Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanuljak, mit csináljak?

Mit tanuljak, mit csináljak?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, jelenleg Budapesten élek.

Szeptemberben elkezdtem egy okj-s képzést, de abbahagytam, mert ugyan szerettem az elméletet, de a gyakorlatban nem tudtam alkalmazni azt úgy, ahogy elvárták volna, nem válaszoltak sose a "hogyan tudok javítani rajta/mi a baj vele, mit csináljak jobban" kérdésekre, úgyhogy otthagytam.

Alapjáraton egyetemre jelentkeztem volna, csak úgy gondoltam, hogy felesleges egyetemre mennem, mert csak a humán dolgokban vagyok jó, amiben meg talán jó lennék, mint a nemzetközi tanulmányok és a média és kommunikáció azokra nem vesznek fel (455 és 460 pont, számomra sajnos esélytelen) illetve csak azokat szeretem, és nem akarok én is diplomás munkanélküli lenni, aki a röghözkötés miatt még külföldre se tud nagyon menni.

Tehát most ismét úgy vagyok, mint egy évvel korábban.

Nem tudom eldönteni, hogy mit tanuljak, nem tudom, hogy miben vagyok tehetséges, hogy mivel lehet itt elhelyezkedni, illetve, hogy Magyarországon tudok-e maradni, miközben rengeteg undorító dolog megy itt.

Szóval, akkor most menjek el itt mondjuk két nyelvszakra, amit szeretnék, és ahova esélyesebb, hogy fel is vennének, de nem nagyon esélyes, hogy elhelyezkednék vele, vagy menjek el újra egy okj-re, amit talán szeretnék és amivel talán elhelyezkedhetnék (a kiadványszerkesztőre gondoltam leginkább), vagy menjek ki külföldre dolgozni és/vagy tanulni?


Amiket szeretek csinálni az a nyelvtanulás, és az embereknek való segítés (DE nem pszichológusi szinten, hanem inkább úgy alapjáratban szeretek örömet okozni másoknak, de) szeretem valamilyen szinten elméletben is a pszichológiával kapcsolatos írásokat, a turizmust és a dietetikát, az élelmiszerek világát. Szeretek írni, valami hasznosat alkotni, és folyamatosan fejlődni.

Ha esetleg valaki tud valami szakmát ajánlani, csak úgy támpontként, vagy bármit, ami ez alapján eszembe jut, azt is megköszönöm.


Amit még fontosnak tartok, az az, hogy nem szeretnék gép lenni, monoton tömegmunkát végezni, még akkor sem, ha havonta 300 ezer forintot fizetnek érte.

Valami olyat szeretnék csinálni, amiben tehetséges vagyok, amit szeretek, és amiért fizetnek annyit, hogy viszonylag kényelmesen (=nem minden hónapra centire pontosan a pénzt számolgatva, de abszolút nem pazarolva) meg tudjak belőle élni.


A válaszokat előre is köszönöm!



2016. jan. 8. 20:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Te még semmiben nem vagy igazán tehetséges mivel marha fiatal vagy!


Kezdj el valamit amiben van kihívás, és 15 év múlva is piacképes lesz!


Vedd figyelembe, hogy nő vagy!

Sajnos ezzel számolni kell európában.


Sosem érvényesülhetsz bizonyos területeken ha nem vagy férfi.


Próbáld felmérni a munka világát, és lehetőleg oylan irányba mozdulni, ahol akár a 8 számjegyű fizetést is elérheted.



Vagy marad a cégalapítás, vállalkozás, abban is van bőven kihívás!



A lényeg, hogy sok pénzt keress azzal amit csinálsz, ugyanis akkor fogod tudni élvezni a munkád gyümölcsét, és az életet is.

2016. jan. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%

Próbáld meg megérteni, és felfogni azt, hogy itt nem a munka világa, illetve a világ fog a te elképzeléseidhez alakulni, hanem neked kell felfedezni, felderíteni a világot, és a lehetőségeket, újból és újból.


Ugyanis sosem állandó semmi sem a világban, főleg ha alkalmazott vagy!


Egy vállalkozás ha jól csinálják (vagy irányítják az alkalmazottait), akár 25 év múlva is működhet ugyanúgy, de ha a mai világban valaki 25 évet lehúz ugyanabban mint alkalmazott az tuti hogy becsavarodik!

2016. jan. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A tehetség szerintem két alapvető "összetevőből" áll.

Szerintem(és hangsúlyozom, hogy szerintem) az emberek szerencsésebb része alapjáraton úgy születik, hogy meg van az adott tehetsége, érzéke valamihez (pl. matek, vendéglátás ,rajz, bármi), DE ha azt nem fejleszti folyamatosan, nem foglalkozik túl sokat vele, akkor lehúzhatja a tehetségét a sunyiba.


Mivel nekem rengeteg a korlátom (az óriási ponthatárok az egyetemen, a nagy munkanélküliség itthon, hogy nekem kell finanszíroznom egyedül mindent, illetve, hogy nem nagyon mennek sajnos a természettudományos tárgyak) úgy érzem, hogy talán sosem találom meg azt, amiben tehetséges vagyok - ha van ilyen.


Hiszen persze, kutatni kell a lehetőségek után is, és kutatok is, de minél több a válaszom, annál több a kérdésem, és úgy érzem, hogy sohasem fogok annyit tudni, amennyit tudni szeretnék.

És kellő tudás birtokában nem tudom még az irányt sem megmondani, így fogalmam sincs, hogy merre induljak el..


És hiába mondja mindenki, hogy "valósítsd meg az álmaidat", nem tudom ezt megtenni, ha nem tudom, hogy mi az álmom.


Természetesen tudom, hogy nekem kell alkalmazkodnom, de attól még nem tudok lenni pl. java fejlesztő, mert nincs meg az az agyam hozzá, sajnos.

És pontosan tudom, hogy mindenképpen olyannal szeretnék foglalkozni, amit tényleg szeretek, hiszen szörnyű, ha valaki olyan munkát végez, amit nem szeret, hiszen az a munka olyan is lesz, és ez szerintem Magyarországon rengeteg emberen látszik, és ez nem jó.


Vállalkozás alapításába is csak akkor kezdenék, ha valamit már nagyon jól tudnék, és ha valamit már nagyon szeretnék, és persze, semmiképpen sem Magyarországon. De nem érzem úgy amúgy, hogy akkora felelősséget viselni tudnék, amekkora egy vállalkozás.

2016. jan. 8. 21:44
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem feltétlenül kell munkából élned. Legyél kreatív, gyorsan lehet pénzhez jutni, nem feltétlenül kell hozzá tehetség. A mai világban az emberek minden szemetet megvesznek, amiből simán előlehet teremteni annyi pénzt amiből kényelmesen meglehet élni.

Amint lesz pénzed megoldódik minden problémád és azzal foglalkozhatsz amivel akarsz és nem lesz útba a megélhetés miatti fejfájás. A pénz csak egy szükséges sz.r az élethez.

2016. jan. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Értem, hogy mire gondolsz, és teljesen egyetértek a "pénz csak egy szükséges sz.r az élethez" felfogással, viszont az, amit írtál, nagy valószínűséggel nem tisztességes módszerekkel járna, illetve nem lennék képes pl. egy általam készített "szemetet" eladni.


(De alapjáraton nagyon pénzutáló lettem, ha lehet így fogalmazni, hiszen nagyon materiális környezetben éltem, sajnos, és gyűlölöm ezt a szemléletmódot. Nem szeretnék olyan lenni, aki pl. csak azért/úgy megy egyetemre, hogy kifizet havi félmilliót, még akkor sem, ha lenne rá keretem, mert akkor tényleg nem a teljesítményemen van a hangsúly, meg hogy saját érdemből kerültem be az egyetemre meg ilyenek, hanem azon, hogy "áh, amíg fizet, maradhat".

A megélhetéssel most még nincs problémám hál'isten, eddig két helyen dolgoztam, most már csak egyen, mindegyiket szeret(t)em, csak nem szeretnék különösebb cél illetve végzettség nélkül maradni.

2016. jan. 8. 23:14
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Az, hogy mi szemét mi nem csak nézőpont kérdése. Szemléld úgy, hogy kielégíted egy adott szegmens igényeit, ez mellett pedig te is jól jársz, mert pénzt keresel.

Például, ha bemész a boltba láthatod azt, hogy zömében szeméttel vannak teletömve a polcok amiért akkor sem fizetnél, ha pisztolyt tartanának a fejedhez, vagy úgy is, hogy "fú mennyi finomság, alig várom, hogy megkóstoljam".

2016. jan. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ezt a gondolatmenetet követve sem tudom sajnos, hogy mi lenne az, amivel "kielégíthetem egy adott szegmens igényeit"..:)
2016. jan. 9. 01:01
 8/12 anonim ***** válasza:
Válassz ki egy OKJ képzést és csináld végig mielőtt még arra ébredsz hogy basszus 30 éves vagyok és csak egy érettségim van
2016. jan. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha csak egy érettségije lesz, de lesz mellette x milliós vagyona (dollárban?) nem hiszem, hogy érdekleni fogja. A legtöbb szakképzés pedig Magyarországon mindent ad csak nem piacképes tudást, ezért felesleges is elvégezni.
2016. jan. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne traktáld már hülyeségekkel a kérdezőt. Úgy beszélsz erről a millió dollárról mintha lenne valami konkrét terve a megszerzéséhez. Ha olyan egyszerű amilyennek mondod akkor gondolom te is milliomos vagy (dollárban) ;)
2016. jan. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!