kifejezést használtam.

Az egyik esetben a tankönyv "program számláló" kifejezést használt. Kijavítottak.

Elmondtam, hogy valóban a progam counter szó szerinti fordítása program számláló, de úgy éreztem, hogy a program mutató jobban tükrözi a kifejezés jelentsét.

5-ös lett a szakdolgozatom.

2020. jún. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%
Én nem mentegetőznék és hárítanák, te írtad a szakdogát meg tudod indokolni mit miert tettél. Ha mentegetőzöl és hárítasz akkor úgy fog tűnni hogy nem vagy jártas a saját választott témádban sem. Légy határozott, ne flegmán természetesen, hanem szépen magyarázd el mit miért írtál. De indokolnod kell ha rákérdeznek mindenképp sőt rá is fognak. Nem mindennel fognak egyetérteni ez biztos. Én úgy gondolom racionális érvelés első sorban a saját meglátásaid mellett és ha nagyon úgy érzed hogy tényleg elszúrtad akkor nem szabadkozva elfogadni azt amit mondanak.
2020. jún. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Indokold meg, szedd össze az érveket, ha nagyon gyengék, akkor lehet érdemes hagyni.

Ez tudományos közeg, itt a mellébeszélésnek nincs helye, szerintem rosszabb értékelést adnának, ha elkezdenél politikust játszani.


De ha valamilyen szinten szakmailag megfogható az írásod, lehet meg kellene próbálni.

2020. jún. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!