Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik otthagyták az egyetemet...

Akik otthagyták az egyetemet miért tették?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy akik otthagyták az egyetemet miért tették? Hogy tudtátok túl tenni magatokat rajta? Hogy folytatódott az életetek?

2020. szept. 9. 23:03
 1/8 Kattoryory válasza:
95%
Mert rájöttek hogy nem azzal akarnak foglalkozni és egész más érdekli őket (csak szülői nyomás/ jó karrier lehetőség stb.. miatt jártak oda).
2020. szept. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
75%
A kisebbségi komplexusom és az ostoba romantikus életszemléletem miatt kezdtem el az egyetemet.Nárcisztikus is vagyok.Jobb akartam lenni az átlagtól és fel akartam végre emelni a fejem és kihúzott gerinccel járni az emberek között, hogy bármikor elmondhassam magamról, büszkén, hogy a társadalom hasznos és fontos tagja vagyok.Félúton kibuktam a legjobb igyekezetem ellenére.Nincsenek meg a képességeim egy egyetem elvégzésére.Még nem tudtam túl tenni magamat rajta, mert látom, hogy csalódott bennem a környezetem.Az elpocsékolt idő miatt is szörnyen érzem magam.Az egyetlen pozitívum egyelőre, hogy rájöttem, hogy nekem nem való a tanulás és nyugodt szívvel kereshetek egy egyszerűbb munkát.
2020. szept. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
Majd' beszangtam
2020. szept. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Második ez melyik egyetem?
2020. szept. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem hagytam ott, de többször is megfordult a fejemben. Leginkább lelki okok miatt. Szeretek tanulni, érdekel a szakom, jól is megy és ezzel a részével nincs is semmi gond. Viszont mint kiderült, nekem nem elég jók a kommunikációs és szociális képességeim, nem szeretek szerepelni, nem szeretek mások előtt beszélni, nem vagyok törtető típus stb. Korábban nem volt ezzel problémám, de az egyetemen már rosszul vagyok attól, hogy prezentációkat kell készíteni és elő kell adni egy sereg ember előtt, hogy csoportokban kell dolgozni, hogy beszélgetni kell órán, hogy csak akkor érvényesülsz ha tolod magad előre stb. Nekem ez nem is szimpatikus, nem is megy, nem is érzem jól magam egy ilyen közegben. Nagyon sokat sírtam, izgultam, stresszeltem ilyeneken, több negatív tapasztalatom is van ezzel kapcsolatban (pl. igazságtalanságok, negatív megjegyzések) és már sokszor tényleg ott tartottam, hogy lehet jobb lenne abbahagyni. Csak nincsen jobb ötletem, nem tudom mit tanulnék ez helyett és emiatt nem iratkoztam még ki.
2020. szept. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
#5-ös azta😳 én idén mentem volna egyetemre,de kihagyok egy évet,viszont olyan szakra ahol kell a kommunikáció,es sajnos én is ilyen gondokkal küzdök,de remélve,hogy ezeket tudom fejleszteni,magam mögött hagyni. Így viszont átgondolandó részemről is,hogy biztos menne-e,mert én is ilyen stresszelős típus vagyok,persze emberekkel tudok beszélgetni,főleg ha rendesek,de mindenki előtt teljesen befordulok és előjön a flegma arc,mert olyan gázul érzem magam. Meg mert olyan,mintha senkit nem érdekelne.
2020. szept. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Négyes, ha kitalálod megmondom :)
2020. szept. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%
Nagy egyetem? BME, BGE, ELTE vagy kisebb? Ennyit segíts. Budapest?
2020. szept. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!