Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi az oka,hogy a legtöbb...

Mi az oka,hogy a legtöbb egyetemen a tanulmányi osztálya rengeteg a panasz?

Figyelt kérdés

Nálunk még viszonylag tűrhetőek.

Igaz,hogy telefonon nehéz őket elérni, gyakran az e-mailre sem válaszolnak de, ha bemész hozzájuk, akkor készségesen segítenek és válaszolnak minden kérdésre.



Viszont, ahol a testvérem tanul, na ott jellemzi őket a lekezelő stílus is.Meg, nem akarnak dolgozni.

Tandíjat fizető diákoknak mindent maguknak kell rendezni, például kreditelismertetés túl van bonyolítva, illetve úgy van megcsinálva,hogy a TO-nak a lehető legkevesebb energiabefektetése legyen benne.

Más egyetemen hajlandó vele foglalkozni a TO.



Ha valaki kifizet egy félévben 300-at, akkor elvárható,hogy a TO-n normál stílusban beszéljenek vele.

Mindig a fizető ügyfél diktál.


2020. aug. 30. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

Mindenkivel úgy beszélhet a másik fél, ahogy az hagyja.

Velem még sehol nem beszéltek udvariatlanul, pedig 3 TO-t megjártam.

Itt-ott volt rá próbálkozás, de gyorsan összeszedték magukat.

Meg kell tanulni kommunikálni.

Ha lehajtott fejjel elnézést kérsz azért, hogy élsz, akkor ez van. Viseled, ami esik rád. Ha felnézel és teszel magadért, akkor megváltozik a szituáció.

2020. aug. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Bunkók, nem segítőkészek
2020. aug. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Felkészületlenek és/vagy érdektelenek. Olyan kérdésekre vonogatják a vállukat, amikben ők lennének illetékesek és én azt még teljesen megértem, hogy esetleg az adott kérdésre nem tud hirtelenjében választ adni, de nem tesz annyit sem, hogy felemeli a nyavalyás telefont és valahol máshol utána kérdez.

Úgy kezelnek, mint egy alsóbbrendű értelmi fogyatékost, ha vissza mersz kérdezni pontosítás céljából arra, amit mondtak és nonverbálisan még azt is lekommunikálják veled, hogy fárasztó vagy és igazán elhúzhatnál már ahelyett, hogy itt csinálod nekik a "problémát"

Baromira flegmák a külföldiekkel is. Én kevert nemzetiségű vagyok, külföldi névvel és legutóbb, mikor a TO-n jártam egy szintén külföldi diákkal, arra következtettek az arabul folytatott beszélgetésünkből, hogy nem érti egyikünk se a magyart. Nos, amilyen hangnemet megütöttek egymás közt, mielőtt odahívtak volna minket az asztalhoz, az több volt, mint felháborító. Gondolom, van ötlete mindenkinek, hogy milyen arcot vágott a hölgy, amikor megszólaltam magyarul.

Hiányosan végzik a munkájukat, vagy átirányítanak egy másik irodába, ahonnan megint vissza kell menni a TO-ra, mert persze, hogy félre lett az ember informálva.

Ha meg karakán vagy és nem hagyod magad, még ők vannak felháborodva. Nem vagyok egy magas vérmérsékletű nő, de egy ponton nekem is tud sok lenni és azért baromi nagy önuralom kell ahhoz, hogy ne ereszkedjek le a szintjükre és kezdjem el ugyanabban a flegma stílusban osztani őket, amiért rabolják az időmet (és a sajátjukat is) az akadékoskodásukkal és a tetjébe még tesznek arról is, hogy az ember úgy érezze, hogy abszolút semmibe van véve.

Tisztelet amúgy a kivételnek, mert találkoztam már roppant segítőkész TO-ssal is, de valljuk be, a legtöbb helyen nem ők vannak létszámfölényben.

2020. aug. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!