Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen is tiltott a tanár...

Egyetemen is tiltott a tanár diák kapcsolat?

Figyelt kérdés

2020. júl. 10. 18:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Mint mindenhol. Akár ki is rúghatják mindkét felet, ha kiderül. Attól, mert már nagykorú vagy, a tanár az tanár, te meg diák vagy!
2020. júl. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Azért tiltott, mert függö viszonyban van a diák a tanárral szemben és nem az életkor miatt.
2020. júl. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Hát igen az véget természetesen tiltott mert olyan előnyökhöz jutathatja amit lehet hogy nem érdemelt volna meg a diák, de amúgy ha olyan tanárral jösz össze aki csak az egyetemen tanít de neked semmit se az úgy szerintem nincs tiltva mert az semilyen előnyt nem jelent ha pl. te pszichológia szakosan egy földrajz tanáral összejösz.
2020. júl. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Egyáltalán nem tiltott, tévedtek, ha szerintetek egyik-másik tanár nem folytat viszont diákokkal ;,D. Én olyat is ismerek, aki nyíltan szeretőt tart, mindenki tudja, hogy együtt vannak, “shippelik” őket, pedig közel 50 a tanár. Bár azt mondjuk nem tudom, hogy pont annál a tanárnál vett-e fel a lány órát, de az illető szokott államvizsgáztatni is, kizárt, hogy ne fussanak egymásba. De mondom, nem ez az első ilyen eset, amit látok, sok bulira is eljárnak a tanárok is, én egy ideje ezért nem járok összegyetemi rendezvényre, mert az egyik doktoris srác is folyton ram nyomult, utána meg ketteseket adott, mivel nem viszonoztam.
2020. júl. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 MLGuy ***** válasza:
85%
Semennyire nem tiltott, sok tanár-diák kapcsolatot, sőt már házasságot is ismerek. Két felnőtt ember önálló döntése.
2020. júl. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan nem tiltott mert FELNŐTToktatás persze nem is szeretik a dolgot ha a tanár meg diák a folysón smárol. Illetve ha felmerül a gynúja hogy a tanár előnyhöz juttatta a diákot és valaki panaszt tesz, abból lehet baj.
2020. júl. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Nem tudok olyanról hogy illegalis lenne, mert mind2en felnőttek de ha pasidnál/csajodnal veszel fel órát akkor v vizsgazol es mindenki tudja hogy együtt vagytok akkor könnyen seggberúghatnak mindkettőtöket. Meg akkor is ha nem részrehajló, ezt ugyebár senki nem fogja tudni igazolni hogy "neeem nem azért adtam 5öst a csajomnak mert amúgy dugunk".

Szóval ha fixen nem tanít es nem is fog akkor annyira nem gaz. De amúgy morálisan vannak vele problémák. Főleg ha nyílt a dolog akkor utana az oktató meg is szívhatja (akár miután a parja lediplomázott) mert a pletyka meg a sztorik terjednek és lesznek kollégák is akik emiatt kinézik/lenezik, a munkájára is lehet negatív hatással, és fix hogy lesz olyan hallgató aki csak emiatt próbálkozik be nála, vagy épp megvadolja pl valamivel ha jobb jegyet akar.

Szóval ha ilyen lenne, csak diszkréten.

2020. júl. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen felnőtt emberek vannak. Nincs tiltva, de nyilván nem etikus és nem vet jó fényt arra az illetőre, aki ilyenbe bonyolódik a diákjával. De ezek emberi megítélések, kifejezetten szerintem ez így nincs megtiltva.
2020. júl. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem illegális, de erkölcsileg nincs rendben, nagyon etikátlan.


Szerintem az itthoni egyetemeknek egyáltalán nincs ezzel kapcsolatban álláspontjuk, ugyanakkor angolszász egyetemeken (Harvard, UCL, meg szerintem a legtöbb amerikai egyetem en bloc) rendesen meg van tiltva és ha susmus van, akkor repül az illető tanár (akkor is, ha a diák mászott rá).

2020. júl. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem csak amiatt tiltott, mert kivételezhet a tanár, hanem akár visszaélés is történhet (lsd amit a négyes hsz írt), vagy a diák csak azért enged a nyomulásnak, mert fél, hogy akkor rossz jegyet kap (még akkor is, ha a tanárnak eszébe sincs ez). A tanár-diák kapcsolat az mindenhol alá-fölérendelt viszony, amiben nem egyenlőek az erőviszonyok, függetlenül, hogy középiskola vagy egyetem.
2020. júl. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!