Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha most több koronavírusos...

Ha most több koronavírusos beteg van, mint tavasszal, akkor miért nyitják ki az iskolákat, nem félnek, hogy evvel növekedni fog a járvány?

Figyelt kérdés

Most jó, hogy megnyitják az iskolákat vagy sem, ha a gyerekek tünetmentesen lehetnek vírushordozók?

Jelenleg még csak az ELTE TTK jelentette be, hogy nem lesz személyes oktatás csak távoktatás szeptembertől. Ha újra ennyire terjed a koronavírus, igen komoly mértékben emelkedik a napi igazolt megbetegedések száma, akkor miért nem előzik meg és marad a távoktatás minden oktatási intézményben? Arról nem is szólva, külföldön egyre több fiatal és gyerek betegedik meg. "Olaszországban pl. A fertőzöttek átlagéletkora 34 évre csökkent a márciusban mért 62 évről." Itthon a tavaszi csúcsnál is több beteg van, akkor miért nem lépnek? Akkor kevesebb betegszámmal bezárták az iskolákat! :-o



2020. aug. 31. 13:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Én sem értem, hogy miért nem lépnek, kicsit hülyén is érzem magam, hogy tavasszal folyton fertötlenitettem a kilincseket, nem jártunk el sehová, most viszont, amikor magasabb az esetszám, mint áprilisban, indul az iskola. Gondolom a gazdasági károkat akarják ezzel mérsékelni, de szerintem csúnya vége lesz ennek.
2020. aug. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Mert mosat van ágy, orvos, lélegeztető gép bőven.

Tavasszal nem voltak felkészülve a kórházak nagy számú beteg fogadására.

2020. aug. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Mert most az a politika, hogy akkor is bejárunk, ha beled*glünk. A szülőknek dolgozni kell. (De szerintem fognak zárni, 4-6 hetet adok ennek a bejárósdinak, kivéve talán az alsó tagozatot.)

Egyeteken teljesen feleslegesen kockáztattatják az egészségünket és a családtagjaink életét. A min. az lenne, hogy az elméleti órákat online tartják (nálunk, sajnos ezt sem tervezik. Ha nem lennék biztos benne, hogy nemsokára úgyis lefújják az egészet, egyéni tanrendet kérnék vagy passzívra mennék, de egyelőre nem akarok "balhézni".)

2020. aug. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

A vírus nem csak az iskolában terjed, hanem pl. a stadionokban, állatkertben, boltokban és a bulikban is. Azért emelkedett a fertőzöttek száma, mert sokan nem tudnak élni a bulizások és a külföldi nyaralások nélkül.


Emellett március óta többet tudunk a vírusról és a védekezésről. Ha az emberek betartanák az ajánlásokat akkor kevesebb is lenne a fertőzött. Pl. külföldön nyaralsz vonulj karanténba vagy a gyerek beteg ne vidd óvodába (későbbiekben iskolába). A maszk felvételére fél percet is sajnálják sokan, de amikor beteg lesz akkor ők fognak leghangosabban üvölteni, hogy azonnal lássák el őket.


Most csak az általános és középiskolákról beszélek. Ez a digitális oktatás döntő többségben nem vállt be, hónapok mentek el a semmiért. Muszáj, hogy behozzák a lemaradásukat, mert egy idő után annyira elcsúszik az egész, hogy már késő lesz. Emellett az elsős nem fog a gép előtt megtanulni írni és olvasni. Oda kell a tanító néni és/vagy bácsi. A szakmásoknak/ szakgimiseknek/ technikusi képzésben tanulóknak akiknek szakmai órájuk van rájuk nem gondoltak tavasszal.


Ez a digitális oktatás többnyire a általános iskolások bizonyos rétegének és a gimiseknek kedvezett az egész akinek nincs szakmai órájuk. Elméletet lehet otthon tanulni, de gyakorlatot nem. Oda kell az oktató aki megmutatja. Pl. Hegeszteni nem lehet a gép előtt megtanulni, villanyszerelőként is fontos a gyakorlat, nem lehet otthon piszkálni az egész áram hálózatot.


A másik dolog az, hogy sok szülőnek dolgoznia kell, elvégre nem mindenki milliomos/milliárdos ebben az országban és/vagy nincsen végtelen szabadságuk, hogy a gyerekkel üljenek otthon. Ha nem megy el a szülő pénzt keresni, akkor nem tudja fizetni pl. az áram és az internet számlát (ezekre szükség lenne, a sokak által várt digitális oktatásban, nem ingyen dobálják az emberekhez). Viszont sok diákot nem lehet otthon hagyni a kora, betegsége stb. miatt. Amit eddig tudtak figyelni és segíteni benne az iskolában az megszűnik a digitális oktatásban.


El kellene azon gondolkodni, hogy egy maszk felvételébe miért kell hisztit csinálni, amikor kb fél perc sincs az egész. Az alapvető higiéniás előírások betartásán se kellene puffogni, hanem oda menni kezet mosni/fertőtleníteni. Ez nem csak egy ember érdekét szolgálja, hanem egy teljes közösségét.


Ajánlom hallgatni a rádiót vagy legalább híreket nézni, mert tegnap reggel a Vasárnapi újság című rádióműsorban Kásler azt mondta, hogy ,,csak azok az osztályok, esetleg iskolák állnak át majd digitális platformra, ahol megjelenik a vírus.” Ahol nem jelent meg a vírus teljesen felesleges bezáratni az iskolákat.


(Amúgy aki nem akar menni iskolába/nem akarja betartani a szabályokat kérjen egyéni tanrendet [magántanulóság helyett van]. El kell menni az orvoshoz íratni egy papírt, hogy ő neki nem ajánlatos közösségbe menni és be kell nyújtani az iskola igazgatónak. Senkinek nem fogtak eddig se fegyvert, hogy kötelező bemenni.)

2020. aug. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Én Programtervező informatikus bscre mennék, de csak mennék, mert ha nem távoktatás lesz nem fogom tudni megoldani a bejárást, reggelente ráadásul a stressz miatt hányni is szoktam, és taknyos is vagyok az első 1-2 órában (már évek óta), így meg hogy a f.szomba? Beiratkozás előtt állunk egy ilyen fontos kérdéssel és egy rohadt jelet se tudnak adni, hogy na vajon mi lesz...
2020. szept. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Épp ez a baj hogy CSAK az ELTE jelentette be, mások meg azt se tudják hogy na most akkor költözni kell-e vagy sem, mert semmit nem mondanak el "még"...
2020. szept. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%

"Mert mosat van ágy, orvos, lélegeztető gép bőven."

7:26 2020/09/01, M1 "MA REGGEL, ORBÁN VIKTOR: EURÓPA BAJBAN VAN".

2020. szept. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%

Te mit vársz a politikusoktól, most őszintén?


Egy ember véleménye:

[link]

2020. szept. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Tegnap kezdtek, de megdöbbenéssel vettem észre mindkét gyerek általános iskolájánál (különbözőkbe járnak), hogy hazaindulásnál sincs egyik gyerekek maszk, és úgy jönnek ki, mint akiket szélnek eresztettek. Ennél jobban az volt letaglózó, hogy a kapuban várakozó szülőkön is csupán néhány viselt maszkot, távolságtartásról pedig, mintha senki nem hallotta volna még. :-o Annyi változást láttam, hogy mindkét iskola előtt volt rendőr / közterületes. De ők a maszk nélküliekre nem szóltak rá, ahogy a távolság tartás betartására sem hívták fel a figyelmet! :-( :-o Egyedül azt nézték, miként közlekednek az autóval érkező szülők.


Hozzátenném, még csak egy napja kezdődött az oktatás, de már találtak iskolákban fertőzötteket. (lásd, sajtóban)

De, mi a helyzet, a tünetmentes vírushordozással? Hiszen a gyerekek többsége e-képen hozhatja - viheti, terjesztheti a betegséget. :-( Mi a helyzet a krónikus beteg és idős pedagógusokkal, iskolai dolgozókkal? Velük mi lesz? Rájuk nem kell vigyázni?


(Halkan mesélem el. Ma laborban voltam a rendelőben. Lázmérés volt a bejáratnál, maszk is kötelező (az emberek 10 - 15 százaléka az orra alatt hordja még a rendelőben is, sőt az ott dolgozók közül is sokan). Ellenben a távolságtartás fogalmát ott sem tartják, ill. tartatják be! Már a betegirányítónál is pár centire állnak egymástól a emberek, akárcsak a labornál várakozók. Az ott dolgozók információja alapján napi kb. 300 - 400 betegtől vesznek vért. A vizelet leadásnál is úgy tódulnak be a betegek a 2 nm-es mosdóba, hogy alig engedik be egymást. Jellemzően 2-5 beteg tartózkodik bent. Senkinek eszébe nem jut, hogy egyesével menjenek be, illetve engedjék be őket. :-( A liftek szintén zsúfoltan, heringjárartként közlekednek. (40 percig várakoztam, volt időm megfigyelni))

2020. szept. 2. 12:52
 10/15 anonim válasza:
40%
Hát 9-es, akkor menj el most azonnal tesztre!
2020. szept. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!