Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem felhaborito,...

Szerintetek nem felhaborito, hogy az egyetemek semmilyen lepest nem tesznek a diplomaosztok megtartasara?

Figyelt kérdés

Most allamvizsgaztam, es tobb evfolyamtarsammal egyetemben be kell latnunk, hogy mi diplomaoszto nelkul kapjuk meg a diplomat. A jelen helyzetben azt mondanam, hogy ez elfogadhato, viszont az egyetem nem tett semmilyen lepest arra, hogy biztonsagos keretek kozott, pl. mondjuk egy sportpalyan megrendezze az unnepseget akar szulok nelkul. Csak lesz 15 percunk atvenni es ennyi. Ami a legiknkabb frusztralo ebben, hogy a tobb evet tanultunk azert, hogy ünnepélyes keretek kozott atvehessuk a diplomat, de sajnos errol le kell mondanunk. Titeket nem zavarna, hogy az egyetem semmi lepest nem tesz, begyujti a penzt a hallgatoktol tandij, bukott vizsgadij stb cimleteken es ennyit nem tesz meg a hallgatoiert?

Mikozben focimeccseket, bulikat, eskuvot siman meg lehet tartani?


Corvinus Egyetem egyebkent...



2020. júl. 16. 17:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
97%
Nekem a doktorrá avatásom marad el. Kicsit bánom, de inkább maradjon el, minthogy sokan megfertőződjenek. Ez van.
2020. júl. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
36%
Azért tanultál, hogy ünnepélyes keretek közt átvehesd a diplomád? Én azt hittem, a tudásért... neked is kár volt egyetemre járni.
2020. júl. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Valószínűleg ha te jartal volna egyetemre ahova gondolom sose jartal, bistosan kioktatnal masokat, hogy nekem csak a tudas kellett, minek egy unnepseg.

Egyebkent manaosag az egyetem inkabb egy kapcsolati hub, szerintem a tudasatadas másodlagos.

2020. júl. 16. 19:42
 14/22 anonim ***** válasza:
72%
Jártam. Kettőre is. És ha nem lett volna a végén ünnepélyes diplomaosztó, én akkor is pont úgy örültem volna, mint amikor volt.
2020. júl. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
71%

Valahogy sosem éreztem azt, hogy az ünnepség miatt jártam volna egyetemre...:D

Hálistennek" a TO-n simán átvettem, nem kellett szenvedni az ünnepségen. Nem hogy örülnél neki...

2020. júl. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Ahol én végeztem idén ott megtartják. 🙂 Szeptember 20-án elvileg.Nyilatkozni is kellett róla záróvizsgán, meg oklevél átvételekor hogy részt kívánok e rajta venni. Augusztus elején viszem vissza az oklevelet :)
2020. júl. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
61%

“Pl sportpályán megrendezze az ünnepséget, akár szülők nélkül”

Így mi értelme lenne? A diplomaosztó eleve a szülőkért, rokonokért van, mi speciel úgy untuk, alig vártuk, hogy véget érjen, nem szólt másról, minthogy mekkora áldozat az egész családtól, hogy elvégezhette a gyerek az egyetemet (bőszen bólogat azon gyerek szülője, aki diákhitelből élt végig, mert a szülő egy fillérrel nem járult hozzá a tanulmányaihoz), aztán fotózkodás a családdal. A diplomaosztó nem rólad meg a barátaidról szól, szervezzetek bankettet, ott ünnepeljetek, de azon felháborodni, hogy nem tudsz parádézni abban a maskarában, némileg infantilis.

2020. júl. 17. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem érthető ha valaki szeretné megünnepelni és fontos számára a diploma ünnepélyes átvétele. Nekem is nagy álmom volt a kezdetektől hogy a végén felvegyem a talárt, fotózkodni, meg ünnepelni.. Pláne hogy a családban másnak is van diplomája.. Persze az sem elítélendő ha valakinek csak nyűg az egész ceremónia.. Embere válogatja 🙂
2020. júl. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Reméltem hogy egy digitális ceremónia legalább lesz, de mi még egy emailt se kaptunk hogy gratulálunk. Hát van ilyen, a felnőtté válás része a csalódás. Gratulálok minden diplomázónak!
2020. júl. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
3%

"tobb evet tanultunk azert, hogy ünnepélyes keretek kozott atvehessuk a diplomat"

Én azt hittem, hogy az emberek azért járnak egyetemre és tanulnak, hogy versenyképes tudást szerezzenek... bár, ha lány vagy és a fő életcélod, hogy egy gazdag faszit kifogj magadnak akkor érthető.


BTW, én még a doktori avatómra se mentem el, mert azt is lényegtelennek tartottam. Nem szakadt le az ég.

2020. júl. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!