Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik esti iskolába jártok/járt...

Akik esti iskolába jártok/jártatok (érettségi)! Mi a véleményetek, milyen, miben más a nappalinál, hányszor járt(at)ok be?

Figyelt kérdés
Szeretnék estire járni, az osztályközösségi élet sosem jött be, mindig xaroztak emiatt. Olvastam régi kérdéseket, de azok sok évvel ezelőttiek, nem tudom, mennyiben változott azóta. Mindenre kíváncsi vagyok.
2020. aug. 19. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Egy érettségi-gyár. Futószalagon nyomják ki az érettségi bizonyítványokat. Minumális munkával (= néha legyél ott) le tudsz érettségizni. Mondjuk a továbbtanulást elfelejtheted. Én nem hagynám ki a nappalis éveket.
2020. aug. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Miért felejthetem el, csak mert estire járnék? Szeretnék majd egyetemre és okj képzéseket végezni. A nappalis évek nekem csak gyötrelmek lennének, ha közösségileg és programilag érted. Se általánosban, se a két szakközepemben nem szerettem, se a harmadikban, ahol végre nem piszkáltak a "vezéregyéniségek", mert nem bulizok, iszok, "pasizok", szexelek, stb. Ezek egyike sem változott, a programokat pedig mindig is messze kerültem, mert csak tanulni szeretnék bejárni.


Az itthoni helyzet pedig biztosabb lábakat ad, ha iskola mellett legalább 4 órában dolgozok nappal. Plusz, mindig este kezdek el aktív lenni, nappal sosem ment, hogy beállítottam reggel 8-15:00-ig fognia KELL az agyamnak, mindent megjegyezni, aztán otthon tanulni is. Kellemesebb lenne 4 óra nappali munka, délutántól estig tanórák, aztán amikor szeretnék, akkor tanulás (hála a vírusnak, mert nagyobb szabadságom volt, négyes lett a szakmaim).

2020. aug. 19. 22:28
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Személyes tapasztalatom nincs, egy barátnőm estin érettségizett, és felvették főiskolára. El ugyan nem végezte, de az a saját döntése volt.
2020. aug. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
3 evig jartam nappalira szenvedni, eletem legjobb dontese volt atmenni utolso evre estibe. egyaltalan nem bantam meg es meg szomoru is voltam mikor befejeztem :) en csak ajanlani tudom de csak normalis esti suliba menj!
2020. aug. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én intenzív esti képzésen vettem részt, két év alatt lerendezve a négy évet (félévente osztályozóvizsga). Heti három alkalommal kellett bejárni, és nem mondom, hogy jólesett munka után, délutántól estig ott ülni, de úgy éreztem, ha nem járnék be eleget, nehezebben boldogulnék. Lehet, hogy valahol tényleg mindenkit átlökdösnek tudás nélkül, és hagyják elcsalni az érettségit, de ahova jártam, ott nem ez volt, minden szigorúan be volt tartva. A tanárok nem csak követeltek, hanem le is adták mindig rendesen a tananyagot, úgy összességében szuperek voltak. Viszont a rendes nyelvoktatáshoz túl kevés volt az óraszám, nekem nem okozott gondot, mert már viszonylag normálisan beszéltem a tanult nyelvet, de akik akkor kezdtek ismerkedni vele, azoknak nem volt egyszerű.
2020. aug. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem érettségire jártam estin, hanem szakmára, érettségit nappalin csináltam, rendesen gimiben. Mi négy év alatt kb semmit nem tanultunk, nem is tett emeltet senki semmiből, mert nulla volt a tudásunk. A tanárok bejöttek, laptopoztak, telefonoztak, élettörténetet meséltek, stb. Csak a tanítás maradt ki, pedig nem gyűjtő gimibe jártam, ha em egy úgymond közepesbe.

Ha tehetném estin csináltam volna, mert olyan szar lett az érettségim, hogy leírhatatlan, megyek majd szintemelőzni, hogy mehessek egyetemre, de az még rengeteg tanulás lesz, mert a magyaron kívül kb semmi nem megy.

A szakma estin hasonló volt, ott ugyan nem volt kötelező bejárni, de ha bementünk voltunk maximum öten, ott dolgozzunk rendesen, elméleten jegyzetelni kellett, de ott volt, hogy elméletből a tanár inkább a saját életét mesélte a tananyag helyett, ráadásul nagyon össze volt sűrítve a tananyag, szóval valamire jutott 3-4 óra, 20 óra helyett. Szóval abból is szakirodalmat kellett olvasni, meg videókat nézni, hogy dolgokkal tisztában legyek. Főleg, hogy jött ez a vírus dolog is, és bejött az online "oktatás", ami annyi volt, hogy heti két házi feladat, és nulla tényleges oktatás.

2020. aug. 20. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!