Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákigazolvány, NEK adatlap,...

Diákigazolvány, NEK adatlap, tárgyfelvétel/kreditek, beiratkozás, gólyahét, távoktatás? Több kérdés egyben? (első félév, Egyetem)

Figyelt kérdés

Szóval nem akartam éveket várni arra hogy kitehessek egy kérdést aztán mégegyet és mégegyet így összeszedve a gondolataimat tenném fel ezeket.


1.

Diákigazolvány, kötelező igényelni? Ha nem igénylem, mint "elsőéves" egyetemista, mi baj lehet belőle?


2.

NEK adatlap, a kormányablakhoz kell időpontot kérni és regisztráltatni, de erre miért van szükség?


3.

Egy félévben én szabom meg, hogy mely tárgyakat akarom felvenni, és amiket felvettem, következő félévben nem kell felvennem? Vagy hogy van ez? Ha mondjuk van 20 tárgy, abból felveszek 6-ot egy félévben, az jó? Vagy kevés? Meg a tárgyakhoz tartozó kreditszám, olyat érdemes felvenni amiért sok kreditet kapsz? Vagy hogy működik ez? :D


4.

Beléptem a neptunba, az adatokat "nagyjából" tudtam egyeztetni (van bennem néhány kérdőjel a "képzettségeket" tekintve), és mikor rányomok az Ügyintézés->Beiratkozás/Bejelentkezés menüpontra, kihozza a "Beiratkozási/Bejelentkezési kérelmek" táblázatot és azt az egy képzést, amire jelentkeztem, úgy, hogy a félév 2020/21/1, státusz új, félév státusz "felvett". Akkor be vagyok iratkozva online? Már csak nyomtatni kell a beiratkozási lapot, aláírni és elpostázni és kész? A tárgyfelvétel menüpontban még mindig azt írja, hogy "

Tanulmányi jogviszonyának aktuális helyzete miatt a jelentkezés nem lehetséges.", akkor ez később lesz elérhető, vagy én rontottam el valamit?

A képzettségek menüpontot nézve, ott van az érettségink. Akkor, ha nekem van egy OKJ-m is, azt is fel kellene oda vegyem? Ha a "Megnevezés" menüpontnál nincs olyan nevű "végzettség", ami a miénk, akkor nem kell hozzáadjam? (a "Végzettség" mezőbe ahol ki kell választani a végzettséget, csak olyan van, hogy általános rendszergazda meg egy mérnöki, de a miénk informatikus rendszergazda, 54-es okj számmal kezdődően.)


5.

Azt írja a tervezeti naptár, hogy "Gólyahét. Tájékoztatók és beiratkozás az I. éves hallgatóknak minden campuson" akkor a hozzácsatolt dátumkor (szept.7-12) lehet beiratkozni? Ha így online lesz, arról kapunk emailt vagy ilyesmit, hogy hol kell lenni, milyen oldalon, esetleg csoportban, stb? Ekkor ismerjük meg a tanárokat, mondják el hogy mit fognak elvárni, mint középiskolában pl? Amikor felvesszük a tárgyakat, a "kötelezőek" közül mindet fel kell venni egy adott félévben, vagy az össz félévre értendő, amikor ott tanulunk (tehát pl lesz előreláthatólag 4 féléved, van felsorolva 50 tárgy mint kötelező tárgy, akkor félévente felveszel mondjuk 7-et és ennyi, következő félévben pedig megint hetet, csak más tárgyakat? Ha első félévben felveszel egy tárgyat, az az aztkövető félévekben is elérhető lesz, vagy nem tanítják, mint pl a földrajzot középiskolában, hogy 10.-től nem tanítják?)


6.

Rengeteg helyen látom akár itt GYK-n, akár más oldalakon, a boltban is már arról beszéltek, hogy szeptember közepétől visszatér az online oktatás, mert jön a "második hulláma a vírusnak". Én költözni fogok Szeptemberben, hogy ne kelljen órákat utaznom naponta hogy bejussak az egyetemre. Ha bejönne ez az online oktatás megint, akkor nem kellene odaköltöznöm, csak felesleges pénzkidobás lenne egy albérletet fizetni, ha itthonról is tudok tanulni. Az ELTE már bejelentette a távoktatást pár napja, a többiek meddig agyalnak rajta, mire gondoltok, várhatóan mikor jelentik be (remélhetőleg még azelőtt, mielőtt elá lenne írva a szerződés az albérletessel)?


Remélem érthetőek a kérdések, ha kell jelezzétek és adok kiegészítő infót.


2020. szept. 1. 16:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem kötelező igényelni, bár jó ha van, mert uszodába mehetsz kedvezményesen, kedvezményesen utazhatsz, edzőterembe is kedvezményesen mehetsz, moziba is, stb.

2. A NEK adatlapot a kormányablak adja ki, csinálnak rólad egy fotót, meg a fontos adataimat ráírják, enélkül nem kaphatsz diákigazolványt, arról lesz majd kép rólad a diákodon, arról kerül majd rá az igazolványodra a lakcím, neved, stb. Ahhoz kell. Ha nem igényelsz diákot, akkor nem kell NEK sem.

3. Első évesként általában megvan szabva mit kell kötelezően felvenned, emellé még szabvàlt is kell venned általában.

2020. szept. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 köszi az első háromra a választ, ment a pipa!
2020. szept. 1. 16:40
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem kötelező, de nagyon ajánlott, az utazási bérletek akár 50-90%-os akcióval is rendelkezhetnek.


3.Te szabod meg, hogy mit veszel fel, ha valamiből megbuksz, felveheted megint pénzbüntetéssel, de ha sikerül, már nem, és ahhoz nagyon hasonlót sem.

A kreditek a tárgy nehézségét jelzik, sok darab sok kredites tárggyal már nagyon nehéz tartani a tempót. Az ajánlott kreditszám 30 minden félévben, így lesz meg pont a szükséges kreditszám a végén, pl. 7 féléves bsc-n 210. (Tehát ha csak 2 kredites tárgyaid vannak, az körülbelül 15 db térgyat jelent, ha 4-5-6 kreditesek, akkor 5-6-7 darab tárgy.) De előfordulhat, hogy egyik félévben 26 kredittel pihizel, következőben pedig 34-gyel küzdesz, rajtad múlik.

Egyébként van minden szaknak letölthető mintatanterve, ezt ajánlott követni, úgy vannak összerakva, hogy a neked legjobb sorrendben ajánlják a tárgyakat. Tehát figyelembe veszik a krediteket, a vizsgák számát, a házik/zhk mennyiségét, a tárgyak egymásra épülését... Oda van írva, mit melyik félévben vegyél fel, és ha követed, az az optimális.

És egyébként államiról akkor dobnak le önköltségesre, ha két félévben nincs meg 36 kredit vagy egy bizonyos átlag. (Tehát mindkettő kell, de a krediteket ugye nagyon könnyű tartani, ha tartod a mintatantervet is.)


5. Mi mindenről kaptunk emailt, ami az egyetemi órákkal, beiratkozással kapcsolatos, viszont a gólyaprogramokról részletesen nem. Mint utóbb kiderült, a tankörvezetők (majdnem) mindenkit bejelöltek facebookon, létrehoztak egy messenger csoportot, és oda írták az infókat, szóval figyeld azt a platformot is, és természetesen az egyetem, és a karod sima, és hallgatói honlapját.

Tehát a gólyahéten beiratkoztok, körbevezetnek a campuson, reklámoznak nektek mindent, vannak programok, ivászat, móka és kacagás. A tanároknak ehhez semmi közük, velük az első órákon kommunikáltok, akkor mondják el, hogy mit várnak el.

A Neptunban minden féléves tárgyat látsz, mert már nem köteleznek rá, hogy ezt csak ekkor tanulhatod, de mint mondtam, a mintatantervet érdemes követni.

Ha felveszel valamit első félévben és megbuksz, előfordulhat, hogy nem indítják másodikban, ezért csak harmadik félévben tudod újra megpróbálni.


6. Itt csak találgatni lehet, mint a lottón, az én számom a szeptember 24.

2020. szept. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3 köszi neked is a válaszokat!
2020. szept. 1. 17:39
 5/12 A kérdező kommentje:

Na, mostmár van időm, szóval:

Mintatervvel kapcsolatban:

Akkor a táblázatban ahova az órák vannak felsorolva, a "Félév" oszlop azt jelezné, hogy melyik félévben "érdemes" felvenni, nem pedig azt, hogy öszesen hány félévben lesz jelen?


"...ha két félévben nincs meg 36 kredit vagy..."

Tehát, ahogy nézem a mintatervet, ha van két táblázat, az egyikben 4 első féléves, a másodikban 7 első féléves, és ezek ilyen 2-3 kreditesek, összesen 28 kredit jár értük, akkor a második félévben 8 kreditet kell összeszednem, hogy meglegyen a 36, azaz ezt nézve "biztonságban tudhassam a kreditjeim"? Tehát akkor második félévben "kevésbé" kell odatenni magad, mert megvan a kreditszámod egy évre?


Ahogy nézem a tantervet, az első táblázatra 80, másodikra 60 a minimálisan teljesítendő kreditek száma, + a szabadon választhatóra 10, akkor összesen 150 kreditet kell szerezni a 6 félév alatt? És ha megvolt az 1 évre mindig a 36 kredit minimum, de valamelyik táblázatban szereplő tárgyakra a minimum 80 kredit de nekem mondjuk csak 76 kreditem van, akkor az bukott?

2020. szept. 1. 20:51
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a táblázatban a félév az ajánlott félévet jelenti. Egy tárgy mindig csak egy félévben van jelen, ha hosszabb az anyag, akkor szét van osztva több tárgyra, pl. matek A1, matek A2, matek A3. És ezek egymásra épülnek, vagyis az A2 csak a sikeres A1 után vehető fel. És az A1-et már nem veheted fel soha többé.

Ahhoz, hogy maradj államin, elég a 36 kredit két félévben, de akkor nagyon nagyon sokat csúszhatsz, az ajánlott, az 30 kredit egy félévben! A második félévben tehát 32 kredit lenne az ajánlott, ha az első 28.

6*30=180 kreditet kell szerezned hat félév alatt.

Az utolsó kérdést nem értem, bocsi.

2020. szept. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen ^^


Az utolsó kérdést úgy értettem, hogy a mintatervbe be van írva, hogy "Teljesítendő minimális kredit: 80", azaz a 6 félév alatt abból a "kategóriából" 80 kerditet kell szereznem, igaz?

Ha igen, akkor mondjuk az első kategória minimum kreditszáma 80, másodiké 60, a másodikból elérek 68-at, az elsőből viszont csak 76-ot, akkor bukás van?

2020. szept. 1. 21:31
 8/12 A kérdező kommentje:

Most gyorsan kerestem egy mintatervet, használjuk ezt a példához hogy könnyebb legyen:

[link]


Itt pont az van hogy inform. ism.-ből a teljesítendő minimum 80 kredit, a matekos részből meg 60, akkor ha a teljesítendő minimumot az inform. ism.-ből nem érem el, de a matekosnál meg "túlteljesítek", akkor is fennáll a bukás veszélye?

Ne haragudj, magam sem tudom, hogy fogalmazzam meg a kérdést :D

2020. szept. 1. 21:36
 9/12 A kérdező kommentje:
Valamint még tényleg ami fontosabb, hogy a Neptunban nyomkodom a "Tárgyfelvétel" gombot de mindig csak azt írja, hogy "Tanulmányi jogviszonyának aktuális helyzete miatt a jelentkezés nem lehetséges." D:
2020. szept. 1. 21:44
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, értem. Bukni akkor tudsz, ha egy tárgyat 1-esre teljesítesz/nem mész be semelyik vizsgára, és így újra fel kell venned, úgymond buktad a tárgyat.

Itt a 80, meg 60 minimum kredit a diplomádhoz kell, szóval addig nem kapod meg a diplomád (meg talán nem tudsz államvizsgázni, bár ehhez még nem értek), amíg össze nem gyűlik a szükséges mennyiség ezekből a témákból. Tehát ilyenkor csúszhatsz, mert bent kell maradnod még egy félévet azokért a kreditekért.

Ha matekból túlteljesítesz, nem pótolja az informatikai ismereteket, és vigyázz, ha túl sok kretitet veszek fel, azért is fizetni kell.


Mit mondtak, mikor van nektek tárgyfelvételi időszak? Nálunk volt előtte beiratkozás (be kellett menni személyesen, és papírokat rendezni, most vírushelyzetben nem tudom, hogy van), akkor elmondtak minden infót; ez kell első félévben. Aztán minden félév elején (most is) kell még egy kattintás otthonról a neptunon, hogy bejelentkezel aktív félévre, utána lehet felvenni bármilyen tárgyat.

2020. szept. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!