Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbuktam egyetemen matekból,...

Megbuktam egyetemen matekból, valószínű kirúgnak, mit csináljak? Többi lent

Figyelt kérdés

Emberi erőforrások szakra járok, ez a második évem, matematika 1 tárgyat harmadjára vettem fel, viszont eddig húztam-halasztottam. És most elmentem másodjára vizsgázni belőle. 32 pont kellett volna a ketteshez, abból 27 pontot értem el. Rengeteget tanultam rá, milliószor többet, mint bármely más tantárgyra. Úgy éreztem vizsga után, hogy meglehet a kettes, mert nagyon sokat tudtam, de ezek szerint a tanárnő nem adott részpontokat sok feladatra, amikhez pedig írtam sokat.

A vizsgát holnap tudom megtekinteni.

Tippeket, ötleteket szeretnék kérni, hogy mit tegyek?

Reklamálhatok pontokért? Hiszen annyi mindent írtam :/

Vagy esetleg megpróbálhatom újra? Mit mondjak, mit kérjek? Levezetem a feladatok menetét fejből, tudok deriválni is, nem matematikus akarok lenni, csak szimplán hr-es :/



2017. jan. 23. 05:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Csak nem rúgnak ki :o
2017. jan. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hát a matek 1-et harmadik félévben vettem fel, igaz még csak 2x voltam belőle vizsgázni, de egy tárgyat csak 3x lehet felvenni, utána kirúgnak :/ nagyon nem szeretném, mert rengeteget készültem rá és úgy érzem, hogy életemben nem matekoztam ennyit, mint az elmúlt időszakban :S
2017. jan. 23. 06:06
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem lehet a to-n negyedszeri tárgyfelvételi kérvényt leadni, más egyetemen van ilyen, biztos nálatok is van. Nézd meg a kari honlapot vagy érdeklődj hökösöktől vagy felsőbb évesektől, hogy hogy megy ez.
2017. jan. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Egyrészt biztos, ami biztos, adhatsz be kérelmet az újbóli tárgyfelvételre (Bár ha jól tudom, a háromszori tárgyfelvételt törvény szabályozza, ezért én igazából nem hiszem, hogy erről dönteni a dékán hatásköre.)

A legbiztosabb az lenne, ha újrafelvételiznél ugyanerre a szakra, a meglévő tárgyaidat elfogadtatod, matek szempontjából pedig tiszta lappal kezdesz. (Vesztesz egy fél évet, sajnos, de a szeptemberi képzésekre való jelentkezéshez még épp időben vagy.)

2017. jan. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

Hiába írtál sokat, ha egyszer nem jó vagy nem jár azért részpont. Pontokért akkor reklamálhatsz, ha a jó feladatot rossznak jelölte és nem adott pontot, rosszul adta össze a pontjaid,nem javított ki egy részt. Na de 5 pontot így se igazán tudsz összeszedni, jó ha 1-2 pontot ezzel össze lehet kaparni.

Újra nem próbálhatod, ha nincs több vizsga alkalom vagy mindenkinek meghírdetett pót/javító bármi, csak veled nem kivételezhet. Azt meg hiába mindod hogy de te letudos vezetni meg minden, a tanár azt értékeli ami le van írva. Nálunk a mateknál még beugró is volt a deriválás/integrálás, ha nem sikerült hibátlanül X feladat ezekből nem lehetett beugrani és 0 pont. Ott is mentek folyton részpontokért miután milliószor elmondták, hogy csak a hibátlan megoldásért jár a 3 pont, ha hibás 0 pont. Ezeket komolyan veszik, benne van a tematikában a követelmény, nem térnek el azért mert egyetlen embernek ez így nem jó. A matek szűrőtárgy, én is majdnem hasonlóan jártam, de akinek nem sikerült a 3. tárgyfelvételnél se el volt tanácsolva.

Az egyetlen amit próbálhatsz hogy elkéred a megoldókulcsot vagy végigszámolod nem-e rontotta el a javítást, nem-e adta rosszul össze a pontokat. Ha így is bukta meg a TO-n kérvényezed a méltányosságit, de valószínűbb, hogy újra kell felvételizned.

2017. jan. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

Csak 3-szor lehet felvenni egy tárgyat nálatok? :o Melyik egyetemre jársz?

Nálunk úgy van, hogy bármennyiszer fel lehet venni, de max 6-szor lehet 1-est kapni vizsgára (BME)

2017. jan. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy vizsgaidőszakonként van max. 3 alkalmad, tehát összesen, több vizsgaidőszakon át a tárgyat megpróbálhatod 6 alkalommal. Ha ez nincs meg, tehát a 6. alkalmat is elbuktad, akkor egyszer kérhetsz dékáni méltányosságot.
2017. jan. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

6# Csak az elsőéves szűrő tárgyakra vonatkozik vonatkozik, hogy max 3szor lehet felvenni, a többi tárgxra nincs is központi szabály :)

Ez amúgy független a 6 vizsgaalkalomtól, hiába ment csak kétszer vizsgára itt azt nézik hogy az elsőszemeszteres tárgy a 3. aktív szemeszter végére meglegyen. Persze lehet kérvényezni, méltányossági fenetudja, de nálunk ilyen esetben megszűnuk a hallgatói jogviszony hacsak nincs egy nagyon jó okod amiért 3 felvétel után se megy az alapozó tárgy. A legtöbb egyetemen ugyanez a szitu. Lehet lepontoznu a válaszom, de feleslegesen minek hitegetni a kérdezőt hogy úgyis megadják meg átengednek. Nagyon kicsi az esélye hogy elfogadják a méltányossági kérelmet szűrőtárgyra.

2017. jan. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az információkat :)

Holnap bemegyek érdeklődni az egyetemre. Nem tudom, hogy első féléves tárgyat fel lehet-e venni negyedjére is méltányossági kérelemmel. Ha igen, megpróbálom

Esetleg átjelentkezés másik suliba nem tudom mennyire lehetséges, csak újrafelvételin keresztül?

2017. jan. 23. 20:32
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szűrőtárgy miatt megszűnik a jogviszonyod nem tudsz átjelentkezni, mert nem leszel egyetemista, hanem csak újrafelvételizve tudsz máshova menni. Mivel a keresztről lecsúsztál (meg sok alapszak nem is indul ilyen formaban) ezért ha megszűnik a jogviszony csak szeptemberben tudod folytatni a szakot (vagy a mostani helyen vagy máshol).
2017. jan. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!