Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az orvos és...

Mit gondoltok az orvos és jogász szakmákról?

Figyelt kérdés

Nem tudok ezek közül választani. Pszichológus, orvos, vagy jogász szeretnék lenni. Esetleg, ha ezek nem jönnek össze akkor tolmács, vagy idegenvezető! Szerintetek?


14/L


2010. máj. 22. 00:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még elég fiatal vagy, lehet, hogy most ez tetszik aztán mást akarsz majd, amíg 11.-es nem leszel, amikor faktot kell választanod addig gondolkodj ezen.
2010. máj. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem előbb kezdd el a középiskolát. Aztán majd második környékén kiderül, hogy a biológia áll-e közelebb, vagy a magyar-történelem. Persze abból kiválóan kell teljesítened, és emelt szintű érettségit kell tenned. Na, hát ha a kiváló teljesítés megvan mindegyikből, akkor még harmadik-negyedikben is ráérsz eldönteni, hogy melyik legyen, ha meg nincs, akkor úgyis tökmindegy.
2010. máj. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Választani?

Itt azzal van a probléma, hogy két különböző, teljesen eltérő tudományágról van szó. Az egyik humán a másik reál.

Teljesen más érdeklődési kör, tudás, kompetencia, intelligencia kell az egyikhez és a másikhoz.

A középsuli alatt majd kialakul benned, hogy mi érdekel és miben vagy jó.

2010. máj. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
38%

A jogászu nem tud elhelyezkedni sehol se. Idehaza nincs állása, külföldön már a jog, nem azt tanulta - kivéve az EU-s jogot.


Az orvos idehaza is hiányszakma, meg külföldön is jól megfizetik. A tolmácsot is, ha jó állást sikerül megcsípnie. Az idegenvezetés azonban esetleges meló, gyakran idénymunka, és csinálnod kell hóban-sárban, ha esik, ha fúj.

2010. máj. 22. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom elképzelni, hogy valakinek ennyire tág az érdeklődési köre. A orvosi és a jog a két véglet kb. Nem inkább egy dr-t szeretnél a neved elé? Már bocsi...

A jog amúgy telített, orvosra meg mindig szükség van.

2010. máj. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%
Ja, több jogász majd akkor kell, ha több orvos lesz. Addig nincs elég műhibaper.
2010. máj. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
ez a te döntésed. Gondolj bele, hogy a jővőben miből akarsz megélni mert a hivatásod(munkád) életed nagy részén ott lesz és nem mindegy hogy milyen kedvvel indulsz el dolgozni. Nincs annál jobb, hogy szeretsz munkába járni. Amúgy az ne tántorítson el, ha telített az a szakma (bár ezek közül a jogász az amiből sok van) hisz ha szereted csinálni és jó vagy benne akkor mindig megállod a helyed.
2010. máj. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%
Jogásznak mondjuk azért érdemes menni, mert akkor tuti, hogy egyel kevesebb lesz, aki itt majd évek múltán olyanokat kérdez, hogy "kezességet vállaltam, hogyan tudok lemondani róla?" :-)
2010. máj. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy hallottam, hogy az orvoshoz sokat kell tanulni. Kell a kémia, biosz.Szereted ezt a két tantárgyat?

Tolmácsnak akkor mennék, ha nagyon jó lennék abból a nyelvből(és szerintem nem árt, ha szereted azt a nyelvet).

2010. máj. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

10:57-es hatalmas. :D


Szerintem is tanulj még. Én nem mondom, hogy melyik a jobb, mert: mikor én középsuliba mentem mindenki azt mondta, hogy a programozásban nincs jövő, környezetvédelemre menjünk, mert jön az Európai Unió és sok kell majd. Mai munkaerőpiac: környezetvédő nem kell, a programozók hülyére keresik magukat.


Én jogra járok; itt(gyik.hu) ugye mindenki nagyon okos és nagyon tudja hogy jogászból Dunát lehet rekeszteni, nem tudnak elmenni dolgozni, mekiben sütögetnek stb. Tavaly 50 végzett jogász nem tudott elhelyezkedni, ebben benne vannak azok is akik nem is akarnak, ezért nem hinném, hogy reprezentatív - Zimány Lindának is lesz jogi diplomája állítólag, nem hiszem hogy elmenne jelöltnek vagy fogalmazónak akárhová.

2010. máj. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!