Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan működik a magyarországi...

Hogyan működik a magyarországi továbbtanuláshoz a ponszámítás ha külföldi érettségim lesz?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni és a lehetőségek között van az, hogy hazamenjek tanulni. Elég sokat utána olvastam és az elméletet értem miszerint ugyanaz a pontszámítás mindenkinek, csak azt nem látom át, hogy ez hogyan működik a gyakorlatban.

Itt 6 féle osztályzat van és nem pontok vagy százalékok szerint kapjuk azokat hanem egymáshoz képest. Tehát az országban a legjobb 5% kapja a legjobb jegyet, a második 15% a másodikat, a következő 20% a harmadikat stb. tehát hogy számolják át érettségi pontokra a jegyeimet?

Nem hiszem hogy túl sokan vannak itt akik ilyesmivel "küzdenek" de valakinek van kedve kideríteni hogy hogyan működik, akkor nyugodtan írjon rám :D

Előre is köszönöm


2020. aug. 18. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia,

itt egész biztosan nem fogsz releváns választ kapni. Írd a felvinek, amit ők mondanak, az a hivatalos. Ha valamit nem értenek vagy konkretizálni kell, arra pedig te fogod tudni legjobban a választ, így "kettesben" fogjátok kideríteni.

2020. aug. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Írtam már nekik kétszer és válaszoltak is kétszer de egyszer sem tudták konkretizálni azért gondoltam hogy megkérdezem itt de valószínűleg igazad lesz :)
2020. aug. 18. 12:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Én személy szerint ilyenről még nem halottam hogy így osztályoznak. Ez melyik országban van?
2020. aug. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Finnország. A legrosszabb 5% kapja a legrosszabb jegyet, a legjobb 5% kapja a legjobb jegyet. De ha valaki a legrosszabb jegyet kapja, az nem jelenti azt hogy rögtön megbukik. Kicsit bonyolult de valahogy így van 😅
2020. aug. 18. 15:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát az akkor komoly ügy lesz átszámítani mert ha te a második 15%-ba esel is az nem biztos hogy azt jelenti hogy neked olyan a tudásod csak azt hogy az országos szinten olyan helyen állsz tudásilag százalékos szinten.

De azt hogy te mennyi százalékát tudtad sehogy se írják rá?

2020. aug. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De igen. Csak mivel egymáshoz képest nézik ezért ez inkább olyan mint a gimis felvételi. Szóval van olyan feladat ami egy kicsit nehezebb hogy jobban el lehessen dönteni hogy kik a jók és az egyetemekre úgy van a felvételi. Akit meg nem vesznek fel a jegyekkel az mehet írni felvételit. Szóval elméletben van százalékos értéke az érettséginek csak az nem biztos hogy a valós középszintű tudást mutatja a magyar rendszerben.
2020. aug. 18. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!