Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik szak a legkifizetődőbb?

Melyik szak a legkifizetődőbb?

Figyelt kérdés

Pótfelvételizek, a tavaly választott szakom (nemzetközi tanulmányok) bár szeretem és érdekes, de nekem nem elég kézzelfogható, olyan tipikusan mindenből egy kis tudást ad, de semmiből sem eleget, nem gondolom, hogy el tudnék vele később helyezkedni.

Három szak közt vacillálok, ezek a gazdálkodási és menedzsment, emberi erőforrások és nemzetközi gazdálkodás. Megnéztem az összes szak mintatervét, az első 2-3 félév mindegyiken szinte ugyanúgy néz ki, elég sokat olvastam is utánuk, de még mindig nem sikerült eldöntenem, melyik a leghasznosabb a három közül. Nyelveket szeretek tanulni és jól is mennek, így ez alapján talán a nemzetközi gazdálkodást tartanám a leglogikusabbnak, de nem vagyok biztos benne.

Ti mit tanácsolnátok, melyiket választanátok? Van, aki esetleg a fent említett szakokra jár? Mi a véleményetek róla?

Köszi a segítségeteket előre is! :)


2020. aug. 6. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Az erőszak
2020. aug. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem szaktól függ. Lsd. Mészáros.
2020. aug. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha az idegen nyelvek jól mennek, akkor valóban jó választás lehet a nemzetközi gazdálkodás. Többféle pozíciót be lehet a szak elvégzése után tölteni, legközelebb a fuvarszervezés vagy beszerzési terület áll az ott tanultakhoz. Az emberi erőforrás szak esetében is fontos a nyelvismeret, akár egy állásinterjú során is fel lehet mérni a jelentkezők nyelvtudását. Ebben nagy szerepe lehet a kiválasztást végzőnek.
2020. aug. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A 3 közül ami érdekel, a nemzetközi gazdálkodás a legjobb.
2020. aug. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó kettő, köszönöm, azt jelöltem meg végül! :)
2020. aug. 7. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!