Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbuktam evvegen matekbol!...

Megbuktam evvegen matekbol! Mennyire nehez?

Figyelt kérdés
Nem birok egesz nyaron nem erre gondolni, hihetetlen de megbuktam matekbol. 1.75 korul alltam evvegen, a tanar igert egy utolso lehetoseget amit vegul nem engedett (vegig ellenem volt mindenbe) a digitalis oktatas nekem nagyon nehez volt, igy nem ertettem meg semmit. Felevkor 1.98-ra buktatott, aztmondta evvegen 1.8-ra atenged, de nem igy lett. Osszatlagom 3.8 volt, a mstek ment nagyon nehezen, magantanarra nincsen penzunk. Potvizsga lesz augusztusba, 10. osztalyos, mennyire nehez?
2020. júl. 17. 02:14
 1/9 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem ezt valahol jelentened kell, eleve ha matek tanár, akkor legalább a kerekítés szabályait tudnia kéne...

Ha még nem is úgy csinálja, akkor is megkéne adnia 1.75re a 2est simán.

Egyébként én még nem pótvizsgáztam, nem tudom milyen, de ha ez a tanár lesz, akkor nem hiszem, hogy könnyű lesz

2020. júl. 17. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

#1: A tanárnak jogában áll 2.00-tol megadni a kettest, nem őt kell hibáztatni.

Kérdező: az a tapasztalat, hogy ha azt látják, hogy tanultál, akkor átengednek. Nincs olyan osztálytársad, aki tudna kicsit segíteni?

2020. júl. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

#1: Jobb helyeken 2-es átlag alatt még csak el sem gondolkoznak a kettesen, megengedőbbek esetleg 1,8-ra megadják, de akkor már látni kell az igyekezetet, hogy "megszenvedett" a kettesért. Valószínűleg a kérdező sem tette annyira oda magát, mint amennyire próbálja velünk elhitetni.

A kerekítési szabálynak ehhez semmi köze, mivel akkor 1,5-től már meg kellene adni mindig a jobb jegyet, de szerintem te is érzed, hogy 1,5-re azért nem jár önmagától a 2-es...

Mindenesetre nem ártana tudni, hogy a kérdező hányadikos, és hogy miket vettek, ami nem ment.

2020. júl. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Nálunk középsuliba.80 felett adták meg a jobb jegyet. Elvileg.50 is már felfelé kell kerekíteni matekban, de ez nem így működik a legtöbb iskolában.
2020. júl. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
A legjobb amit tehetsz hogy oda teszed magad és megmutatod a tanárnak hogy neked igen is kell és jár a 2es
2020. júl. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorolj feladatokat

A függvénytáblát nézegesd az adott témakörökhöz, hidd el az baromi hasznos!

2020. júl. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az átlag-számolgatásnak ebben az esetben semmi értelme, a kapott jegyeket ugyanis súlyozzák a tanárok. 1-es válaszoló, azt te is beláthatod, hogy ha egy diáknak van - például - egy 2-es matek cetlije meg egy 1-es matek témazárója, akkor hiába van egy 1-ese meg egy 2-ese, az nem 1,5-ös átlag. A témazáró jelentősen nagyobb súllyal esik a latba....

Kérdező, vedd elő a matek-feladatgyűjteményedet, menj végig a feladatokon. Kérd meg egy osztálytársadat, aki esetleg tud segíteni hogy magyarázzon el neked ezt-azt. Vagy írj a tanárodnak, kérdezd meg tőle, miket gyakorolj kiemelten, mire figyelj oda.

Ha látja, hogy tanulsz, készülsz, az segíteni fog.

2020. júl. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ugyanígy jártam, csak én tavaly 10. évvégén. Belsővizsgát kellett írnunk év végén (4 jegyet ért kb.) és nekem nagyon rosszul sikerült. A tanár javítási lehetőséget sem adott, (a többiek természetesen kaptak). Általános 3.-tól nagyon rossz voltam matekból, sosem érdekelt. Akkor viszont elhatároztam, hogy megmutatom az egész tanári karnak mire vagyok képes. Hát sikerült, a matematika tanáromnak azóta is ég a képe remélem. A javítóvizsgám 4-es lett, 5-öst azért már csak nem akartak adni. 11. év végén most szín 5-ös lettem matekból. Jövőre már emelt szinten fogom tanulni és készülök az emelt matek érettségire. Utána pedig gazdasági vonalon szeretnék továbbtanulni. Nekem speciel az, hogy megbuktam megváltoztatott mindent. Semmi sem lehetetlen ha nagyon akarod és mindent megteszel, kedves kérdező! Én vagyok a példa rá.


A 10. osztályos javítóvizsga szerintem nem vészes. Persze ha készülsz rá rendesen. Nekem 1,5 hónap kellett, hogy fel tudjak rá készülni. Az írásbelire és szóbelire. Hozzáteszem segítségemre volt egy hihetetlen magántanár, viszont ha tényleg nem tudjátok megengedni akkor akár egy jó matekos barát is biztos segítene. Sok szerencsét!

2020. júl. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Meg elek! Sikeresen atmentem! Ha esetleg valaki hasonlo helyzetben van, 0 tanulassal mentem at, de ehhez hozzajarult a tanar joindulata is, iden eddig 1 4-es es 2 5-osom van (abbol 1 tz) remelem valakibe lelket ontok! =)
2020. okt. 7. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!