Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik egy angol...

Hogyan zajlik egy angol szóbeli érettségi középszinten?

Figyelt kérdés

Mik az elvárások? Milyen részei vannak?

Sajnos nem vagyok az a nagyszájú ember sőt sok témában még akkor is nehéz lenne beszélnem ha azt magyarul kellene. Ez mennyire nagy hátrány?


2020. júl. 16. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:
47%
2020. júl. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nem éreztem vészesnek, pedig nem az angol volt az első idegennyelvem, hanem a nèmet. Természetesen halálra izgultam magam, de nem kellett volna. :) Először volt egy kötetlen beszélgetés, ami full alap dolgokból állt. (Hogy vagy, mi a hobbid, sportolsz valamit, melyik egyetemre mész, merre nyaraltál legutóbb...stb) Utána húznom kellett egy képet és egy szituációt. A képen egy strandoló család volt, így a nyaralásról kellett beszélnem, aztán megkérdezték mi hol szoktunk nyaralni. Ez a leghosszabb rész a vizsgán, de ez is csak max 7 perc. Aztán jött a szitu. (Barátnőmnek balesete volt, hívjam fel és érdeklődjek a hogyléte felől.) Nem volt vésze, de számtalan gyakorló feladat van hozzá a neten is.

Nem kell rástresszelni, főleg azért nem, mert a vizsgáztatókat az érdekli, hogy milyen a kommunikációs képességed, hogyan reagálsz a kérdésekre. Pl.én ugye a nyaralás témát kaptam, de nem szoktunk nyaralni, ennek ellenére azt mondtam, hogy a Balatonon nyaralunk, sokat strandolunk, kirándulunk...stb. Szóval nem kell megijedni, ha nem vagy nagyszájú, beszélgetős tipus, mert ha kitalálsz válaszokat, nem fognak utána nézni, hogy te valóban ott nyaraltál-e.. Csak ne ülj ott csendben, várva, hogy majd valaki megszólal helyetted. Bátran!

2020. júl. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekünk az volt a feladat hogy amiben voltál arról kellet beszélni hogy milyen ruhákat viselsz. Aztán olyan volt hogy pl. tőlem ezt kérdezték hogy a macska a hűtőbe való-e, meglátszott hogy ideges vagyok és valamiért azt mondtam igen de aztán rájöttem hogy mit mondtam, szóval ilyen hogy odaillenek-e dolgok vagy valami ilyesmi volt aztán meg képleírás volt meg a kinti időről is kellet beszélnem szerintem csak ezek voltak.
2020. júl. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!