Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri felvenni Diákhitel...

Megéri felvenni Diákhitel Plusz-t? Mik a buktatói?

Figyelt kérdés
Néhol azt hallani/olvasni hogy átvernek és fizethetsz sokkal tovább és sokkal többet. Tapasztalatokat írjatok légyszi.

2020. szept. 4. 10:43
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
19 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem megéri, kamatmentes, legfeljebb egyben visszafizeted az egy év türelmi időszak után egyből, ha nem költöd el valami felesleges dologra.
2020. szept. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Megéri. Kamatmentes, így nem ugyanannyit fizetsz vissza. Vedd fel, fektesd be, vagy tedd félre. 5 év alatt kell visszafizetni, számold ki, hogy mennyire jön ki a törlesztő :)


Hülyeségre elszórni (pl új méregdrága teló) nem éri meg szerintem, de ha erre akarod, akkor még mindig jobb, mint bármilyen piaci hitel.

2020. szept. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, *igy ugyanannyit fizetsz vissza!

Ezt akartam írni.

2020. szept. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igazából angol tanárra költeném, a KRESZ vizsgára meg egy-két apróságot vennék. Most a járvány miatt egyáltalán nem tudtam dolgozni és jól jönne, és akkor ezek szerint nem lehet nagyon megszívni vele.

Illetve ezt hogyan kell?

ELTE-s vagyok, bemegyek a quaestura irodába és ott segítenek vagy miként lehet igényelni? A Diákhitel honlapról nekem nem valami egyértemű.

2020. szept. 4. 15:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


itt tudod elindítani, beírod az adataid és kell egy saját bankszámla. Amint kitöltötted a kész nyomtatványt elküldi a rendszer az email címedre, azt kinyomtatod és elmész egy partnerpontra (otp, takatékbank, posta stb.) viszed a személyi igazolványod,lakcimkártyád, adókártyát és az ügyintéző előtt aláírod. Nem kell hallgatói jogviszony igazolás,mert elég a nyomtatvány. A saját példányod ott visszakapod.

2020. szept. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen😁
2020. szept. 4. 17:20
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Nem ide illik, bocsi! 🙈


A DH 1 és 2-t idénnis október 15-én utalják?

2020. szept. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha múlthéten pénteken leadtam az egyetemen Diák Hitel pontján a szerződést akkor várhatóan kb. mikor érkezik meg az összeg?
2020. szept. 24. 22:57
 9/9 anonim ***** válasza:

7 igen.

8 kb. 10-20 munkanap.

2020. szept. 25. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!