Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kevés hely az egyetemi tantárg...

Kevés hely az egyetemi tantárgyaknál?

Figyelt kérdés

Akik most járnak egyetemre szintén tapasztalják azt, hogy szinte halászni kell a tantárgyra az üres helyeket? Kész szenvedés volt, mire sikerült felvennem 30 kreditet és még ebből sem minden biztos, mert több helyen csak várólistás vagyok, vagy kidobálnak, mert a felsőbbéveseknek kell a hely (ami persze érthető, hiszen nekik velem ellentétben már félévek tekintetében is kevesebb lehetőségük/idejük van teljesíteni ezeket a tárgyakat).

A baj csak az, hogy még a kötelezőknél is megy ez a harc (?!). Ez normális egyáltalán vagy csak a vírushiszti miatt van ez?


Első éves vagyok, tehát abszolút tapasztalatlan. Ez megszokott? Az előző években is így ment ez, vagy ez csak ennek az évnek a nagy ajándéka? Kinek hány kreditet sikerült felvenni?


Köszi a válaszokat!


(Szegedi egyetemen tapasztaltam ezt egyébként)



2020. szept. 10. 12:29
A kérdező szavazást indított:
vírushiszti miatt van
ez normális, mindig ez van
első évesekkel mindig ez van
nekem is kevés kreditet sikerült felvenni
az én egyetememen nincsen ez
19 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Nekem most nem volt ilyen gondom, sőt általában nem is szokott lenni. Elsőévesként szerintem bőven jó az a 30 kredit. Ha esetleg valami kötelezőt nem tudsz felvenni, akkor érdemes írni a tanszéknek, hátha tudnak még helyeket nyitni, hiszen a kötelező tárgyakra elvileg kellene elég helyet biztosítaniuk. A választhatók közül jellemző hogy a legjobbakat elkapkodják, résen kell lenni. Nekem most 24 vagy 27 kreditem lesz, de eddig átlagban 30 felett voltam szóval nem gond.
2020. szept. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Van egy mintatanterv, azt kell követni, nem csak random tárgyakat felvenni. Elméletben akkor nem kellene ilyen problémanak lennie.
2020. szept. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
#2 Mi ez a mintaterv? Attól még ugyanúgy fel kell venni a tárgyakat EGYESÉVEL, nem?
2020. szept. 10. 12:37
 4/15 A kérdező kommentje:

#1 Igen, írtam, a kötelezők már megvannak, de akkor is keveslem a 30-at (mivel még nem fix, biztos valahonnan elutasítanak majd).


Bár nem értem, hogy egy olyan tárgyból ahol csak előadás van, miért nem mindegy az, hogy 100-an vagy 500-an nézik a youtube videót...

Mostmár értem, hogy miért mondja sok szakértő/egyetemi tanár, hogy ez a bolognai rendszer csak a lustáknak kedvez, aki tanulni akar (elvégre azért jöttünk ide, nem?), az meg nem tudja felvenni a tantárgyat. Sokkal jobb lenne az egyen órarend biztosított hellyel.

2020. szept. 10. 12:41
 5/15 anonim ***** válasza:
97%

#4


"Sokkal jobb lenne az egyen órarend biztosított hellyel."


Mintatanterv az pont ez.


A legtöbb egyetem úgy szabályozza, hogy kötelező helyet biztosítani a diáknak a mintatantervi órákra, a "megfelelő félévben", illetve ezek a tárgyak nem is "ütközhetnek" egymással.

Ha valamiért valaki nem "fér be" a tárgyra, akkor kérni kell a bővítését, amit kötelesek is megadni.


(NEM a 2. voltam)

2020. szept. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Érdekel, mi köze lehet ennek szerinted a vírushoz.
2020. szept. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
98%
Ez normális. De kötelezőknél csak jelezni kell a tantárgyfelelősnek, és bővítenek. Sokszor fakultációknál is hajlandóak bővíteni, ha van rá lehetőség (nem kell hozzá spec. labor vagy valami).
2020. szept. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#6 Mondjuk az, hogy sokkal nehezebb módosítást kérni, mert minden folyamat tovább tart a tanárok leterheltsége miatt, ugyanakkor a határidők (pl. tárgyfelvétel) ugyan az. Tehát nekik sokkal több e-mailjük, digitális "pappírmunkájuk" van, ami nagyon lelassít mindent. Ami máskor 2-3 nap, az most 8-9.


Bár azt hittem ez egyértelmű.

2020. szept. 10. 14:30
 9/15 anonim ***** válasza:
31%

Oké, csak nem az volt a kérdésed, amiről most írsz.

Az, hogy kevés a hely, nem ugyanaz, mint az, hogy nehezbb elérni az illetékeseket...

A helyek számának, és annak, mennyi idő alatt teltek be, semmi köze a vírushoz.

2020. szept. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Sok helyen csökkentették a csoportok számát, hogy tudják tartani a távolságot a termekben. Ez akkor volt, amikor még nem mondták, hogy online lesz minden. Viszont miután bejelentették a nem személyes oktatást, nem emelték (vagy csak nagyon lassan) a létszámokat.

Pedig egy videót mindegy, h 100-an vagy 500-an neznek.

2020. szept. 10. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!