Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem alapítanak Magyarors...

Miért nem alapítanak Magyarországon egy Globális Egyetemet, amely minden szakot tanítana? Magyarország miért nem használja ki e szempontból helyzeti előnyét?

Figyelt kérdés

A fejlődés felé kell fordulni, nem pedig vissza a feudalizmusba törtetni. Teszi ezt talán épp egy magyar egyetem.


A jövő a globalizmus, a high-tech világ, a kiegyensúlyozottság, a globális demokrácia, az áttekinthetőség, az ellenőrzöttség, az egyenjogúság. Nem pedig a nácizmus, se nem a fasizmus, se nem a rasszizmus, se nem a megkülönböztetés.


Magyarországnak demokratikus vezetésre és demokratikus oktatásra van szüksége. Nem pedig a parittyás őskorra. Se nem annak jelenkori oktatására.



2020. júl. 11. 21:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Ezek Magyarorszagon ismeretlen fogalmak, szoval keptelenseg, hogy oktassak..
2020. júl. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Rengeteg pénzbe kerülne felhúzni és fenntartani.

2. Tanár is kell hozzá, plusz diák, na ehhez meg renomét kell szerezni.

3. Mit jelent az a minden szak?

4. Miért kéne, ha van megfelelő mennyiségű egyetem az országban?

2020. júl. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%
És Liberális-Globalista Esti Egyetem lenne a neve, ugye?
2020. júl. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
"Globális Egyetemet, amely minden szakot tanítana" Kinek? Kiknek? Hány évig?
2020. júl. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igaz, nem lenne szükséges minden szak oktatása.


Olyasmire gondoltam, hogy politika, közgazdaságtan, táársadalomtan, stb. globalista szemléletű oktatása. Példál lehetne globalista szakot is létrehozni.

Ez utóbbi például előnyös lenne Magyarország számára.

Magyarország, ha a fejlődést akarja választani, akkor a globalista gondolkodást, cselekvést és életet választja. Jelenleg feudális földesúri és kiskirály rendszer van Magyarországon. Rossz irányba haladunk. Nem is beszélve az átláthatatlanságról, a korrupcióról.

Ezeket a globalizmus tudja megoldani. Jobb lenne mindenkinek. Na és a globalizmus segítene felzárkóztatni a lenaradott rétegeket, csoportokat.


Magyaroszágból szép multikulturális globalista világot lehetne alkotni. Ahol nem volnának szegények, csakis gazdagabbak.

2020. júl. 12. 12:50
 6/14 A kérdező kommentje:
Az egyetem neve nem Globális, hanem Globalista Egyetem lenne. Mivel létezik egy Global University tudtommal, de az vallási jellegű oktatást folytat. Ha jól emlékszem.
2020. júl. 12. 12:53
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

5

Mondom én, persze hogy "politika-közgazd.-társ.tan- stb. globalista szemléletű oktatása".

Mint volt a Marxista-Leninista Esti Egyetemen, az elhivatott kádereknek. Csak akkor nem volt önkéntes.

2020. júl. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Amúgy ahogy látom hogy egyre jobban lehetetlenítik el hogy valaki egyetemre menjen magyarországon, miközben panaszkodnak hogy kevés az egyetemista szerintem úgyse fog ilyen létrejönni, az meg hogy mindenki egyenlő lesz meg gazdag teljesen letetlen mióta az emberiség létezik és még lesz mindég lesz korupció és szegénység, a rasszizmus meg egyén függő bár szerintem még ez az egy olyan ami eltünhet bár ahoz az is kénne hogy ilyen ne legyünk rasszisták jelző alatt mindenféle előnyökhöz ne jutassák őket hozzá mert már most inkább átment ilyen fehér ember rasszizmusba a világ most.
2020. júl. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Lenne hova fejlődni az tuti egyetem szempontjából,mert annyit mondok pl,hogy ,,környezetvédelem" és itt a szomszédban,Bécsben,több szak közül lehet válogatni,ami ehhez kapcsolódik,itt M.o.-n ehhez a területhez a környezetvédelmi mérnök,és így ennyivel lezárult. Nem csoda tudomány szempontjából van elmaradás+már a jogász,pszichológia szakok se érnek itt semmit. De ez csak egy példa.
2020. júl. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nagyon jó meglátás. Szerintem is fontos dolog a környezetvédelem. De globálisan lehet csak kezelni teljesen, tehát globálisan. Hiszen minden hat mindenre. Ígypl. az egyik országban végbevitt környezetkárosítás hat más országokra is.Pl. folyók szennyezése.

De ez igaz a gazdasági és politikai rossz tettekre is.

Ezért kell egy átfogó humanista politikai szemlélet globális értelemben véve.

A több évszazada tartó feudalizmusból a legjobb kivezető út a globalizmus.

A mai Magyarország egy olyan feudális társdadalom, amely parazita gazdasági-rendszer alapján működik.Vagyis, a dolgozókról mindent leránt az állam, azért, hogy az államot támogatóknak a lerántott összegeket odaadja. Ezért sok a szegény munkás, a szegény tanár, értelmiségi, kisvállalkozó, aki döcög, szegény zsellér, stb.


Magyarországon ma parazita gazdasági rendszer működik.


A paraziták jobban élnek, mint a dolgozók, a teremtők.

2020. júl. 13. 23:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!