Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért ér többet emberileg egy...

Miért ér többet emberileg egy orvos vagy egy jogász, mint egy egyszerű hegesztő?

Figyelt kérdés
2010. aug. 5. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Már megbocsáss, de ezt ki mondta neked? ;] Nem kéne ilyen kategorikusan kijelenteni bármit is.
2010. aug. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Semennyivel sem ér többet. Más a szakmájuk ennyi.
2010. aug. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

maximum a szakmáját többre tartják(bár ez is hülyeség, mert a legtöbb szakma nélkül bajban lennénk), de hogy emberileg...én orvostanhallgató vagyok és elmondom neked, hogy némely orvost emberileg semmire sem tartok. ennek nem a szakma a fokmérője, hanem az ember maga. láttam én már olyan orvost, aki alpári stílusban üvöltött egy szegény beteg öregemberrel(aki nem tudta megvédeni magát), hogy miért őt és miért akkor kereste meg, de azért a fehér borítékot elvette tőle. leköptem volna, már bocs.

szóval amit írsz nem igaz, hidd el.

2010. aug. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért mondom ezt, mert most volt általános iskolai osztálytalálkozónk és mindenki elmondta, hogy mi történt vele az elmúlt öt évben. A harminc emberből kb. huszonöten egyetemre mentem, orvosira, jogra, pszichológiára, matek, biosz, meg mindenféle szakra. És az egyik fiú, aki igazából általánosban sem volt túl jó tanuló és nem azért mert hülye, hanem mert nem érdekelte az, amit ott tanultunk büszkén kijelentette, hogy ő hegesztő. Tök kínos csend lett és mindenkinek az arcára kiült egy olyan arckifejezés, hogy "Hát igen. Másra nagyon nem is vagy jó." Egy másik lány aki hasonló tanuló volt az pedig az iskola melletti abc-ben pénztáros és őt is hasonló megvető pillantások érték. Én pszichológára fogok járni szeptembertől, de komolyan mondom szégyelltem magam a többiek miatt. Vissza emlékeztem, hogy amikor elsőben nem volt kész annak a fiúnak a házija, hogy beszélt vele a tanár és elmondta minden hülyének szerencsétlen hatévest, mert nem színezte ki a sz@ros bohóc orrát, és rányomott a könyv oldalára egy b@zi nagy feketét. És ez ment nyolc évig. Egyszer sem bukott meg, meg semmi, csak egyszerűen nem érdekelte az iskola és most hegesztő. És amikor megkérdezték, hogy van e nyelvvizsgája, és ő azt mondta nincs, pedig valamennyire tud angolul, annyira mondjuk hogy a minimumot teljesítse, onnantól kezdve, mindenki egy az egyben leírta. Szinte csak én beszélgettem vele utána és tök büszkén mesélte, hogy lehet, hogy ősztől megy Belgiumba valami építkezésre és, hogy mennyire jó, amit csinál. Nem is vette fel, hogy a többiek bunkók voltak, de azért úgy sajnáltam. És ezért jött a kérdés, hogy mivel több az aki diplomás, mint az aki egyszerű szakember. Mert sajnos ez így van, hiába nem veszünk róla tudomást. Nagyobb embernek nézzük az agyon tanultakat, mint a szakmunkásokat.
2010. aug. 5. 11:01
 5/7 anonim válasza:
90%
Tökre igazad van. Én a szakközép után kihagytam egy évet, és most fogok menni egy felősfokú okj-s képzésre. Nekem a nagymamám világéletemben ilyen nagy milliomos életet képzelt el nekem. Amikor leérettségiztem közöltem a szüleimmel, hogy márpedig én most pénztáros leszek egy ideig, hogy keressek magamnak pénzt (és nem utolsósorban elhúzzak otthonról, már bocsi). Erre a nagyim tökre kiakadt, hogy én is olyan leszek, mint az anyám, aki nyolc órában dögledezik, hogy valamicske fizetést haza tudjon hozni. A vicces ebben az, hogy mondtam neki, hogy de én le fogok rakni egy jó szakmát is (pénzügyben, amit most szeptemberben kezdek), erre ő azt mondta, hogy sz*rra se megy ezzel, mert, hogy úgysem fogom tudni megcsinálni. Úgyhogy az önbizalamam -120ba ment át. De most akkor is megmutatom nekik! Magamért legfőképpen!
2010. aug. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

Az a gond, hogy sokakban még az a tévhit él, hogyha diplomád van, akkor jól is keresel ( és sokan az alapján rangsorolnak, hogy mennyi a pénzed, ami a világ egyik legnagyobb hülyesége szerintem). Élő példa vagyok én: közgazdász végzettségem van és a párom a bútorasztalos szakmájával többet keres. De ez egy másik téma.

Nekem az határozza meg az embereket, hogy hogyan viselkednek, hogy bánnak a többiekkel. Sokaknak meg ez nem számít, csak az, hogy mondjuk van a neve előtt egy Dr. Szerencsére a mi osztályunkban ilyen nincs. Most volt a 10 éves találkozónk és mindenki jól érezte magát.

2010. aug. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
Én jövőre fogok érettségizni. Nem azért fogok egyetemre jeletkezni és járni, hogy azt higgyék nagy ász vagyok, hogy "húúúú egyetemista" hanem azért, mert nem tudnék fizikai munkát végezni, nem bírnám, viszont tisztelem, becsülöm azokat, akik napi 8-10-12 órában ezt csinálják. Anyum takarít, napi van hogy 12órában, apum biztonsági őr, és ők is azt mondják, hogy inkább legyek tanár, mintsem utcaseprő, de ne a fizetés miatt, hanem mert nem lennék képes fizikai munkára. Egyébként egy bunkó hatszázdiplomás ember nem ér annyit, mint egy normális, akinek szakmunkásvizsgája van. (Ezt tapasztalatból mondom)
2010. aug. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!