Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbuktam matekból (7. -es...

Megbuktam matekból (7. -es vagyok) augusztusban pótvizsgázok. Valaki esetleg volt már az en helyzetemben? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Segítsetek légyszi nagyon félek hogy nem jutok át.Egy pár biztató szó is jól esne:)

2017. jún. 25. 22:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Hogy lehet megbukni 7-ben? Nehezebb megbukni mint átmenni.
2017. jún. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj sokat!! Gyakorolj! És akkor menni fog. Nem kell félni, ha tudod, hogy te midnent megtettél.
2017. jún. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy kettesért nem kell sokat tudnod :) tanulj sokat, lehetőleg most, ne görcsölj ezen egész nyáron. És ne csak annyit tanulj, hogy épphogy átmenj, hanem biztosan legyen meg legalább a kettes. Ha már egész évben nem tanultál, legalább most.

Sok szerencsét :)

Ja, és legközelebb évközben is tanulj. Így legalább nyáron nem kell szívnod.

2017. jún. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi rajta leszek:) és igen tudom hogy év közben eléggé elrontottam a lustaságom miatt de mégegyszer nem esek bele ebbe a hibába.
2017. jún. 25. 23:29
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Én ezt nem értem. Soha nem tanultam általánosban semmit és mégis mindig 5-ös voltam matekból. Meg úgy igazából mindenből. :D Pedig nem vagyok kimondottan az a "lángelme" típus.

Amúgy szerintem vedd elő a könyvet és kezd el megtanulni és gyakorolni az anyagot. Csak így juthatsz előbbre. Ha nem megy egyedül, akkor kérd meg valamelyik osztálytársadat, aki tudja és okos, hogy segítsen vagy menj el tanárhoz, aki elmagyarázza. Sok sikert és jövőre tényleg foglalkozz vele évközben is, ne csak amikor már baj van! :)

2017. jún. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
7-ben még nincs matematika, én inkább számtannak nevezném. Ha nem ellenkezel a tananyaggal akkor nem lesz problémád, kettes szintet tényleg könnyű teljesíteni. Csak próbáld meg megérteni a feladatok logikáját, sokkal egyszerűbb és hatásosabb mintha bemagolnád őket.
2017. jún. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi nektek és már igy is nagyban gyakorlok remélem sikerülni fog :) azt elfelejtettem írni hogy a mi sulinkba emelt szinten tanítják a matekot :/ ezen kívűl a matektanár alapjáraton középiskolai matektanár csak idén nem találtak mást ezért lett ő a tanár:D ja meg amúgy az iskolám is szigorúbb mint az átlag általános iskolák :/
2017. jún. 26. 00:47
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 11.ben buktam meg, mindig hátul ültem és telefonoztam:) soha nem figyeltem,a tanár is leszart mert látta, hogy egyáltalán nem érdekel. Ez ment pár évig, mindig az utolsó pillanatokban megirtam a javitokat és át mentem épphogy :D na de aztán 11.ben nem sikerült, jó kis logaritmus, függvények, exponenciális egyenletek:)) volt minden, mikor kimondta, hogy találkozunk augusztusban... Kiabálás, szidkozodas, mondtam hogy én akkor kiiratkozok, és erre az volt a válasza: ez engem annyira érdekel, mint téged az én órám. Na akkor befogtam a pofam:))

El kértem az osztály legjobb matekosanak a füzetet, és abból kezdtem gyakorolni. Először próbáltam rajonni füzet alapján. Mikor rajottem mi van mivel és mi a faxom van, kezdtem kiirogatni egy másik füzetbe a megoldott feladatokat de csak a feladatot és megpróbáltam megcsinalni... Megnéztem, eredmény nem stimmel, akkor go elölről és ezt addig míg rá nem jöttem. Azon a nyáron jöttem rá, hogy imádom a matekot! Nem bírtam abbahagyni,annyira csak arra a koncentráltam, hogy sikerüljön megoldani, hogy már izzadtam,izgultam, minden bajom volt:))))) természetesen sikerült a potvizsga,12.-ben osszeszedtem magam,első padba ültem és figyeltem, ittam a tanár szavait, ha kérdezett rögtön tudtam, már úgy állított le. És egy idő után megimadtam a matektanaromat.. Őt,akit azelőtt gyűlöltem. És ő is megszeretett engem, jól tudtam:)) azóta túl vagyok egy érettségin, 4es lett, pár pont híján 5-os és felveteliztem a Bge-re, ráadásul pszk-ba ami emelt matekos egyetem:)) azóta is hálás vagyok a tanarnomnek, ha akkor nem húz meg, nem változik meg az életem és nem jövök rá mit imádok és miben vagyok jo:)

Sokkal jobb a matek mint a magyar vagy bármi. Egyszer megerted és rakhatnak eléd bármilyen feladatot,te megcsinalod es ez máshol nincs így. Én bátoritalak,soha sem tudni mit miért hoz az elet:) ami éppen akkor rossz, az évek múlva kifizetodhet... Itt az én példám:) És nyugodtan írj privatot, bármikor segítek bármiben,nekem ez nem probléma, imádom csinálni:) hajrá, hajrá!! :))

2017. jún. 26. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

8-asnak:

Ugyanez történt velem meg a fizikával. Matekot is mondjuk ez idő alatt imádtam meg, addig csak szerettem. Majdnem buktam idén felevkor fizikából, csak a tanár úr jószívű volt és megadta a kettest. ( engem úgy is bírt, hogy nem figyeltem ) na szóval és ezek után sokkal jobban odaálltam a dolgok melle, mivel nem akartam elszurni az esélyt, amit kaptam tőle. Bizalmat szavazott nekem és ezt soha nem felejtem el. De arra nem gondoltam és nem számítottam, ami ezután következett. Ahogy egyre többet gyakoroltam, tanultam, mindig egy picivel jobban megszerettem a tantárgyakat. Azóta megtörhetetlenül dúl köztünk a szerelem, mind a matekkal, mind a fizikával, sőt el is döntöttem, hogy műszaki irányban dogok továbbtanulni.

Jó ilyet olvasni, hogy nem csak engem tereltek jó irányba az eredetileg rossznak kinéző dolgok. Csakúgy mint, te én us javítottam azóta, fél év alatt mindkét tárgyból egy jeggyel jobbat kaptam így év végén. Matekbol négyest, fizikából pedig hármast.

Szurkolok kedves kérdező, hogy veled is történjen meg ez a csoda, mert leírhatatlan érzés! Valamint, ha kell segítség, nekem is nyugodtan írhatsz! :)

2017. jún. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jövök a kémiával :D. Kilencedikben és tizedikben folyton kettes voltam, csak puskáztam és a túlélésre törekedtem az órákon. Azonban kinéztem magamnak az álom egyetemet, amihez viszont kötelező az emelt kémia (biosszal nem volt gondom). Na akkor nagy gondolkodás, mi legyen velem.

Kerestem egy magántanárt (11-es voltam), és most érettségiztem le emelt kémiából. Szörnyen nehezen és sok szenvedéssel indult, de az ember egy idő után rájön, hogy mind az elmélet, mind a számolás ugyanaz a séma, abszolút egymásra épül. Megszerettem, és lehetséges, hogy sorrendet változtatok, és inkább az ELTE-n kezdem el a kémia szakot. :D

2017. jún. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!