Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Használhatok hasonló stílust...

Használhatok hasonló stílust a szakdolgozatomban ?

Figyelt kérdés

Az informatika egy területét mutatom be a szakdolgozatomban. Megengedhetem az a tankönyv szerű stílust, melyben egyszerre tanulok az olvasóval ? Használva azokat a fordulatokat, hogy:

,,Most ,hogy ezt már tudjuk...''

,,Próbáljuk ki..''

,,Vegyük észre''

,,Bizonyára felmerült már bennünk a kérdés...''

Lehet speciális az a helyzet, hogy pedagógián vagyok (Tananyagot is készítek a munkám mellé).


A hasznos tanácsokat, válaszokat előre is nagyon szépen köszönök !



2020. júl. 3. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Én nem tenném. Inkább így;

Ezen információ alapján

?

Jól észrevehető

Felmerülhet a kérdés


Ha minta-tananyagot adsz le, ott lehet ezt a leereszkedő stílust alkalmazni, de a szakszöveg nálad sokkal okosabb embereknek íródott, nem beszélhetsz velük így.

2020. júl. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Konzulensedet kérdezd meg.
2020. júl. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
A próbáljuk ki meg az utolsó mèg elmegy, de a többit tényleg ne egy mazsola vizsgázó írja már a professzorának. Komoly ember komolyan fogalmazzon és főleg ne leereszkedően.
2020. júl. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

,,Vegyük észre'' esetében én is érzem az arroganciát.

,,Most ,hogy ezt már tudjuk...'' ez is nyers. Helyette valami olyat írnék ,hogy "most már minden a birtokunkban áll ahhoz ,hogy..."


Nem is pont ezen kifejezések megvitatására vagyok kiváncsi, hanem ,hogy egyáltalán ez a T/1-es stílus,amellyel az olvasóval eljutok A-ból B-be elvetendő-e vagy sem. Sok szakkönyv tűz ki a bevezetőben egy célt ,amit T/1 -ben elér az olvasóval. Ez egy szakdolgozatban mennyire kerülendő ?


Egy szakkönyv esetében nem érzem tiszteletlennek, valamit a szakdolgozatot sem kizárólag professzor olvashatja.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2020. júl. 3. 12:41
 5/7 A kérdező kommentje:

Találtam egy iránymutatást:

[link]


,,A barátkozó, kioktató hangnem szintén kerülendő. Egyrészt látszani kell annak, hogy foglalkozott a témával, ismeri a szakirodalmat, másrészt nem tankönyvről vagy újságcikkről van szó. A helyes hozzáállás tárgyilagos, szinte teljesen érzelemmentes, leginkább az egyes szám 3. személy használata javasolt. (Esetleg királyi többes :-)''


E szerint a T/1 nem tiltott, de szigorúan tárgyilagosnak kell maradni.

Az a gond ,hogy azzal a felvetéssel nem is írhatok munkát, hogy én bemutatom az olvasónak a területet ,mert ezt valaki kioktatónak fogja érezni ,ez nem egy tankönyv.

2020. júl. 3. 13:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ahol lehet, kerüld a "mi" használatát.

"most már minden a birtokunkban áll ahhoz ,hogy..."

Helyett inkább így: "most már minden rendelkezésre áll ahhoz ,hogy..." Ha valahova tényleg nagyon muszáj valakit az előtérbe tenni akkor az legyen az "én". Pl: A szakdolgozatban X témát követően y kutatást mutatom be. A kutatás során a következő nehézségekbe ütköztem....


De ez a "mi ezt csinálunk, tegyük ezt meg azt, forrásaink, céljaink, stb" nagyon arrogáns és bicskanyitogató. A professzorral is ilyen stílusban beszélsz a konzultáción?

2020. júl. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

,,De ez a "mi ezt csinálunk, tegyük ezt meg azt, forrásaink, céljaink, stb" nagyon arrogáns és bicskanyitogató. A professzorral is ilyen stílusban beszélsz a konzultáción?''


Én remélem te senkivel nem beszélsz így.

Köszönönöm a válaszokat.

2020. júl. 3. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!